Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 44

Subiect: GTopStats.com / GTop.ro este de vanzare pentru 600 000 $ min bid

  1. #31
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Pai dupa algoritmul folosit de mine gtop are in jur de 20000-25000 de vizitatori pe zi.Un site afisa faptul ca are un castig de 54 de$ asta venind cam 1500 de $ pe luna,putin evident dar daca se face un pic de seo si se investesti ceva cred ca numarul siteurilor ar creste considerabil si s-ar ajunge poate si la 100000 de vizitatori zilnici care ar determina un venit pe luna intre 8000 si 10000$ suficient ca in aproape un an sa iti scoti cei 70 de mii plus investitia.Un castig in termen scurt sunt constient ca nu ar fi,este normal dar in viitorul apropiat cred ca sunt destule sanse.

  2. #32
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Ce vrei sa zici prin "algoritmul tau" ? eu nu inteleg de unde ai cifrele astea.
    Si mai am o observatie. Nu confunda seo cu promovarea online. Nu in orice nisa te poti baza pe SEO si gata de exemplu zi-mi aici pe ce cuvinte cheie ai optimiza un site ca si gtop ? E un domeniu care se adreseaza webmasterilor, deci unui cerc restrans de oameni, si cand afli ca exista sau ce e un contor de trafic, afli si numele unuia din ele. Imi e greu sa cred ca cineva le cauta pe google, ca doar toti le vanam pe cele mai bune si mai exacte, deci de cautat cauti informatii pe forumuri, si alte locuri "neutre".

    Poate e un pic fortat ce am zis mai sus. E parerea mea. Insa de prea multe ori aud chestii de genul asta: "de atata ii fac seo, si am rezolvat toata problema".
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  3. #33
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    1.Algoritmul meu:Am luat numarul de siteuri active,deci care au de la 1 vizitator in sus si am inmultit cu un numar de vizite pe care orice webmaster le face pentru a observa de unde ii vin vizitatorii ,ce concurenti au ,care este intervalul de timp/ziua cea mai vizitata etc...

    Da cred ca m-am exprimat gresit,greseala mea,dar in primul rand siteurile de profil se promoveaza prin acele scripturi care suntem obligati sa le adaugam.Vrei sa vezi ce trafic are un site click pe script si mai generezi o vizita.Apoi intervin cautarile google ,msn si yahoo si se mai adauga alte vizite .

    2.siteurile trafic.ro wta.ro gtop.ro si best-top.ro sunt siteuri care au garantat un numar de vizitatori unici mai mare/egal cu nr de siteuri contorizate.

    Practic eu stiu ca webmasterii care au siteuri contorizate la mine imi genereaza minim o vizita pe zi desigur cu o marsa de eroare .Cu toate acestea vizitatorii care ajung pe siteul respectiv si care sunt interesati de statistica vor genera alte vizite...

    Precum era intr-o perioada:wta.ro avea aproximativ 14000 vizitatori,trafic.ro avea 45000 iar gtop presupun 20000-25000

  4. #34
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Eu de ex am site-uri la care nu le urmaresc vizitele din trafic.ro decat poate o data pe saptamana. Deasemenea, am mai multe site-uri, nu doar unu si cand ma uit, le vad pe toate. Pe urma sunt sute de site-uri abandonate.
    Nu cred ca sta in picioare rationamentul tau. In plus, webmasterii sunt recunoscuti pt "zgarcenia" de a da click pe reclame
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  5. #35
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Permite-mi sa te contrazic:in general detinatorii de siteuri,nu webmasterii se uita foarte des la statistica.Eu de exemplu intru de cel putin 10 ori pe pe gtop ca sa vad de unde imi vin vizitele.Nu sunt maniac dar consider ca unul din factorii care determina deciziile mele ca webmasster este statistica...

    Pur si simplu vad cum evolueaza atunci cand nu ma ocup de seo...Si iau decizii rationale pentru ca sa imi maresc traficul in mod natural...

    Si consider ca sunt destui ca mine.Este parerea mea si daca as avea acum anumiti bani crede-ma ca mi-as crea si eu un site de statistica si urmand un plan bine stabilit cred ca voi avea un trafic de invidiat...

  6. #36
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    48
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Un webmaster amator maniac face asa cum zici tu , dar unul care are mai multe site-uri intra cam odata pe saptamana sau chiar la luna , ca sa faca o analiza mai detaliata .
    Un webmaster sau ( si ) proprietar de site , care are si el un site sau mai multe , il inscrie intr-un top si intra sa vada rezultatele atunci cand isi aduce aminte , plus ca sunt multe site-uri , mai mult sau mai putin abandonate .

  7. #37
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Domnul meu te asigur ca 'webmasteri amatori maniaci' ca mine mai sunt.Deasemenea eu nu ma extind cu mai multe siteuri,prefer sa am unu doua,hai sa spunem trei si gata, imi ajunge,ce este prea mult strica si in plus ca sa dau performante creez o retea imensa de sute de siteuri ca sa fac bani?Siteurile gen trilulilu,cancan sau mai stiu eu care au ajuns asa datorita faptului ca sunt intr-o retea ?

    Omul a gasit un domeniu nexplorat,a investit bani si acum scoate profit,simplu si real.Nevermind ,incercam sa demonstrez ca un site de statisitca are un trafic de la decent spre foarte mare.

    Uite trafic.ro are peste 50000 de siteuri active si in ultimele 30 de zile a avut peste 730000 de vizitatori.Mai poti sa spui ca webmasterii intra din saptamana in saptamana iar cei care intra zilnic ii categorisesti ca 'webmasteri amatori maniaci'?

    wta.ro are in jur de 6500 de siteuri iar in ultimele 30 de zile a avut peste 440000 de vizitatori...Eu iti dau argumente reale...

    Ps: Pe viitor ataca doar ideea nu si persoana,nu tolerez jigniri...

  8. #38
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Reiko, nu te-a jignit, dupa parerea mea. Doua chestii vreau sa punctez din ce ai zis tu.

    Un site de succes ca si trilulilu sau cancan nu a ajuns acolo dupa calcule si socoteli. Alea te duc pana la un anumit punct, insa pe urma depinzi de o gramada de factori, pe care poti sa ii cotrolezi mai mult sau mai putin. E greu sa gasim un site de succes care la un momentdat nu a beneficiat de un boost de trafic datorita unei intamplari (care poate fi sanul de care iti vorbeam mai sus, o idee super stralucita de marketing, o atentie din partea unei comunitati sau a unui site mai mare).

    Si al doilea lucru de care vroiam sa vorbesc, ar fi sa nu mai raportezi tot vizitatorul la persoana ta. Vizitatorii nu se comporta cum te comorti tu, ca sa zici ca daca tu faci asa, si ei vor face la fel. Suntem diferiti in viata de zi cu zi, si fii sigur ca suntem la fel de diferiti si in online.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  9. #39
    Avatarul lui l00ky
    l00ky este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    22nd May 2008
    Posturi
    64
    Putere Rep
    30


    Implicit

    eu unul consider ca cele mai bune statistici sunt date de host. Asta in cazul in care are implementat un counter

    PS: nu stiu de ce va certati pt Gtop, e clar ca a vrut reclama si a obtinut`o GRATIS

  10. #40
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    48
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Eu cand am scris despre webmaster amatori maniaci , nu am jignit pe nimeni .
    Asa eram si eu la inceput , pana mi-am dat seama ca trebuie sa creez continut , pentru ca vizitatorii sa aiba ce sa gaseasca , si mai ales sa revina .

    Ca tot veni vorba de reclama , odata cu acest topic , s-a mai scris ceva si de gtop , ca intrase in anonimat !

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Care este cel mai potrivit cms pentru un site de horoscop
    De romania inedit în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 3rd September 2008, 22:33
  2. Gtop.ro - probleme?
    De thefan în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th July 2008, 16:46
  3. Beca.li este de vanzare
    De beca.li în forumul Domenii
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 24th October 2007, 06:33
  4. Cum este mai bine pentru google?
    De Daniel_G în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 20th May 2007, 01:29
  5. Este ok folosirea lui WebCeo pentru submit
    De Marius Mailat în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 14th February 2006, 09:01

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •