Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 17

Subiect: Achizitionare server!

Fabiautomotive este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    30
    Putere Rep
    9

Implicit Achizitionare server!

Buna ziua! Si La Multi Ani fetelor de ziua lor azi! Detin un site de piese auto fabiautomotive .ro care este cazut din cauza server-ului unde este pus, si as dorii niste sfaturi pentru achizitionarea unui server pentru acest site! Ce unitate server am nevoie pentru a tine acest site pe el? Mentionez ca site-ul are in jur de 60 gb... Nu ma pricep la asa ceva dar vreau sa numai depind de firma asta hoata de hosting, unde de cand am deschis site-ul se incarca o pagina in 30 de secunde....Vreau sa am o viteza mai mare pentru site! Nu vreau sa tin altceva pe el! Multumesc anticipat!

Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Posturi
    497
    Putere Rep
    20

Implicit

Eu iti recomand intovps.com, firma e din Cluj si au serverele in Bucuresti. Cred ca un VPS iti este de ajuns, nu ai trafic mare.

Sunt clientul lor de 2 ani si nu am avut nici o problema, tot la recomandare am ajuns sa fiu clientul lor.
    .

rigor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    11
    Data înscrierii
    4th May 2014
    Posturi
    110
    Putere Rep
    11

Implicit

Și eu tot intovps.com recomand, ceva mai bun în banii astia nu găsești.

Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    30
    Putere Rep
    9

Implicit

Scuzați nepriceperea mea....m-am exprimat greșit, eu spuneam de un server fizic nu pe net si ce ar trebuii sa stiu ca sa nu cada gen îmi trebuie mentenanța la el sau pur si simplu sta site.ul pe el si gata?

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    72

Implicit

in cazul in care pui intrebari de gen, esti absolut sigur ca este cazul sa detii un server fizic?

Analiză este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    1st November 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    357
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de Fabiautomotive Vezi Post
    Buna ziua! Si La Multi Ani fetelor de ziua lor azi! Detin un site de piese auto fabiautomotive .ro care este cazut din cauza server-ului unde este pus, si as dorii niste sfaturi pentru achizitionarea unui server pentru acest site! Ce unitate server am nevoie pentru a tine acest site pe el? Mentionez ca site-ul are in jur de 60 gb... Nu ma pricep la asa ceva dar vreau sa numai depind de firma asta hoata de hosting, unde de cand am deschis site-ul se incarca o pagina in 30 de secunde....Vreau sa am o viteza mai mare pentru site! Nu vreau sa tin altceva pe el! Multumesc anticipat!
    Am un prieten care traieste din asa ceva, din servicii de web hosting chiar si el care stie foarte multe despre acest domeniu tot inchiriaza un server din alta tara, fara ca sa fiu rautacios tu crezi ca esti mai tare ca el de crezi ca o sa te descurci de unul singur cu server fizic?

Ce ai tu la 60 gb cel mai probabil cred ca ai nevoie de servicii de mentananta adica pe langa un pachet de hosting sa fie nevoie sa platesti lunar pentru astfel de servicii undeva la 10-20 euro luna doar pentru mentananta insa e posibil sa ma insel.

Eu iti recomand sa incerci o firma mai seriosa poate vei avea mai mult suport data viitoare... , daca vrei iti recomand firma la care am eu host de mai bine de 2-3 ani si nu am avut probleme.

Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    30
    Putere Rep
    9

Implicit

De aceea am intrat aici sa întreb ca sa nu fac greșeli mai mari decât pana acum, deci din ce am înțeles nu este o idee buna sa achiziționez un server si mai bine plătesc pentru host...atunci aștept oferte pentru host din partea voastră....si transferul se realizează greu? Habar n-am cum se face

kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    30
    Posturi
    1.449
    Putere Rep
    42

Implicit

ce-ti trebuie nu e doar un alt host ci o persoana/companie careia sa-i platesti x lei/luna si sa-ti garanteze ca va fi online 99.9% din timp, ca se incarca intr-un timp rezonabil, ca in caz de stricaciune hardware iti pune site-ul inapoi online in x ore cu o pierdere de date de y ore si ca are grija sa faca update-uri periodice la software
    toate in contract!
    Ești bun/ă la SEO? Vezi joburi disponibile.

IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    38
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Fabiautomotive Vezi Post
    De aceea am intrat aici sa întreb ca sa nu fac greșeli mai mari decât pana acum, deci din ce am înțeles nu este o idee buna sa achiziționez un server si mai bine plătesc pentru host...atunci aștept oferte pentru host din partea voastră....si transferul se realizează greu? Habar n-am cum se face
    Pai hai sa facem o lista asa in mare.
    Cumparati un server care va costa de rupe, se mai strica una alta pe el, ba pe partea software ba pe cea hardware. ( cine pierde timpul cu depanarea si cine plateste piesele?)
    Apoi serverul functioneza non stop, papa curent .

Va trebuie cel putin 2 conexiuni de internet ( ns 1 - ns 2 ) si alte nebunii pe care colegi stiu sa le explice mai bine.

Pe scurt doar bani cheltuiti pt curentul electric ati putea plati 2 conturi sau mai multe VPS si scapati de toata nebunia administrarii unui server fizic.

Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    B
    Posturi
    573
    Putere Rep
    30

Implicit

nu mereu e vina firmei de hosting ca o pagina se incarca in 30 de sec sau ca nu se incarca deloc.
    un pachet de hosting se alege si in functie de necesar, nu numai in functie de pret.
    daca vei alege un trabant pentru transportul unei echipe de rugby.. poate va functiona cand in el se urca omul de la pr, dar cand e cazul sa muti jucatorii.. s-a terminat povestea.

in cazul de fata.. am mai spus-o.. daca te bazezi exclusiv pe sfaturi din auzite si de pe forum (oricat de bine intentionate ar fi).. o sa mearga exact ca un trabant pt o echipa de rugby.
    asa cum ai nevoie de host.. asa ai nevoie si de cunostinte. daca nu ai host.. cumperi. daca nu ai cunostinte.. ce faci?

ps. strict pt tehnic... poate ar trebui sa separi baza date pe un server (probabil virtual) doar al ei.
    sustin dezvoltarea personala si imi plac masinile profesionale de tuns iarba de aici

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Achizitionare domenii .ro
    De Twigg în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 20th January 2014, 12:08
  2. achizitionare domeniu rotld
    De Paul în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 8th May 2012, 10:42
  3. Ajutor achizitionare laptop
    De piciu1993 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 10th September 2011, 10:56
  4. achizitionare nume domeniu
    De pdaniel în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 26th April 2007, 16:51
  5. Achizitionare domeniu .com
    De Duncan în forumul Domenii
    Răspunsuri: 50
    Ultimul Post: 21st July 2006, 04:56

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •