Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 22

Subiect: Recomandare firma pentru cursuri programare PHP

EHR
    EHR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    1st November 2010
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    44
    Posturi
    436
    Putere Rep
    28

3 out of 3 members found this post helpful.

Implicit

Nu cumva pretul nu te ajuta? Sa citesti tutoriale e gratuit insa numai cu ceva experienta la purtator poti prinde "şpilul" oarecum repede. Cine ti-a spus ca este simplu de invatat este la extreme: noob sau experimentat.
    Ti-o spune cineva care s-a uitat prima data la un cod php exact ca curca'n lemne. <- $me
    Ultima modificare făcută de EHR; 29th August 2012 la 20:40. Motiv: specificare
    I work for money. If you want fidelity, BUY A DOG! Intrebari despre Gazduire web? PM. Promotii gazduire

RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    38

Implicit

Tutorialul lui Oriceon este o resursa buna cu care poti incepe.
    Ideea e ca trebuie sa fii constant, sa incerci in fiecare zi sa inveti cate ceva. Fa multe exemple (nu te lasa pacalit ca le-ai inteles doar daca ce le-ai citit), cere ajutor pe forumuri cand vrei explicatii etc. Foarte usor nu este, insa totusi php este un limbaj destul de accesibil. Trebuie doar sa vrei

websiteanunturi este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2011
    Posturi
    119
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de EHR Vezi Post
    Nu cumva pretul nu te ajuta? Sa citesti tutoriale e gratuit insa numai cu ceva experienta la purtator poti prinde "şpilul" oarecum repede. Cine ti-a spus ca este simplu de invatat este la extreme: noob sau experimentat.
    Ti-o spune cineva care s-a uitat prima data la un cod php exact ca curca'n lemne. <- $me
    Pretul e ok, vreau doar sa nu arunc banii inutil
    cu mult timp in urma am facut un curs de webdesign, ca apoi sa realizez cate informatii banale s-au predat in acel curs si pe care le puteam invata singur de pe net, ce-i drept mi-a deschis calea....

Acum incerc sa aflu daca e la fel.....

EHR
    EHR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    1st November 2010
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    44
    Posturi
    436
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de websiteanunturi Vezi Post
    Pretul e ok, vreau doar sa nu arunc banii inutil
    Inutil va fi doar daca nu ai priceput ceva si ai plecat acasa cu 0 cunostinte suplimentare fata de momentul in care te-ai apucat de el
    cu mult timp in urma am facut un curs de webdesign, ca apoi sa realizez cate informatii banale s-au predat in acel curs si pe care le puteam invata singur de pe net
    Nu poti compara (web)design cu PHP. La primul, ai mult mai putine chichite si lucrezi 50% stiinta + 50% imaginatie/viziune pe cand la php, este 80% coding (logica tehnica) + 10% experienta +9,50% injuraturi Html si php sunt doua lumi total diferite desi ajung sa faca (aproape) acelasi lucru: sa afiseze o pagina.
    Acum incerc sa aflu daca e la fel.....
    Propunerea mea este sa te apuci as customizezi un "ceva" (cms/php website) si daca poti sta cateva ore zilnic langa cineva care se pricepe la ce face, o sa te ajute cat 3 cursuri !
    I work for money. If you want fidelity, BUY A DOG! Intrebari despre Gazduire web? PM. Promotii gazduire

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2011
    Posturi
    119
    Putere Rep
    0

Implicit

Am inceput deja cu tutorialul oriceon, am facut un exercitiu, am avut cateva problemute la conectare bazei de date, dar le-am rezolvat singur....
    Cred ca o sa incerc sa invat singur pana ma blochez.
    Am avantajul ca dispun de timp, uneori.

crt
    crt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    Targu Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    30

Implicit

Ce faci tu e ca si cum ai invata engleza dupa casete audio. Ia totul de la 0 ca altfel nu o sa intelegi. Rezolvari gasesti cam la tot ce tine de php dar asta nu inseamna ca sti php. Trebuie sa intelegi php si mysql pt. a lucra usor cu ele.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2011
    Posturi
    119
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de crt Vezi Post
    Ce faci tu e ca si cum ai invata engleza dupa casete audio. Ia totul de la 0 ca altfel nu o sa intelegi. Rezolvari gasesti cam la tot ce tine de php dar asta nu inseamna ca sti php. Trebuie sa intelegi php si mysql pt. a lucra usor cu ele.
    Stai linistit ca am inceput cu abecedarul......notiuni de baza, variabile, operatori, functii etc.

Inteleg putin limbajul....

Chaos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    3rd April 2006
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    38
    Posturi
    389
    Putere Rep
    28

Implicit

Eu as sugera o alta abordare. In loc sa incerci sa inveti PHP, incearca sa inveti programare. Iti recomand cu caldura cursurile de incepatori de la MIT de pe youtube:
    mit lectures computer science - YouTube

Limbajul utilizat pentru exemplificare este python (o alegere mult mai buna decat php). O data ce vei stapani conceptele de programare, sa inveti PHP va fi simplu.

danionescu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th September 2013
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu cred ca un curs ajuta. Se poate invata si singur atat programare cat si alte chestii doar ca una este sa cauti tu fiecare chichita, sa te chinui, sa vezi de ce apare o anumita eroare si alta este ca cineva experimentat care a trecut deja prin procesul de invatare sa-ti arate.
    Apoi nu toate lumea este super bine organizata, stie cum, ce si de unde sa invete.
    Eu recomand un curs (nu doar pt. php sau programare ci pt. orice altceva), iar apoi cursul trebuie sa fie sustinut de multa munca individuala.
    In orice domeniu este nevoie de un mentor, nu degeaba se spune ca meseria 'se fura'.

Un curs bun de php se poate face si la Crystal Mind Academy - Curs PHP+MySql autorizat ANC | Crystal Mind Academy

cipriano200 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th November 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    23
    Putere Rep
    0

Implicit

Dupa parerea mea este bine sa iei un curs video

Recomand tuturor acest curs: Learning PHP and MySQL Training Video, PHP and MySQL Online Tutorial

De ce? pentru ca acel autor lucreaza la ZEND(Doug Bierer) Zend PHP Training - Meet our Instructors

Nu luati orice curs facut de oricine.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Recomandati-mi o firma de programare
    De RoManiac în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 10th December 2009, 03:31
  2. Recomandare firma de webdesign
    De SellDomain în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 29th January 2009, 14:45
  3. recomandare firma ,servere dedicate
    De Adrian Poputoaia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 21st September 2008, 11:20
  4. recomandare firma web design
    De Adrian Poputoaia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 11th August 2008, 16:43
  5. Caut firma de programare web si design
    De lup în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 17th June 2008, 14:16

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •