Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 46

Subiect: paul_nt2002@yahoo.com - copiaza site-uri intregi

  1. #31
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Da Dan, i-am copiat site-ul si repet a fost o comanda. Nu vad ce te legi atat de asta. Atata timp cat sunt cereri pe piata intotdeauna vor fi cazuri din astea. Si da, i-am zis ca putea sa-mi dea privat si se rezolva altfel problema, nu mai interpreta TU asa cum vrei..si la fel iti zic si tie..pastreaza-ti ironiile pentru tine!
    Pai si daca-ti cere cineva sa omori un user de pe Seopedia, tu te executi?


    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Referitor la legi, acestea sunt incalcate de cel care plateste pentru astfel de servicii pentru ca el continua proiectul.
    Ai vrea tu sa ai tractor... El raspunde pentru instigare, tu pentru executare. Poti dovedi ca nu stiai ce faci? Ca te-a indus in eroare cum ca ar fi site-ul sau?

    Eh... cum nu dati voi de cineva cu timp de pierdut si chef de tarat prin tribunale. Ca ati sufla apoi si in iaurt
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  2. #32
    Avatarul lui N.Paul
    N.Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    9th May 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    439
    Putere Rep
    25


    0 out of 7 members found this post helpful.

    Implicit

    Scuza-ma ca te contrazic dar de cand userul x sau y are drept de autor pe codul propriu zis? In cazul de fata, a fost vorba despre un proiect abandonat dar daca proiectul s-ar fi concretizat prin vanzarea sa atunci cine e vinovat? Domeniul si fisierele sunt date viitorului proprietar, daca viitorul proprietar pune tot ce primeste pe host si da drumul la site atunci el este principalul vinovat.
    2. De cand are el drept de autor pe o imagine (ca in cazul de fata)? Da, este posibil sa aiba dar hai sa fim seriosi, vorbim la un cu totul alt nivel.

    PS: Vorbim strict de cod, nu de omoratul unei persoane..asta e cu totul altceva..n-are sens comparatia, e absurda
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  3. #33
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    6 out of 6 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Scuza-ma ca te contrazic dar de cand userul x sau y are drept de autor pe codul propriu zis? In cazul de fata, a fost vorba despre un proiect abandonat dar daca proiectul s-ar fi concretizat prin vanzarea sa atunci cine e vinovat? Domeniul si fisierele sunt date viitorului proprietar, daca viitorul proprietar pune tot ce primeste pe host si da drumul la site atunci el este principalul vinovat.
    2. De cand are el drept de autor pe o imagine (ca in cazul de fata)? Da, este posibil sa aiba dar hai sa fim seriosi, vorbim la un cu totul alt nivel.

    PS: Vorbim strict de cod, nu de omoratul unei persoane..asta e cu totul altceva..n-are sens comparatia, e absurda
    Aha, deci stii foarte bine ce faci. Primul test l-ai picat. Nici macar de buna-credinta nu te mai putem banui.

    Tu stii diferenta dintre a nu avea drept de autor pe cod si a nu avea drept de autor pe opera?

    E ca si cum tu te-ai apara, prins ca ai plagiat o poezie, ca autorul ei nu are drept de autor pe cuvinte.

    Esti o unealta pentru hoti. Adica tot un hot
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  4. #34
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Acum ca sunt in tema pot comenta, in sfarsit. Da, confirm cele spuse de AntonioTony. Site-ul se afla in posesia mea sau mai bine zis template-ul cu tot cu text/imagine si ce mai trebuie. A fost o comanda din partea unui utilizator de care nu vreau sa aduc informatii dar care s-a sfarsit prin suspendarea acesteia.
    OFF Topic

    Eu nu inteleg ceva, cine a comandat [ un user de pe SeoPedia? ] sa-i faci un site pe numele tau, in posesia ta cum spui, ca sa ce? Parca e cusut cu ață alba!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  5. #35
    Avatarul lui Bogdaniel
    Bogdaniel este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th September 2010
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    34
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Da Dan, i-am copiat site-ul si repet a fost o comanda. Nu vad ce te legi atat de asta. Atata timp cat sunt cereri pe piata intotdeauna vor fi cazuri din astea. Si da, i-am zis ca putea sa-mi dea privat si se rezolva altfel problema, nu mai interpreta TU asa cum vrei..si la fel iti zic si tie..pastreaza-ti ironiile pentru tine!
    Nu am citit fiecare cuvintel in parte dar ca si idee poate ii ajuta si pe alti script kiddies mari it-isti: In momentul cand tu copiezi o idee care are copyright chiar si daca este o idee noua unica pe piata in momentul cand este in spatiul public oricine are dreptul sa se inspire din ea ( dar sa nu o copieze 100% ).
    Ca sa intelegi:
    Eu copiez facebook toata functionalitatea etc tema dar daca eu nu aduc o modificare si nu fac codul diferit de ce au scris ei prima oara atunci e copyright infringement, ideea in site o pot copia ca este in spatiul public si acest lucru in sua are si precedent in tribunal dar in romania nu are pentru ca noi nu avem prea multa treaba cu aceste lucruri.
    Dar tu ca si script kiddie ai totusi o obligatie morala de a informa asa zis clientul care e mai prost decat tine imi cer scuze pentru expresie daca considera administratorii ca te-am jignit si sa ii spui ce poti copia si ce nu poti copia.
    Scriptul de jocuri de care s-a plans cineva a venit insotit cu o licenta open source bsd sau mai stiu eu ce in care specifica ca nu poate fi revandut decat publicat gratis ? daca nu a venit atunci e greseala ta dreptul lui sa il vanda i-ai oferit pe tava un produs fara copyright.
    In romania o parte din vina o au si cei care fac development la un anumit produs si pe urma il pun la vanzare sau mai stiu eu ce fara sa investeasca un pic in a citi cate ceva despre licente ca doamne fereste nu e ca si cum ai avea nevoie de o licenta platita poti folosi si open bsd sau altele .. sublime text are si un plugin care iti genereaza toata licenta fara probleme si mai departe sa adaugi tu in ea ce iti trebuie. Restul profita ... :-)

  6. #36
    Avatarul lui Paul
    Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    35
    Posturi
    505
    Putere Rep
    28


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Ideea e ca suntem o comunitate unita, sau cel putin asa cred eu, sper sa nu ma insel. Atat timp cat unui coleg ia fost copiat site-ul, cine a facut acest lucru ar trebuii sa fie sanctionat, mai ales ca este membru seopedia si se poate face asta.

    Persoane care monetizeaza munca altora nu ar trebuii sa fie prezente pe acest forum, e parerea mea. Luand in calcul faptul ca lui i se pare totul normal, ajung la concluzia ca nu va inceta sa faca acest lucru, avand in vedere ca un alt user al forumului ia cerut acest lucru e si mai grav. Seopedia?
    .

  7. #37
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    5 out of 5 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Scuza-ma ca te contrazic dar de cand userul x sau y are drept de autor pe codul propriu zis? In cazul de fata, a fost vorba despre un proiect abandonat dar daca proiectul s-ar fi concretizat prin vanzarea sa atunci cine e vinovat? Domeniul si fisierele sunt date viitorului proprietar, daca viitorul proprietar pune tot ce primeste pe host si da drumul la site atunci el este principalul vinovat.
    2. De cand are el drept de autor pe o imagine (ca in cazul de fata)? Da, este posibil sa aiba dar hai sa fim seriosi, vorbim la un cu totul alt nivel.

    PS: Vorbim strict de cod, nu de omoratul unei persoane..asta e cu totul altceva..n-are sens comparatia, e absurda
    N.Paul, am si eu o intrebare? Ne crezi prosti? Faptul ca Tony ne crede "clarvazatori" e una, dar tu vad ca ne crezi prosti.

    Toti facem greseli, mai mici sau mai mari, dar cu cat suntem mai maturi, cu atat acceptam mai usor greselile altora. Ideea este sa inveti din greseli.

    Aici ai gresit! In loc sa zici, "DA, am gresit, n-am stiut, nu mai fac, am facut o mare tampenie, etc", vad ca o dai de gard cu "prostii".

    Eu zic sa punem punct si sa-ti iei o pauza de pe seopedia.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  8. #38
    Avatarul lui Marius Morariu
    Marius Morariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Posturi
    759
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Sa ma asigur ca am inteles despre ce-i vorba aici: cautam variante de superlativ ale absurdului??

    Adica cineva copiaza siteuri intregi si ii se pare normal sa poata face asta? ) Iiiiisuse

  9. #39
    Avatarul lui Bogdaniel
    Bogdaniel este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th September 2010
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    34
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Cool

    Citat Postat în original de Marius Morariu Vezi Post
    Sa ma asigur ca am inteles despre ce-i vorba aici: cautam variante de superlativ ale absurdului??

    Adica cineva copiaza siteuri intregi si ii se pare normal sa poata face asta? ) Iiiiisuse
    se pare ca da

  10. #40
    Avatarul lui Marius Morariu
    Marius Morariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Posturi
    759
    Putere Rep
    43


    Implicit

    E ca si cum as plati eu pe unu sa-mi fure o masina si singurul vinovat de asta as fi doar eu, nu si hotul. Ba ejnebun? )

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul ... 2345 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. afisare articole intregi in categorie
    De stefan_hellzone în forumul WordPress
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 2nd December 2012, 14:19
  2. etester.ro copiaza tot
    De cristianionescu în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 44
    Ultimul Post: 22nd August 2011, 17:21
  3. imi copiaza articolele
    De daniweb în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 28th July 2009, 08:12
  4. Downlodare site-uri intregi
    De costy81gl în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 27th January 2008, 21:18
  5. pana si dezibel.ro copiaza ;)
    De Anonymous în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 22nd October 2005, 22:47

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •