Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: A primit cineva vre-o donatie?

  1. #1
    Avatarul lui big
    big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    864
    Putere Rep
    34


    Implicit A primit cineva vre-o donatie?

    Am facut cam 50.000 de afisari si nu am primit nici o donatie.
    Vizitatorii sunt 70-80% US, maturi si cu bani. Nu exista alte reclame pe pagina respectiva, doar un buton de donatie. Domeniul technology.
    Pagina sora a facut in acelasi timp $120 din Adsense si $30 din Amazon, cu 37.000 de afisari.

    A primit cineva vre-o donatie pana acum? Si daca da, ce gen de site era, si in ce forma ati cerut donatia?
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

  2. #2
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    48
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0


    Lightbulb

    Cred ca siteul care a facut bani din donate statea la coltul internetului si canta la chitara o melodie country , de genul " Nu am mama , nu am tata , webmasterul a plecat la balta ....." , in orice caz un ritm mai saltaret , ca sa poata sa sara mai usor banii de pe card !
    Am si eu o mica intrebare : " Chiar te astepti sa-ti dea cineva ceva ? Ce te face pe tine sa crezi ca strainii ar fi asa de generosi ?
    Daca era un site al unei organizatii umanitare , poate ca scoteai ceva , dar asa , nu vad de ce ti-ar dona cineva ceva ?
    Care este siteul , ca poate iti dau niste maruntis ?
    Sfatul meu este sa pui un cod adsense , pentru ca numai asa o sa castigi din treaba asta !
    Ultima modificare făcută de romania inedit; 26th October 2007 la 19:57.

  3. #3
    Avatarul lui SorelMihai
    SorelMihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    29th September 2007
    Locaţie
    Hateg, RO
    Vârstă
    32
    Posturi
    116
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Fă o temă wordpress, fă un plugin extrem de util, fă o aplicaţie open-source, dă-le foarte multă informaţie rară şi de mare calitate, atunci aşteaptă-te la donaţii.

    Donaţiile nu sunt acelaşi lucru cu reclama Contextuală. Faci o donaţie când merită, când ştii că banii pe care îi donezi sunt folosiţi în mod constructiv. Dai click pe adsense pentru că reclamele sunt targetate, te interesează, la fel şi cu Amazon-ul, cumperi pentru că te interesează, dai bani pentru ceva palpabil, la donaţii ai doar speranţa că într-un final o să mai iasă ceva.

  4. #4
    Avatarul lui hyp3rion
    hyp3rion este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th November 2006
    Vârstă
    44
    Posturi
    107
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Domeniul : auto
    sistem : buton donate in stanga sus
    Imagini atașate Imagini atașate

  5. #5
    Avatarul lui Obelix
    Obelix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    7th October 2007
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    156
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Nu doneaza nici dracu. Am avut un cont de 2CO facut sa fie si vreo 3 ani a fost doar pentru donatie. Era pe o pagina cu super-content pentru tehnologie, un program care scotea multi bizoni din probleme. Unii multumeau, zeci erau nemultumiti ca nu se updateaza zilnic ci saptamanal, nici dracu nu dona. Culmea culmilor e ca nici Adsensu nu mergea pe ea, imi baga reclame in ceha desi era .com cu content in engleza.

    Nu l-am mai updatat de cateva luni, a picat in Google, nu-mi mai bat capul cu acte de caritate.

    PS: vreo.

  6. #6
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.316
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Donatiti vin de la oameni care au castigat foarte mult de pe urma informatiilor sau serviciilor pe care le oferi si care constientizeaza ca datorita siteului tau au facut acesti bani.

    Cu alte cuvinte poti sa ai mama siterilor de gadtets, nu o sa imi aduca vreun castig daca stau pe ele. Dar daca am o tema wordpress pe siteul meu si pun tema facuta de tine si vad ca in loc de 1000$ adsense acuma fac 2000$ pe luna, sigur o sa zic, dau si lu baiatu ala de a facut tema 500$ luna asta ca uite cat castig in fiecare luna cu tema lui. Si asta gandesc eu ca sunt roman, deci nu trebuie sa fiu englez ca sa gandesc asa.

    Trebuie sa faci ceva cu adevarat interesant si de valoare ca sa pupi donatii.
    Eu am dat si am primit donatii de-a lungul vietii.

    Nu stiu seopedia daca are un topic pentru donatii dar sunt siguri ca multi membrii de pe aici ar dona fara probleme banii pentru lucrurile invatate aici, asa cum si la mine doneaza pentru lucrurile invatate de la mine.

    Dar sa donez pe un site de tehnologie? Pentru ce? De obicei citesc asfel de siteuri de curioziteate ce a mai aparut nou.

  7. #7
    Avatarul lui Obelix
    Obelix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    7th October 2007
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    156
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Nu era un blog sau un ezine de 2 lei cum e netul plin, era un calculator foarte complex cu care iti alegeai chip-ul in functie de anumite variabile. 99% nu stiau cum se calculeaza, luau dupa ureche si aruncau pe geam 2-300$. Dupa ce calculau cu scriptul meu online aflau exact ce chip se potriveste si obtineau performante maxime. Deci un site extrem de util, il foloseai de doar cateva ori in viata dar te scapa de niste cheltuieli gresite.

    Si totusi, primeam cateva multumiri, multe cereri sa updatez baza de chip-uri zilnic si nici o donatie.

    Crede cineva ca occidentalii sunt darnici? Yep, right....

  8. #8
    Avatarul lui SorelMihai
    SorelMihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    29th September 2007
    Locaţie
    Hateg, RO
    Vârstă
    32
    Posturi
    116
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Eu am făcut o temă de wordpress pentru un blog de-al meu şi-am primit 14+ dolărei. Adevărat, doar de la un singur om.

    Depinde pentru ce se fac donaţiile, depinde cine le face.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Yeey! Am primit un vizitator din Dmoz!
    De thefan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 14th May 2009, 12:28
  2. A mai primit cineva?
    De alinalin0 în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 31st January 2008, 16:16
  3. A primit cineva cecul pe aprilie?
    De eliviu în forumul Adsense
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 14th June 2007, 17:00
  4. Ai primit mail AdSense :)
    De povidiu în forumul Adsense
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 6th April 2007, 02:45
  5. Am primit amenintari
    De Anonymous în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 19th September 2005, 11:21

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •