Din cate am citit in documentatia PayPal nu exista diferente intre aceste 3 conturi in ceea ce priveste plata unui abonament sau comisioane.
Singur diferenta este ca pe un "personal" nu poti primi plata prin card decat de 2 ori/ an pe cand in celelate conturi nu ai aceasta limitare.
Intrebarea mea:
care e avantajul sa raman cu cont "personal" ?
nu inteleg logica de a exista conturi "personal" in oferta paypal, dc nu e defaul un cont premier? ce imi scapa?


Răspunde cu citat