Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 31

Subiect: Card nou paypal BCR

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

Implicit

Apropos, contul paypal pe numele cui este?
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

smbdstopme este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    22nd March 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    69
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de olymessi Vezi Post
    Acum am primit pin-ul si cardul ,nu am incercat sa-l folosesc la cump. online.Cum pot verifica daca am ceva pe card,doar la un ATM ? Am platit 20 de lei pt card .
    https://www.24banking.ro/ro/ - Asta e adresa; insa trebuie sa ai un dispozitiv token pentru a te putea loga.

Pe langa asta trebuie sa ai minim 1.5$ in cont pentru a putea fi verificat cum au spus si restul colegilor.

Zimbru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    590
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de matei Vezi Post
    Cred ca trebuia sa ai aproximativ $1,5 dolari in cont (in RON). Paypal iti verifica astfel contul si fie ti-i da inapoi instant, fie la prima extragere.
    In caz ca nu e asta problema, ti-a venit si PIN-ul la card? Il poti folosi pentru cumparaturi online, de exemplu?
    In EU suma este 1.5 Euro sau aproximativ 1.9 $ dar tinand cont de importanta serviciului nu te impiedici de sumele astea.

Buna ziua,
    Tocmai ce mi-a sosit cardul de la BCR.Este pe numele parintilor si tot ei au fost la banca ca sa il faca .Am vrut un card pentru paypal ,doamna de la ghiseu spunea ca stie cum sta treaba si mi-a sosit cardul si cand il leg la paypal spune ca e respins de banca .
    "This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Stie careva ce problema este ?
    Salut,

De asemenea, numele si adresa detinatorului de card/cont (informatiile din sistemul bancii) trebuie sa se pupe cu datele detinatorului de cont paypal.
    Chiar daca vei reusi sa-l "legi", tot vei mai avea nevoie de cateva zile lucratoare pentru a fi functional pe deplin. Este nevoie de asa numitul expanded use number

Bafta!
    Ultima modificare făcută de Zimbru; 23rd July 2013 la 09:27.
    I'm not a complete idiot, some parts are missing...

olymessi este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2013
    Posturi
    40
    Putere Rep
    0

Implicit

Am depozitat 20 Ron pe el ,acum tot incerc sa potrivesc datele.Cum ar trebui sa scriu cu prescurtari sau ...?

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41

Implicit

Am depozitat 20 Ron pe el ,acum tot incerc sa potrivesc datele.Cum ar trebui sa scriu cu prescurtari sau ...?
    Cu prescurtari sau cum?

Cam ce anume ai vrea sa prescurtezi?

Numele? Prenumele? Adresa? Numarul cardului? Data expirarii?

Scrie exact cum apare pe card, daca nu ti-e greu. Daca ti-e greu, macar initialele, prima si ultima cifra.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2013
    Posturi
    40
    Putere Rep
    0

Implicit

Serios ?
    Adresa ,am scris-o exact ca si pe plicul in care am primit cardul si nu o i-a.

Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Posturi
    323
    Putere Rep
    27

Implicit

Serios ?
    Adresa ,am scris-o exact ca si pe plicul in care am primit cardul si nu o i-a.
    Dar cea din contul paypal e la fel cu cea de pe plic?
    Si exact ce eroare iti da?
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si conținut video cu artizan Daniel Havrince ★★

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2013
    Posturi
    40
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Havrince Daniel Vezi Post
    Dar cea din contul paypal e la fel cu cea de pe plic?
    Si exact ce eroare iti da?
    This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Asta inseamna ca nu este activ pentru genul acesta de tranzactii de la banca?Cum spuneam doamna de la ghiseu spunea ca e activ,cred ca trebui sa mai merg odata ca sa aflu exact.

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

Implicit

Ce fel de card e? Eu am Visa Electron atat de la BCR, cat si de la ING si la ambele a mers din prima sa fac plati online(inclusiv PayPal / Skrill). Eu zic sa te duci la banca si sa-i intrebi pe ei acolo, la BCR si eu am avut mici probleme ca doamna de acolo era putin aeriana si nu stia ce card sa-mi faca ca nu auzise de PayPal, dar dupa ce mi-a venit, totul a fost ok.
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29

Implicit

Am sperat ca te rezolvi pana acum, eu am un card la BCR atasat la paypal, este un card maestro si merge ok. Am primt codul de la paypal dicrect in 24banking, l-am plasat si confirmarea s-a incheiat cu succes. Acum 2-3 ani cand am incercat sa atasez alt card de la BCR nu a fost acceptat, am discutat cu cei de la BCR si nu au stiut ce sa imi zica, eu zic sa incerci la mai multe filiale BCR, cu siguranta ca vei gfasi si pe cineva destul de priceput. Ca sa vezi cat de incurcate sunt itele, acum ceva timp am blocat din greseala un card de la ei - adica fimea a pus aiurea codul PIN, cand am sunat direct la tehnic, la un cunaoscut s-a rezolvat instant, insa la ghiseu imi ziceau numai prostii, de la demagnetizarea cardului, pana la dezactivarea lui. Concluzie, cauta persoana potrivita cu siguranta se rezolva. Am debit card, deci merge fara probleme pentru paypal. Daca vrei discutam in privat mai pe larg.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Paypal withdraw to card
    De zoltankr în forumul PayPal
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 18th January 2013, 22:44
  2. WithDraw din PayPal pe card
    De delpi în forumul PayPal
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 4th September 2011, 14:38
  3. Paypal pe card moneda RON?
    De Balazs Adi în forumul Servicii bancare
    Răspunsuri: 1