Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Problema paypal

  1. #1
    Avatarul lui Fabius
    Fabius este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    15th December 2007
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit Problema paypal

    Salut,
    am o problema cu contul de paypal. Am primit pe 17 decembrie o plata de la cineva, defapt a fost un schimb paypal moneybookers, dar la descriere el a scris 2 scripturi + instalare. Ieri, pe 21 decembrie, paypal mi-a blocat banii de la el, pe motiv ca el nu a primit ceea ce eu am vandut, si imi cerea mai multe informatii paypalul. Cum credeti ca ar trebui sa rezolv ? De ce mi-a blocat paypal acei bani ? A facut el vreo plangere ? Sa stiu daca trebuie sa trimit si eu un mail la MB sa blochez banii.
    Eu le-am trimis un raspuns celor de la paypal si le-am spus ca banii au fost pentru niste servicii.
    A mai trecut cineva prin asta ? Cum ar trebui sa actionez ?

  2. #2
    Avatarul lui Marius Mailat
    Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Paypal a blocat fiindca respectivul tip a facut cerere de blocare. Daca el a facut plangere e probabil ca vrea cele 2 scripturi si instalarea lor. Conform policy Paypal trebuie sa dovedesti ca iai dat serviciile respective. Eu am trecut prin asa ceva.

    Daca e trecut de 30 de zile, nu poate sa mai faca nimic Paypal. Insa daca a trecut doar cateva zile vei intra in "dispute" care poate sa dureze LUNI intregi. Incearca pe cale amiabila sa o rezolvi, aici trebuie uitat de ego. In ultima instanta mai bine fai refund si recupereaza bani de la MB.

    Sfatul meu nu mai intra in rahaturi de genul acesta (presupun ca ai vrut sa ajuti un membru din DP?).
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

  3. #3
    Avatarul lui Fabius
    Fabius este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    15th December 2007
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Nu este vorba de un membru din DP, am vb cu tipul si am rezolvat, sper...
    m-a intrebat ce le-am scris pentru a scrie si el acelasi lucru si a spus ca le va trimite raspuns. El spune ca s-a sesizat paypal singur, mi-a dat si un print screen si mi-a aratat ca la toate tranzactiile facute de el s-a intampla asa. Oricum, banii la paypal nu vor ramane, ori la el, ori la mine, si daca ajung la el, desi e putin probabil, ii va trimite iar.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. problema retragere bani din paypal
    De RoManiac în forumul PayPal
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 4th December 2009, 03:18
  2. Problema Paypal
    De xander în forumul PayPal
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 23rd August 2008, 23:17
  3. Problema PayPal. Ajutor!!!
    De dracosu în forumul PayPal
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 31st July 2008, 19:37
  4. Problema PayPal
    De big în forumul PayPal
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 15th July 2008, 18:27
  5. o problema privind paypal
    De tranceaddict în forumul PayPal
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 18th February 2008, 22:25

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •