Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 24 din 24

Subiect: UE a votat legea anti-Google

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui scoopo
    scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    41
    Posturi
    409
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Scurt si e ultima oara cand mai discut pe tema asta.Depinde cum vezi comunicare nu te-a acuzat nimeni ca esti incuiat,din punctul meu de vedere nu trebuia sa te simti asa doar am comunicat si eu cum argumentezi tu mai sus.Stii politica elefant vinde pe minus de mult si la multe produse.Hai sa nu vorbim de legile scrise care tot le pui tu link.Si daca nasper se supune legilor de aici google de ce nu ar face-o?Nu google are castig de cauza,plateste totul in alte parti si sug bani de la companii UE, romanesti.Monopol are demult trebuie doar sa se ia masuri impotriva lor.Si da asta este inceputul sa mai discutam pe tema asta acuma 7-8 luni chiar si de procesele intentate.
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

  2. #2
    Avatarul lui mobiliersiamenajari
    mobiliersiamenajari este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th September 2014
    Vârstă
    41
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0


    0 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Da ai dreptate,ms

  3. #3
    Avatarul lui scoopo
    scoopo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    41
    Posturi
    409
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Eu te extradam de pe forum.
    scriu gramatical prost :D:D:D:D

  4. #4
    Avatarul lui Scribul
    Scribul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    18th December 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    80
    Putere Rep
    23


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Stati sa ne lamurim putin - daca Parlamentul European a votat o rezolutie referitoare la Google NU inseamna ca UE obliga Google la ceva.

    Parlamentul European nu are puterea (comparativ) a Parlamentelor nationale, ci mult mai mica. Nu are nici drept de initiativa legislativa (desi unele din propunerile sale pot fi preluate de Comisie). De fapt, Parlamentul European are puteri doar cand voteaza Comisia (echivalentul guvernului european), fondurile si asa mai departe si inca in cateva cazuri.

    Nu are puterea de a vota singur legi europene, aici puterea cea mare o au Consiliile de Ministri. In unele cazuri, PE poate vota pe anumite lucruri care sunt votate de Consiliul de Ministri, insa si daca voteaza impotriva hotararii acestuia, respectivul Consiliu poate intoarce decizia, insa cu o majoritate mai mare.

    Cu alte cuvinte, votul asta in privinta Google nu inseamna ceva semnificativ, nu obliga la nimic. Daca e cineva care poate obliga Google la ceva, e Comisia sau, eventual, Curtea de Justitie.

    Totusi, nu e un vot fara importanta, intrucat reprezinta un SEMNAL POLITIC. De asemenea, Comisia poate prelua integral sau partial rezolutia Parlamentului European, desi nimic nu o obliga.

    Conchizand, Google nu va fi dezmembrata ca urmare a votului asta, dar sunt semne ca exista nemultumiri mari la adresa ei.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Legislatie forumuri - Legea nr. 677/2001
    De RedHat în forumul Legislatie internet
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 10th May 2012, 14:30
  2. Spania: Legea publicitatii aproape de a fi reformata
    De 100R în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24th July 2011, 17:47
  3. Urban si Asociatii isi fac legea!
    De thefan în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 26th May 2008, 17:07
  4. Anti SPAM
    De DubluQ în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 13th March 2008, 02:36
  5. anti plagiat!
    De fabby în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 23
    Ultimul Post: 31st January 2008, 11:38

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •