Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Adsense - o singură reclamă

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui kesepian
    kesepian este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0


    Implicit Adsense - o singură reclamă

    Cred că e vreo lună de zile, de când pe blogul meu apare un banner care nu se mai schimbă. Nu mai apar reclame text ci numai acel banner cu 2008 usa elections parcă. Utilizez Google Adsense, şi este poziţionat în dreapta sus.

    Ce pot face ca reclamele să revină la normal?
    Adresa blogului este: ww.kesepian.eu (nu pot pune link, n-am încă 10 mesaje pentru a putea pune link direct )

  2. #2
    Avatarul lui Nosfer
    Nosfer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    7th July 2008
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.196
    Putere Rep
    36


    Implicit

    nu-ti prea merge blogu :-s o poti bloca aia sa nu-ti mai apara daca plateste prost pe click.

  3. #3
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    poti selecta daca vrei sa nu-ti mai apara anumite reclame.

  4. #4
    Avatarul lui leandrud
    leandrud este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2007
    Posturi
    80
    Putere Rep
    0


    Implicit

    1.Poate nu-i convine formatul, incearca sa-l schimbi sau sa pui in site si in alta parte. Asa de test.

    2. Poate cei de la adsense au vazut ceva suspect la contul tau.

    3. In cel mai posibil caz, nu sunt suficiente persoane care-si fac publicitate, pe nisa ta.

    Astea ar putea fi cauzele, cand ei iti baga reclama cu election 2008

    Incerarca sa schimbi subiectul blog-ului (nu prea vad eu cine isi face publicitate pe romania referitor la... Desene animate cu Sailor Moon )

    Si reclama aceea nu aduce nici un cent. Este o reclama pentru stringere de fonduri pentru campania electorala de la ei.

  5. #5
    Avatarul lui kesepian
    kesepian este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de leandrud Vezi Post
    1.Poate nu-i convine formatul, incearca sa-l schimbi sau sa pui in site si in alta parte. Asa de test.

    2. Poate cei de la adsense au vazut ceva suspect la contul tau.

    3. In cel mai posibil caz, nu sunt suficiente persoane care-si fac publicitate, pe nisa ta.

    Astea ar putea fi cauzele, cand ei iti baga reclama cu election 2008

    Incerarca sa schimbi subiectul blog-ului (nu prea vad eu cine isi face publicitate pe romania referitor la... Desene animate cu Sailor Moon )
    @ leandrud
    - o să încerc mutarea/schimbarea formatului, deşi până la un moment dat totul mergea ok
    - nu cred să nu fie persoane care-şi fac publicitate pe nişa mea...
    - din câte ai observat, de fapt N-AI observat, că desenea despre care vorbeşti, este unul din proiecte, şi NU subiectul blogului.

    thefan, eu folosesc Joomla. Acele tag-uri oferite de tine, să le pun unde anume? În index.php al template-ului folosit, sau la fiecare articol?

  6. #6
    Avatarul lui thefan
    thefan este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    30th December 2006
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.433
    Putere Rep
    39


    Implicit

    Citat Postat în original de kesepian Vezi Post
    thefan, eu folosesc Joomla. Acele tag-uri oferite de tine, să le pun unde anume? În index.php al template-ului folosit, sau la fiecare articol?
    Cauta in template partea care e responsabila pentru afisarea continutului (sub header). Pui acolo <!-- google_ad_section_start -->

    Cauta deasemenea partea de jos, chiar inainte de footer. Acolo baga <!-- google_ad_section_end --> .
    Consumator și producător de articole despre SF&F. SEO de voie, de nevoie.

  7. #7
    Avatarul lui thefan
    thefan este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    30th December 2006
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.433
    Putere Rep
    39


    Implicit

    Poti incerca sa pui continutul efectiv a blogului intre tagurile:

    <!-- google_ad_section_start -->
    <!-- google_ad_section_end -->
    In acest fel AdSense se va concentra pe continut si va incerca sa gaseasca ad-uri relevante pentru continutul tau.
    Consumator și producător de articole despre SF&F. SEO de voie, de nevoie.

  8. #8
    Avatarul lui aliens
    aliens este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    19th October 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    215
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Da-i click si voteaza cu obama

  9. #9
    Avatarul lui kesepian
    kesepian este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am pus in template tag-urile, ba chiar am adăugat în dreapta un bloc vertical de 120x240... Am mutat poziţia blocului de sus, şi aceeaşi reclamă apare...

  10. #10
    Avatarul lui leandrud
    leandrud este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2007
    Posturi
    80
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Incearca din Google Adsense sa schimbi formatul (ai acolo sa-ti afiseste publicitate tip imagini/text, incearca sa pui doar text).

    Off-topic

    Ti-ai gasit actele pina la urma?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 12th November 2007, 12:03

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •