Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 20

Subiect: Ceva miscari?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0


    Implicit Ceva miscari?

    Salut,
    Eu unul vad de 1-2 zile ceva miscari (serioase) in SERPs, pe anumite keys; de la cateva pozitii pana la 1-3 pagini....

    A mai observat cineva? E ceva pe "vine"?
    Vorbesc de pozitii stabile in timp, nu chestii de azi-de ieri.

  2. #2
    Avatarul lui sourcer
    sourcer este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    18th October 2006
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    133
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Nu am analizat serp's dar am vazut schimbari la vizitele de la google, la mine cel putin au crescut considerabil zilele astea.
    Bla bla bla...

  3. #3
    Avatarul lui $piderman
    $piderman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    2nd February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    49
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Eu am sarit din pagina a 4-a in pagina a 2-a. Seara eram pe pagina a 4-a si a doua zi la pranz m-am gasit pe pagina a 2-a.
    Site cu anunturi gratuite de mica publicitate

  4. #4
    Avatarul lui wizzo
    wizzo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    4th June 2007
    Vârstă
    38
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Da si eu am observat o creste rapida ptr. pensiunea-katerina.ro , nu ca ma plang, dar este ciudat.

  5. #5
    Avatarul lui Ioan Margineanu
    Ioan Margineanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    16th May 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.098
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Da, miscari serioase am vazut dar cred ca sunt naturale. Nu inseamna un alt update.

  6. #6
    Avatarul lui Toto
    Toto este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.905
    Putere Rep
    48


    Implicit

    Confirm si eu.. Am sarit pe in keyword principal de pe pagina 4 pe pagina 2 .. in aproximativ 3 milioane de rezultate...

    La un alt site am ajuns de pe pagina 5 pe pagina 1, la fel, pe keywordul principal...

  7. #7
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Citat Postat în original de miromulus Vezi Post
    Da, miscari serioase am vazut dar cred ca sunt naturale. Nu inseamna un alt update.
    Tocmai. Nu inteleg rostul topicului.

    Voi postati miscarile ca rank?
    Asta nu tine de update. Si atunci care e rostul topicului.
    Mai avem unu cu locul 1.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  8. #8
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Din categoria "hai sa ne suparam degeaba"?

    Si cand au fost update-uri, au fost asemenea topic-uri, si au fost utile. Ca este sau nu acum, partea a 2-a.

    N-am zis ca "am atins pozitia 2, si eram pe 13", nu stiu de unde comparatia.

    Detalii (se pare ca e nevoie): am obs.si schimbari in bine (asteptate, sa zicem) si in ne-bine (neasteptate si, din punctul meu de vedere, cel putin ciudate (scaderi de 10-20 pozitii); de asemenea, in ultima saptamana, au fost fluctuatii (pe un anume cuvant cheie sa zicem) de genul: intr-o zi pozitia x, a 2-a zi pozitia x + 4, alta zi pozitia x - 3, etc-etc. Nu se intampla zilnic asa ceva; doar am postat o impresie.

    Ma scuzi, Krumel.

  9. #9
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Citat Postat în original de too_night Vezi Post
    Din categoria "hai sa ne suparam degeaba"?

    Si cand au fost update-uri, au fost asemenea topic-uri, si au fost utile. Ca este sau nu acum, partea a 2-a.

    N-am zis ca "am atins pozitia 2, si eram pe 13", nu stiu de unde comparatia.


    Ma scuzi, Krumel.
    Nu va dnici un post care sa faca referire la tine too_night. Cred ca dupa anumite discutii (pe care sint sigur ca nu le-ai inteles sau cel putin nu ai fost deacord cu ele) ai inceput sa ai o antipatie nejustificata. Problema ta.

    Tot ce spuneam e ca salturile de la o pagina la alta sau de la un loc la altul, sint normale, evidente, logice. Modificarile in Serps nu se fac doar dupa un update ci si in timpul lui. De asta facem SEO. De asta ne alegem domenii si cuvinte cheie. Daca am fi asteptat un update si in cazul pozitiilor la cuvinte cheie, ar fi avut rost..dpd meu de vedere, acest topic.

    Nu am oprit topicul si deci puteti discuta linistiti.

    Doar ca mi se pare banal sa postezi evolutia unui site dupa cuvinte cheie si pozitii, atata timp cat nu exista un update sau nu se prevede un update.
    Nimic mai mult.

    Si nu sint suparat... nici chiar degeaba...mi-am exprimat o opinie ca multi altii.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  10. #10
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Tocmai. Nu inteleg rostul topicului.

    Voi postati miscarile ca rank?
    Asta nu tine de update. Si atunci care e rostul topicului.
    Mai avem unu cu locul 1.
    Daca intelegi mesajul postului asta..atunci e bine.

    Polemica nu are rost..poate doar daca crezi ca nu ar trebui sa am o opinie despre ceea ce se intampla pe forum.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ceva nou?
    De thefan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 23rd June 2008, 14:13
  2. Un script ceva.. ceva sa ma scoata din oala
    De voiculau1 în forumul Server side
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 20th January 2007, 17:45
  3. Miscari mari pe piata de Publicitatea online
    De Ben Boingeanu în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 24th October 2006, 23:16
  4. bla.php?id=Ceva & Ceva
    De necropsique în forumul Server side
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 11th November 2005, 17:39
  5. Se intampla ceva??!!
    De Razvan Pop în forumul Google
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19th October 2004, 16:07

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •