Poate fi un lucru bun sau un lucru rau in preluarea de continut automat prin rss ?
Vreau sa ma apuc de 2 proiecte cu preluare automata prin rss si nu stiu cat de bine ar fi .
Poate fi un lucru bun sau un lucru rau in preluarea de continut automat prin rss ?
Vreau sa ma apuc de 2 proiecte cu preluare automata prin rss si nu stiu cat de bine ar fi .
Display Iphone - Componente si accesorii telefoane mobile.
In primul rand depinde de unde vrei sa preiei continutul, de la persoana la persoana, poate fi mai rau sau si mai rau
Cand spui ca vrei sa te apuci de 2 proiecte, inteleg ca te referi la a instala doua wordpress-uri si a activa cate un plugin de preluare rss, contributia ta fiind zero, nu-i asa?
Sfatul meu e sa nu-ti irosesti energia degeaba, un astfel de proiect nu are niciun viitor, unde mai pui ca e si greu de monetizat...
Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning
Sa fie fara folos pentru ca o sa fie link-uri externe ? Eu ma gandeam sa incerc sa le fac si sa le optimizez sa vad daca pot sa le aduc pe prima pagina .
Display Iphone - Componente si accesorii telefoane mobile.
o sa ai toate paginile din continut duplicat, si ai toate sansele sa fii penalizat repede de google, presupun ca ai auzit de panda
Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama
si daca continutul nu va fi copiat in intregime si va fi doar partial + sursa ?
Display Iphone - Componente si accesorii telefoane mobile.
Nu ai inteles... Fara sa scrii continut cu manuta ta nu vei face mare lucru. Chiar si acel putin care spui tu ca-l vei copia, tot duplicate content se numeste.
Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning
am inteles , dar tot o sa incerc macar un proiect sa vedem ce va iesi sa ma conving singur.
Display Iphone - Componente si accesorii telefoane mobile.
Raspunsul tine de raportul dintre ceea ce oferi si ceea ce primesti. Daca tu publici 1000 de chestii copiate si primesti sute de linkuri atunci va suna clopotelul la google si vei fi penalizat sau chiar daca nu vei fi penalizat vei avea fluctuatii constante de trafic. Daca ai 1000 de articole si 7-10 linkuri, raportul e mai acceptabil.
Eu am incercat cu 40.000 de pagini generate si cu 5 linkuri si a rezistat. Cand am pus al 6-lea link a venit penalizarea. Ca orice alt algoritm sau reteta din lumea asta are niste date de intrare si in functie de alea iese un rezultat, daca bagi doar apa si faina, sa nu te astepti sa iasa ciocolata.
Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.
Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)