Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 22 din 22

Subiect: E-MAIL SPAM: Enfirme EMAIL SPAM

  1. #21
    Avatarul lui lvl100
    lvl100 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    4th December 2006
    Posturi
    41
    Putere Rep
    36


    Implicit

    daca doriti sa distrugeti spam-ul eu personal nu am nimic de obiectat. Ceea ce am de obiectat este atitudinea dvs. - consider ca un subiect poate fi dezbatut (indiferent daca este imagine negativa sau pozitiva ) fara a ni se aduce injurii de genul: hoti, nasparlii, nexperimentati, etc.
    - pentru aplanarea acestei discutii inutile consider ca si dvs. trebuie sa incetati cu replicile acide pe care le folositi.
    Spamul este pe langa latura lui penala (ilegala) si un factor de stres si frustare pentru multi utilizatori de e-mail. Este optiunea ta daca ai ales sa incalci legea si nervii celor spamati, dar nu te astepta la buchete de flori.
    Te deranjeaza discutia de pe seopedia.ro ? Asta probabil nu-i nimica pe langa inca cateva mii de injuraturi pe care vi le-ati luat de la alti utilizatori spamati, dar care nu au cont aici.


    de ce faceti atita caz pe un subiect care nu are nici o logica?
    Daca ce discutam noi aici nu are logica, banuiesc ca voi incalcand legile Romaniei aveti logica.....


    Am citit toate mesajele postate de dvs. la adresa mai multor persoane juridice (si aici ma refer la sectiunea E-mail Spam). Ceea ce am putut observa este ca la toti ati incercat sa va dezabonati, ati contactat telefonic, etc.
    Culmea ironiei domnul care s-a plins de spam nu a facut acesti pasi ? Putem sti si noi de ce ?
    Consider ca este mult mai normal sa iei atitudine direct cu administratorul site-ului decit sa stai 2- 3 ore sa postezi pe un forum vrute si nevrute. Din cite am inteles de la dvs. sunteti toti oameni cu afaceri, adica timpul nu va permite sa dati delete la mesajul nesolicitat.
    Incercarea de dezabonare este mai degraba exceptia decat regula.
    Probabil ca v-ar conveni sa fie legal cum faceti acum. Adunati adresele , le inscrieti ca asa vrea muschiul vostru , apoi oamenii nu au dreptul sa zica nimica de gunoaiele din mail ca ati pus voi link de unsubscribe.
    Ei bine nu o sa vedeti voi asa ceva. Ce vezi aici se cheama atitudine impotriva unor penali ca voi, care isi conduc afacerile prin abuzuri. Si din cauza acelui motiv multi dintre noi prefera sa piarda timp reclamandu-va pe unde se poate.


    Dorim sa fim tratati asa cum sunteti dvs. tratati de noi.
    Nu cred ca doriti asta. Prin spamul trimis de voi ati produs nevi, timp si bani pierduti. Nu cred ca voi ati vrea sa fiti tratati asa.

    Unde este cuvintul acestui om ?
    Ce frumos suna intrebarea asta de la niste oameni care prin faptele pe care le-au facut au aratat ca nu au oricum nici o etica sau moralitate.
    Ultima modificare făcută de lvl100; 9th February 2007 la 16:29.

  2. #22
    Avatarul lui BladHaund
    BladHaund este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th October 2006
    Vârstă
    46
    Posturi
    159
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Domnu' care s-a plans primul nu s-a "dezabonat" de la voi deoarece incercarile anterioare de a ma "dezabona" de la alti cinstiti "ofertanti de servicii si produse" nesolicitate s-au soldat cu si mai multe gunoaie. Ce vrei, chestie de razbunare, draga; "iete-al dracu', s-a dezabonat, ia sa-l abonam noi la viagra & stuff".
    Prefer sa reclam, caci oricum a avut efect mai mare. Nu mai ma "dezabonez" chiar de la toti, ca ajung sa regret.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19th February 2009, 13:21
  2. Am primit un e-mail spam... dar nu e numai email spam!
    De thefan în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 13th September 2008, 22:15
  3. EMAIL SPAM Comunicate 1001 - 1001net.ro E-MAIL SPAM
    De BladHaund în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 5th April 2008, 10:06
  4. E-MAIL SPAM: Demcod-Soft EMAIL SPAM
    De BladHaund în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 31st March 2007, 23:58
  5. E-MAIL SPAM: adrese-utile.ro EMAIL SPAM
    De BladHaund în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 15th February 2007, 16:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •