Si eu am observat fenomenul asta pe com. In principiu pe un forum cu autoritate mare deschide cineva un thread despre un anumit subiect, si threadul respectiv rankeaza foarte sus depasind siteuri cu vechime si linkuri. Parerea mea e ca google ii acorda un anumit bonus tocmai pentru ca e forum si vrea sa aibe in primele 10 rezultate o diversitate mai mare de tipuri de rezultate (plus reputatia siteului principal, evident.)



Răspunde cu citat
) s-ar pozitiona destul de rapid si ar impanzi primele locuri.



