Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: SALUTARE ! Am si eu o nedumerire si am venit sa intreb pe cineva care stie!

  1. #1
    Avatarul lui getvisitor
    getvisitor este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th February 2011
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0


    Implicit SALUTARE ! Am si eu o nedumerire si am venit sa intreb pe cineva care stie!

    Salut,

    Am vazut si eu un site care apare in google com la pagina 10 pt un cuvant cheie si cu un anumit url , o pagina interna, si in google de (.de) pt acelasi cuv cheie apare cu pagina principala a sitului la pag 3 (si in google co uk , google ro la fel in primele pagini de rezultate - cu pagina principala a sitului). Cum e posibil asa ceva? sau cum trebuie facut ca sa il vada cu pagina principala (home page) si in google com?

    Stie cineva? Daca da poate imi spuneti si mie opiniile voastre va rog!

    Va multumesc!

  2. #2
    Avatarul lui big
    big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    864
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Daca site-ul e nou (pana in 3 luni) se intampla sa dispara indexul din SERPs pe o perioada scurta de timp (de la 1-2 zile la 2-3 saptamani). E ori o eroare google or un feature, nu stiu sigur. De obicei site-ul reapare mai sus in SERPs decat era inainte. De cele mai multe ori se intampla o singura data in viata unui site, dar am vazut si de 2-3 ori in cazuri speciale.
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

  3. #3
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    103
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    49
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    103


    Implicit

    De cateva luni, am observat ca google afiseaza pagina interna pe care o considera el relevanta pentru zona geografica respectiva, adica chiar daca eu construiesc link-uri catre index sau pagina1, el va creste in sherp pagina 2 sau 3 pentru ca o considera mi relevanta pentru zona respectiva.
    De exemplu eu am pus link-uri cu ancora 1 catre index si google a urcat paginele 2 si 3 in primele pozitii pentru cautarea respectiva.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Stie cineva cum ?
    De palex1988 în forumul Adsense
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 25th April 2010, 20:14
  2. Caut pe cineva care sa stie sa faca un plugin wordpress
    De mamulea în forumul Server side
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 6th July 2009, 17:29
  3. trafic.ro - ? stie cineva care e faza? si de ce?
    De adi_novac în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 31st January 2007, 19:29
  4. Am nevoie de cineva care stie PHP
    De QBall în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 30th December 2006, 17:31

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •