Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 43

Subiect: Webchat pentru SeoPedia

  1. #21
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Nici eu nu vad utilitatea acestui chat. Pentru ce mai este forumul? Lumea si internetul au avansat atat de mult, de ce ne-am intoarce cu 10 ani in urma? Chiar nu inteleg, o fi licenta free 7 zile, dar parca totusi...
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 8th February 2013 la 11:16.
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  2. #22
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    37
    Posturi
    888
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Voi nu sunteti de acord cu chat-ul pentru ca nu ati fost online cand s-au discutat lucruri serioase si care nu o sa apara in veci pe forum.
    Eu, unul, il vad foarte util, chiar daca mai apar tot felul de "zimbri" pe acolo din cand in cand.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  3. #23
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Pai tocmai asta e problema, ce se scrie acolo dispare. Cum nu poti sta pe mirc 24 din 24 ... De ce nu s-ar discuta lucrurile serioase aici? In felul acesta scopul forumului ramane doar acela de marketplace.

    ps: Ce-s alea discutii serioase? Spre seosebire de forum, unde o problema poate fi dezbatuta si validata de mai multi useri, pe webchat daca esti doar tu cu x si el iti spune ceva, ce garantie ai ca nu-si bate joc de tine? De unde stii ca e chiar el "matei" si nu foloseste un user fals. De ce "discutiile serioase" nu-si pot avea locul pe forum?
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 8th February 2013 la 12:16.
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  4. #24
    Avatarul lui Analiză
    Analiză este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    1st November 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    357
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Citat Postat în original de Nic Vezi Post
    Avand in vedere ca e un trial de doar o saptamana pana se decide daca se pastreaza sau nu chatul, apreciem daca mai multi useri i-ar da o sansa. Eu o sa incerc sa fiu cat mai activ pe el saptamana asta, - si mai multi din echipa admin sunt pe acolo - daca aveti intrebari sau vreti sa conversam, e un mediu mult mai informal si mai dinamic decat forumul.
    Eu am folosit blab chat candva si pot spune ca mi se pare mai accesibil decat cel pe care il folosim noi acuma, sa nu mai zic sa pot fi create diverse room-uri pentru a asigura o cominicare mai eficienta.

  5. #25
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    37
    Posturi
    888
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    Pai tocmai asta e problema, ce se scrie acolo dispare. Cum nu poti sta pe mirc 24 din 24 ... De ce nu s-ar discuta lucrurile serioase aici? In felul acesta scopul forumului ramane doar acela de marketplace.

    ps: Ce-s alea discutii serioase? Spre seosebire de forum, unde o problema poate fi dezbatuta si validata de mai multi useri, pe webchat daca esti doar tu cu x si el iti spune ceva, ce garantie ai ca nu-si bate joc de tine? De unde stii ca e chiar el "matei" si nu foloseste un user fals. De ce discutiile serioase nu-si pot avea locul pe forum?
    1. Multi si-au rezervat deja contul, astfel ca nick-ul lor nu poate fi folosit decat pentru maxim un minut;
    2. Pe chat exista posibilitatea de rezolvare rapida a problemelelor In plus, poti sa primesti feedback mult mai rapid, dar si sa afli de unele oportunitati.
    3. Pana si detaliile unei tranzactii pot fi stabilite mai usor pe chat.

    Daca s-ar putea rezolva cumva ca numai cei cu cont pe SEOpedia sa poata scrie acolo, ar fi super
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  6. #26
    Avatarul lui impelo
    impelo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    7th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    304
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de matei Vezi Post
    1. Multi si-au rezervat deja contul, astfel ca nick-ul lor nu poate fi folosit decat pentru maxim un minut;
    Cum imi rezerv numele?

  7. #27
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84

    Implicit

    Mie mi se pare util asa cum e acum. Forumul ramane forum si pastreaza o tinuta mai sobra pentru ca ramane pentru posteritate si se discuta lucruri mai importante, chatul e chat, e mai colocvial. Ce ai scrie pe chat oricum n-ai scrie pe forum si nici invers.
    Am vazut in mai multe cazuri ca la unele intrebari puse pe chat, userii sunt trimis pe forum, si mi se pare o atitudine corecta.
    In plus mi se pare o metoda buna de a cunoaste oameni noi care inca n-au cont pe forum. In felul asta poti sa-ti dai seama destul de usor ce fel de om e. Pe unele forumuri am vazut ca se practica chiar o camera speciala de interviuri, dar pentru asta trebuie sa fie un grup de oameni dispus sa le faca.

    Una peste alta, mie mi se pare o idee buna.
    Caut cu jingle.ro.

  8. #28
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    matei, pentru tot ce ai enumerat tu acolo exista mesagerie privata sau messenger.
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  9. #29
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84

    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    Lumea si internetul au avansat atat de mult, de ce ne-am intoarce cu 10 ani in urma? Chiar nu inteleg, o fi licenta free 7 zile, dar parca totusi...
    N-are legatura vechimea unei tehnologii cu utilitatea.
    Lumea acum 10 ani dadea SMSuri, acum de cand are internet pe mobil da emailuri, care e o tehnologie din 1970.
    Caut cu jingle.ro.

  10. #30
    Avatarul lui Analiză
    Analiză este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    1st November 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    357
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Citat Postat în original de puthre Vezi Post
    Mie mi se pare util asa cum e acum. Forumul ramane forum si pastreaza o tinuta mai sobra pentru ca ramane pentru posteritate si se discuta lucruri mai importante, chatul e chat, e mai colocvial. Ce ai scrie pe chat oricum n-ai scrie pe forum si nici invers.
    Am vazut in mai multe cazuri ca la unele intrebari puse pe chat, userii sunt trimis pe forum, si mi se pare o atitudine corecta.
    In plus mi se pare o metoda buna de a cunoaste oameni noi care inca n-au cont pe forum. In felul asta poti sa-ti dai seama destul de usor ce fel de om e. Pe unele forumuri am vazut ca se practica chiar o camera speciala de interviuri, dar pentru asta trebuie sa fie un grup de oameni dispus sa le faca.

    Una peste alta, mie mi se pare o idee buna.
    Referitor la cunoasterea membrilor ce nu au cont, mi se pare o idee buna, ar putea deveni o buna cale pentru alegerea noilor recruti.

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. 200 articole gratuite pentru userii SEOpedia! Vezi conditiile!
    De palaghianu în forumul Oferte gratuite
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 31st October 2012, 01:46
  2. Servicii seo pentru membrii seopedia
    De Tom în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 4th March 2012, 16:52
  3. Intrebare pentru userii seopedia din Timisoara
    De palex1988 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 14th January 2012, 12:04
  4. Inca un domeniu gratuit pentru userii din Seopedia
    De Roland în forumul Oferte gratuite
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 22nd October 2011, 16:03
  5. Cine poate crea un modul pentru SeoPedia ?
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 23rd September 2010, 09:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •