Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: contract publicitate pe site (trebuie trimis prin posta?)

  1. #1
    Avatarul lui marcos29
    marcos29 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    27th September 2007
    Posturi
    239
    Putere Rep
    31

    Implicit contract publicitate pe site (trebuie trimis prin posta?)

    ma gandeam sa vand publicitate pe un site. trebuie sa ma duc la posta de fiecare data cand am o vanzare ca sa trimit contractul? sau pot sa-l trimit prin email?
    Stiu ca in acest caz se aplica legea contractelor la distanta dar banuiesc ca trebuie semnat si scanat apoi trimis prin email. adica nu e valabil ca o factura online nesemnata....

    Sau poate inainte de a plati se poate pune o casuta care trbuie bifata pentru a continua ceva de genul "sunt de acord cu urmatoarele termene si conditii"...dar ma gandesc ca in modul acesta nu se poate proba ca am informat clientul despre contract si l-am incheiat print-o simpla bifare ca "da..sunt de acord"...

    eu nu am cumparat niciodata de exemplu hosting din RO si nu stiu cum fac ei de exemplu. dar banuiesc ca nu trimit contractul prin posta....sau scanat. probabil au o semnatura digitala?

  2. #2
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Termeni si conditii fara alte batai de cap. Daca esti mai scrupulos, il poti trimite pe email sau mentiona pe factura "plata implica acceptarea...".

    Contractul nu trebuie semnat, in curand se renunta si la stampile.

  3. #3
    Avatarul lui marcos29
    marcos29 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    27th September 2007
    Posturi
    239
    Putere Rep
    31

    Implicit

    stiu ca orice serviciu implica un contract. si ma gandesc la un control cand cei de la control vad factura pe servicii sa nu-mi ceara si contract. si ce sa le zic ..ca a dat click pe "termeni si conditii'? traim oare int-o tara atat de moderna?

  4. #4
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Traim in UE.

    Daca ai ocazia unui astfel de control, ii spui organului ca factura a fost intocmita in baza unui contract sinalagmatic intre persoane departate in care acceptarea a ajuns la cunostinta propuitorului la data efectuarii platii. Daca trec peste momentul asta si nu se uita ca boii la poarta noua, le mai pui 2-3 intrebari de cultura generala si apoi ii intrebi politicos daca ii mai poti ajuta cu altceva, pentru ca ai treaba. Pe procesul verbal, daca au curajul sa-l scrie, mentionezi ca organul nu cunoaste prevederiile Codului Comercial.

  5. #5
    Avatarul lui geo888
    geo888 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    12th December 2007
    Posturi
    259
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de Floki Vezi Post
    Traim in UE.

    Daca ai ocazia unui astfel de control, ii spui organului ca factura a fost intocmita in baza unui contract sinalagmatic intre persoane departate in care acceptarea a ajuns la cunostinta propuitorului la data efectuarii platii. Daca trec peste momentul asta si nu se uita ca boii la poarta noua, le mai pui 2-3 intrebari de cultura generala si apoi ii intrebi politicos daca ii mai poti ajuta cu altceva, pentru ca ai treaba. Pe procesul verbal, daca au curajul sa-l scrie, mentionezi ca organul nu cunoaste prevederiile Codului Comercial.
    Multumesc foarte mult pt precizari!
    Asta inseamna in 4 randuri un beneficiu adus forumului/comunitatii

  6. #6
    Avatarul lui marcos29
    marcos29 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    27th September 2007
    Posturi
    239
    Putere Rep
    31

    Implicit

    da, frumos raspuns, multumesc!
    Mai am o intrebare. cand faci factura de servicii, stiu ca trebuie sa scrii pe factura ceva de gen: servicii publicitate pe site www conform contract nr din. .
    Cu acestt 'termeni si conditii de pe site" nu vom mai avea data si numar de moment ce e doar o instiintare catre cel care cumpara.
    Vom scrie pe factura: conform contract la distanta prezentat cumparatorului pe site in momentul platii ? ..sau nu mai pomenim de nici un contract pe factura?

  7. #7
    Avatarul lui wega77
    wega77 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    17th January 2014
    Vârstă
    46
    Posturi
    314
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Eu unul personal nu mai scriu pe factura "conform contract nr..." , pur si simplu trimit factura pentru servicii si gata.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ce trafic imi trebuie pentru publicitate pe site cu profil cultural?
    De Nizarazu în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 4th December 2013, 16:24
  2. Publicitate prin Pop-Under. Pro sau Contra
    De dracosu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 21st September 2012, 19:57
  3. Publicitate prin cupoane Adwords?
    De dudu_tux în forumul Adwords
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 14th December 2010, 13:12
  4. Caut sablon de contract de publicitate online
    De myamar în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 30th August 2007, 19:57
  5. Publicitate Prin Microsoft
    De Toto în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 5th May 2006, 16:27

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •