Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Procesatori de plati autohtoni

ZALMOXIS este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th April 2013
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    43
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Procesatori de plati autohtoni

Pentru simplul fapt ca fac vanzari doar pe piata interna, ma intrebam ce procesator de plati ar trebui sa aleg, dintr-un motiv foarte simplu si anume faptul ca procesatorii nu dau multe detalii despre serviciile lor, mai ales cand e vorba de comisioane.
    Prin urmare as dori niste sfaturi referitor la procesatorii interni. Spre ce ar trebui sa ma orientez? Ce ma intereseaza in principal este timpul de transfer al banilor, parteneriate, servicii personalizate, comisioane bineinteles etc.
    Orice sfat e binevenit.
    Multumesc.

Adrian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th September 2006
    Locaţie
    Bistrita
    Posturi
    84
    Putere Rep
    28

Implicit

Noi lucram cu mobilpay prin GarantiBank și cu Librapay prin LibraBank. Comisioanele se negociază in funcție de volumul tranzacțiilor .

Amândouă servicii sunt ok, plata se face in ziua imediat următoare.
    Adrian - MXHOST

AlexandruP este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th November 2014
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Cu MobilPay lucrez si eu, de cateva saptamani, procesatorul putand fi integrat in facturile emise de cei de la SmartBill. Eu i-am folosit pentru clienti din strainatate, care pot sa plateasca folosind cardul. Am volum mic si contul l-am facut prin interfata din SmartBill, astfel incat n-a fost cazul de negociere la comisioane.

In cazul meu, banii vin in 3-4 zile, cat timp suma este peste 100 RON. Comisionul este de 1% +TVA plus 0.30 RON la fiecare tranzactie, plus ceva gen 6 RON la transferul bancar (depinde de suma exacta, sunt trei variante parca).

Deocamdata sunt multumit, n-am avut probleme nici eu nici clientii din strainatate care au platit folosind cardul. Zona de administrare a celor de la MobilPay nu mi se pare prietenoasa deloc, si design-ul e de acu 10-15 ani .. sper ca lucreaza la o varianta noua.

C. Andrei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    19th January 2016
    Locaţie
    Bucureşti
    Posturi
    86
    Putere Rep
    7

Implicit

Citat Postat în original de AlexandruP Vezi Post
    Zona de administrare a celor de la MobilPay nu mi se pare prietenoasa deloc, si design-ul e de acu 10-15 ani .. sper ca lucreaza la o varianta noua.
    Eu nu cred că modul de administrare al serviciilor din site-ul mobilpay este de acum 10-15 ani. Sunt convins.

Și la capitolul documentație stau prost. Dar, na, ăștia sunt, cu ăștia defilăm.

Oricum, pe client îl interesează taxele, cât pierde, cât câștigă etc. Nu și cine implementează sistemul de plată și ce dificultăți întâmpină în înțelegerea documentațiilor.

Și în cazul mobilpay și al multor altora, programatorii primesc o șurubelniță cu care să înfileteze un cui.

În sfârșit. Vă las să vorbiți de taxe.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Plati ADNOW
    De cmghostbuster în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 22nd July 2016, 18:17
  2. Plati finalizate mai mici
    De helyos în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 7th April 2014, 09:27
  3. Plati godaddy
    De Prometeu în forumul Domenii
    Răspunsuri: 22