Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 21

Subiect: Ce platforma e-commerce imi recomandati

SERGIUx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    11th October 2014
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    33
    Posturi
    130
    Putere Rep
    6

Implicit

Sub nici o forma nu imi recomandati gomag sau shopmania... observ ca marea majoritate imi recomanda prestashop. Gasesc pe cineva aici cunoscator de prestashop sa purtam o discutie in privat?

Mersi
    Sunt un newbie setat pe siteuri de diete, ma mandresc cu acest site, restu sunt foarte micute :D

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    244
    Putere Rep
    10

Implicit

Scuze ca ma bag in discutie dar as vrea si eu sa stiu de Magento ce parere aveti? Sa zicem in comparatie cu prestashop si cu woocommerce?

BelaShop este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    5
    Data înscrierii
    18th January 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    65
    Putere Rep
    5

2 out of 3 members found this post helpful.

Implicit

Magento se spune ca este cel mai bun, cel mai stabil, cel mai folosit si cel mai bine organizat. Ca preturi la teme si module sta la fel ca si Prestashop-ul. Eu l-am studiat pentru ca la un moment dat auzind numai laude despre el vroiam sa ma mut de pe Prestashop pe Magento insa lipsa de timp m-a facut sa raman pe Prestashop. Cela mai bun exemplu de magazin construit pe Magento este emag, este un Magento customizat dar la baza este Magento si functioneaza foarte bine la milioanele de produse si module din el.

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    983
    Putere Rep
    29

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de BelaShop Vezi Post
    Magento se spune ca este cel mai bun, cel mai stabil, cel mai folosit si cel mai bine organizat. Ca preturi la teme si module sta la fel ca si Prestashop-ul. Eu l-am studiat pentru ca la un moment dat auzind numai laude despre el vroiam sa ma mut de pe Prestashop pe Magento insa lipsa de timp m-a facut sa raman pe Prestashop. Cela mai bun exemplu de magazin construit pe Magento este emag, este un Magento customizat dar la baza este Magento si functioneaza foarte bine la milioanele de produse si module din el.
    Nu aveam de gand sa intervin, sfaturile colegilor sunt bune, in afara de BelaShop.

Sarind peste faptul ca este o recomandare din "se spune" nu din experienta, nu ai nevoie de cel mai bun pentru ca nu este potrivit stadiului actual magazinului. Magento implica resurse, implica servere puternice, implica nevoie de programatori. Mergi pe prestashop, opencart, sau ce ai deja, problemele de care zici se pot rezolva (descrieri, scos keywords din css).

Off-topic: Daca cerea sfat de masina pentru livrari recomandai TIR, ca emag livreaza cu tirul?
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

BelaShop este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    5
    Data înscrierii
    18th January 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    65
    Putere Rep
    5

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Daca citesti comentariul de dinaintea comentariului meu o sa vezi ce intrebare a fost pusa. Nu am zis sa foloseasca Magento ci doar mi-am spus parerea , vad ca nici parerea nu este bine sa o spui pe forumul acesta mai nou. Exemplul cu emag era doar ca si magazin online de mare capacitate pe Magento. Interesant este ca alti oameni de pe forum au considerat comentariul meu folositor insa numai tu nu.
    O zi frumoasa si mai lasati rautatile deoparte !

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    77
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.174
    Putere Rep
    77

Implicit

Interesant este ca alti oameni de pe forum au considerat comentariul meu folositor insa numai tu nu.
    Nu inteleg de ce interpreteaza un vot negativ ca o "rautate". Cine vrea doar pozitive poate sa isi faca singur propriul forum unde sa se voteze cu useri multipli.

In dreptul votului scrie foarte clar "Te-a ajutat acest post ?". Puteti accepta fara sa va ofuscati ca pentru unii raspunsurile postate nu sunt OK?

Si pentru BelaShop: emag NU este contruit pe Magento.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    983
    Putere Rep
    29

Implicit

Daca citesti comentariul de dinaintea comentariului meu o sa vezi ce intrebare a fost pusa. Nu am zis sa foloseasca Magento ci doar mi-am spus parerea , vad ca nici parerea nu este bine sa o spui pe forumul acesta mai nou. Exemplul cu emag era doar ca si magazin online de mare capacitate pe Magento. Interesant este ca alti oameni de pe forum au considerat comentariul meu folositor insa numai tu nu.
    Nici pentru comentariul dinainte un raspuns de genul "Am auzit ca e cel mai bun, m-as fi mutat dar n-am timp, hai sa-ti dau un exemplu de magazin magento care nu e magento" nu il consider util. Magento are avantaje si dezavantaje, nu ai mentionat nici unele nici altele.

Nu e vorba de nicio rautate, e vorba ca citresc si altii forumul si poate ia vreunul in serios raspunsul.

P.S." Interesant este ca alti oameni de pe forum au considerat comentariul meu folositor insa numai tu nu. " Credeam ca te-am lamurit in reply de ce nu mi s-a parut folositor, sper ca e mai clar acum

P.P.S. Atitudinea asta de victima nu ajuta, negativul nu e pentru tine, e pentru postul tau, care nu numai ca nu cred ca ajuta, dar incurca

P.P.P.S Ti-am dat pozitiv aici, early Christmas
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    11th October 2014
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    33
    Posturi
    130
    Putere Rep
    6

Implicit

Ca sa revenim la subiect , am ales prestashop si e mai simplu decat credeam , ce pachet de host recomandati pentru un magazin online la inceput?

Mersi
    Sunt un newbie setat pe siteuri de diete, ma mandresc cu acest site, restu sunt foarte micute :D

Andretti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    25th October 2007
    Posturi
    106
    Putere Rep
    19

Implicit

Ce inseamna la inceput? 10 vizite pe zi, 100? Business SSD de la MX e un pachet mai mult decat suficient pentru orice magazin cu cateva mii de vizite pe zi.
    Nu uita de cache, combinarea fisierelor CSS, JS si ce mai e pe-acolo prin sectiunea "Performance".

Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    11th October 2014
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    33
    Posturi
    130
    Putere Rep
    6

Implicit

Mersi mult Andretti , eu ma gandeam la Plus SSD , dar daca spui ca e de ajuns si cu bussines e ok. Mai am destul pana la cache si combinarea fisierelor CSS si JS. Dupa ce termin de adaugat produsele voi ruga pe cineva sa ma ajute . Mersi mult

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Ce imi recomandati
    De polooradea în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 24th July 2013, 15:29
  2. Pt e-commerce
    De Fium în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 3rd July 2009, 02:23
  3. recomandati un CMS
    De gigipok în forumul Continut web
    Răspunsuri: 12