Vezi Rezultate Sondaj: Aveti increde in Paypal?

Alegători
18. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • Da

15 83,33%
  • Nu

3 16,67%
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: Vanzari ebay - pericol real?

Hakuna Matata este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    21st January 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    791
    Putere Rep
    38

Implicit

@Robert @ionutzz23

Va multumesc pentru raspunsuri!

Am sa atasez un card VISA!

Scuze inca o data pentru offtopic.

hex_ebay este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th January 2016
    Vârstă
    32
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Am 2 intrebari:

1) Prin ce trimiteti coletel spre tarile intracomunitare si ce alegeti pentru tarile extracomunitare? Inainte lucram cu Fan Curier dar din cate am vazut, mai nou, ei lucreaza cu o firma de intermediari deci traseu coletului este urmatorul : Fan courier -> Intermediar -> Posta/firma curierat din tara de destinatie = PROBLEME. Mi-a luat 2 ore sa fac rost de 3 rahaturi de tracking numbere pentru ca cele care le primesti de la Fan Courier nu se updateaza pe site-ul lor iar daca iti cere EBAY-ul tracking numberul si tu le lai cel de la Fan Courier, o sa iti rada in nas!! Sunt curios cum ii explici tu indianului ca asa e sistemul si tu ai primit un alt tracking number la telefon de la fan courier . A.... Ca sa nu mai zic ca nu exista signature for delivery!!

2) A fost obligat cineva sa treaca pe business seller de catre ebay? Am vandut de cand am deschis topicul 2000 USD si iar daca se concretizeaza o tranzactie, maine voi mai vinde un produs de 1800USD. Tare imi e sa nu ma oblige ebay-ul sa trec pe Business. Oare ce fel de interprindere merge cel mai bine pentru vanzarile pe ebay?

enzoloco este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    11
    Data înscrierii
    26th July 2015
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    381
    Putere Rep
    11

Implicit

1. Recomand DPD pt intracomunitare. Pentru extra, care e mai ieftin. Ceri oferta de la toti, iar daca nu e urgent si nu e marfa fragila, probabil ajungi sa lucrezi cu Posta Romana.
    2. Nu cunosc.

hex_ebay este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th January 2016
    Vârstă
    32
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de enzoloco Vezi Post
    1. Recomand DPD pt intracomunitare. Pentru extra, care e mai ieftin. Ceri oferta de la toti, iar daca nu e urgent si nu e marfa fragila, probabil ajungi sa lucrezi cu Posta Romana.
    2. Nu cunosc.
    M-am interesat in legatura cu DPD dar prea multe persoane se plangeau de modul in care manipuleaza coletele. Voi expedia prin DPD in viitorul apropiat. Intre timp mi-am retras toate licitatiile de pe ebay pana la infiintarea unui PFA deoarece in 2 saptamani am vandut aproape 4000 USD cu un profit de 2000 USD si nu as vrea sa am probleme. Sper ca intr-o sa saptamana sa imi reiau activitatea.

emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    49

Implicit

Citat Postat în original de hex_ebay Vezi Post
    M-am interesat in legatura cu DPD dar prea multe persoane se plangeau de modul in care manipuleaza coletele. Voi expedia prin DPD in viitorul apropiat. Intre timp mi-am retras toate licitatiile de pe ebay pana la infiintarea unui PFA deoarece in 2 saptamani am vandut aproape 4000 USD cu un profit de 2000 USD si nu as vrea sa am probleme. Sper ca intr-o sa saptamana sa imi reiau activitatea.
    Din ce mi-au spus, DPD manipuleaza coletele pe linie automatizata. Din acest motiv coletele sunt supuse la lovituri si trebuie sa reziste unei caderi de la 1 m inaltime pe beton, spre exemplu. Deci ambalajul trebuie sa fie bun. Am discutat si eu mai demult cu ei pentru un contract, nu s-a finalizat dar din motive fara legatura cu discutia.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 29th September 2014, 11:17
  2. Is this for real ?
    De Butcher în forumul Hosting
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 11th September 2009, 18:28
  3. cont adsense in pericol?
    De Danielu în forumul Adsense
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 15th May 2009, 09:30
  4. sunt pericol international