Vezi Rezultate Sondaj: Cand ati pus ultimul link dofollow spre un site romanesc doar pentru ca v-a placut?

Alegători
41. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • In ultimele 2 ore

    0 0%
  • In ultimele 2 zile

    7 17,07%
  • In ultimele 2 saptamani

    6 14,63%
  • In ultimele 2 luni

    10 24,39%
  • In ultimii 2 ani

    10 24,39%
  • Niciodata

    8 19,51%
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Cand ati pus ultimul link dofollow spre un site romanesc doar pentru ca v-a placut?

  1. #1
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80


    Talking Cand ati pus ultimul link dofollow spre un site romanesc doar pentru ca v-a placut?

    Incerc sa-mi dau seama cat de bine merge "natural link building" in Romania.
    Cand ati pus ultimul link spre un site romanesc cu care nu aveti nici un fel de relatie alta decat ca v-a placut site-ul respectiv.

    Le: Am gresit titlul sondajului, e vorba de linkuri dofollow, dar nu stiu cum pot sa-l schimb.
    Caut cu jingle.ro.

  2. #2
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Ma bagasei un pic in ceata initial, cu linkul nofollow
    Personal obisnuiesc sa linkez catre siteuri care ofera informatie de calitate, chiar si cand imi sunt concurenti directi pe nisa, cu atat mai mult atunci cand un articol citit acolo devine sursa de inspiratie pentru mine.
    Ceea ce multi nu inteleg, sau nu vor sa inteleaga, este ca trimitand un link dofollow catre un site nu iti dauneaza in nici un fel, ba chiar, de cele mai multe ori, iti este benefic, mai ales daca siteul este din nisa ta si are autoritate.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  3. #3
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    Eu in ultimul timp nu prea mai gasesc site-uri de calitate in .ro .. cel putin pe SEO/SEM.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  4. #4
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Eu in ultimul timp nu prea mai gasesc site-uri de calitate in .ro .. cel putin pe SEO/SEM.
    Aici cam ai dreptate. Dupa ce pe nisa erau doar cativa care scriau bine, si acestia s-au cam dat la fund. Aici i-as enumera pe Tudor Mateescu, pe Tudi, Remus Cretu, chiar si Cristina. Pacat ....
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  5. #5
    Avatarul lui Eradu
    Eradu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    20th August 2010
    Posturi
    619
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Chiar imi place sa sustin oameni si siteuri deosebite, care merita sustinute, bineinteles atat cat imi pot permite si eu.
    Cat despre mentionat surse, cred in karma si fac tot posibilul sa nu fac eu altora ce nu mi-ar place sa imi faca nici altii mie, a face altfel mi se pare injositor pt caracterul meu...

    Si ca sa fiu exact ontopic, pe ultimul site lansat luna trecuta am ales doua bloguri care le-am descoperit recent si imi plac mult ce scriu asa ca i-am pus in blogroll si intentionez sa ii las acolo definitiv.

  6. #6
    Avatarul lui Marius Morariu
    Marius Morariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    29th September 2011
    Posturi
    759
    Putere Rep
    43


    Implicit

    La mine pe blog toate linkurile sunt dofollow. Defapt nici nu m-am gândit veodata să le fac nofollow. Nu văd sensul

  7. #7
    Avatarul lui MarinelPadurice
    MarinelPadurice este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    17th July 2011
    Locaţie
    Breaza
    Vârstă
    32
    Posturi
    272
    Putere Rep
    25


    Implicit

    am pus cateva catre cateva siteuri ce pentru mine reprezinta surse de invatare seo si pun si cand un site are ceva inedit (acestuia ii fac in cel mai bun caz un review). Una peste alta am toate linkurile dofollow... dar daca ceva imi place, nu evit sa-l promovez

  8. #8
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Eu pun cam rar link-uri dofollow la necunoscuti (nu se pune la socoteala directorul web si directorul de articole) si nici nu prea primesc.
    In schimb pe forumurile personale sunt multe link-uri puse de utilizatori, pe unul sunt dofollow, pe unul nofollow, datorita spamului excesiv
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  9. #9
    Avatarul lui Sandu Stefan
    Sandu Stefan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    10th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti/TR
    Posturi
    152
    Putere Rep
    27


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de puthre Vezi Post
    Incerc sa-mi dau seama cat de bine merge "natural link building" in Romania.
    In primul rand cred ca numarul de link-uri nofollow este mic pe ro. Cati dintre cei care detin un site sau un blog crezi ca au habar de seo sau ii intereseaza sa puna nofollow.

    In al doilea rand link-urile dofollow catre alte site-uri pot fi benefice daca sunt facute cum trebuie si catre cine trebuie.
    External Linking Good For SEO? - Whiteboard Friday | SEOmoz Am incercat si pot spune ca rezultate sunt pozitive.

    Acum sa gandim ca un vizitator. Te-ai intoarce pe un site care pe langa faptul ca are un continut bun iti ofera legaturi externe care iti ofera un plus de informatie?!

    Eu cred ca da. Beneficiarul principal va fi chiar site-ul tau. Plus de asta daca folosti si target="_blank" acel vizitator va reveni foarte usor la articolul de pe site-ul tau si va continua sa citeasca si alte articole.

    Uitati-va la wikipedia. Cred ca este exemplul cel mai potrivit.

    Eu unul am obiceiul de a deschide orice intr-un tab nou. Daca gasesc un articol bun pe com sau ro care imi ofera link-uri externe bune revin de fiecare data pe acel site.

    Problema (cel putin problema mea) este cu calitatea site-urilor de pe ro. Atunci cand gasesti un articol bun si ai vrea sa trimiti un link catre articolul respectiv te lovesti de multiplele link-uri din subsol, link-uri trimise aiurea etc. In majoritatea cazurilor apelez la nofollow sau nu mai pun deloc link.

    Pentru mine cel mai mare impediment este exagerarea webmasterilor cu link-urile catre propriile site-uri. Nu zic sa trimiti dar sa iti pui o lista intreaga de site-uri deja este ...

  10. #10
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    In ultimele 2 zile nu, pentru ca au fost Pastele. Dar in ultimele doua saptamani da. Eu am pe blogul personal o sectiune unde pun din cand in cand cate-un post cu mai multe link-uri care imi plac. ( Link ). As incuraja pe multi sa faca asta pentru ca eu cred ca e genul de post care poate fi util pentru aproape toti utilizatorii tai (tot se gaseste un link bun). In plus, mai poti sa si profit de asta linkand chestii relevante (bine, nu pe un blog general, ci pe un site nisat).

    In rest, depinde si de site foarte mult. Pe unele nise n-ai ce pune link-uri catre altii, pur si simplu
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th April 2013, 15:27
  2. Schimb de link-uri (site englez <-> divertisment romanesc)
    De tiberiur în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 6th January 2012, 09:00
  3. Cum as putea bloca link-uri care duc spre un site concurent ?
    De LexBruckner în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 13th September 2011, 02:29
  4. Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 30th May 2011, 13:30
  5. cumpar linkuri spre un sex shop - paypal doar
    De barosanu în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 11th December 2008, 21:48

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •