Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: platforma openx

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Adrian Poputoaia
    Adrian Poputoaia este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    2nd October 2007
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.068
    Putere Rep
    37

    Implicit platforma openx

    a folosit cineva aceasta platforma?
    se pot administra ads-uri in functie de tara/ip ?


    Sau o alternativa la openx ,cu care s-ar putea administra ads-urile in functie de tara/ip ?
    Ultima modificare făcută de Adrian Poputoaia; 11th December 2008 la 02:49.

  2. #2
    Avatarul lui Bruzli
    Bruzli este deconectat Administrator
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    25th April 2005
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    47
    Posturi
    980
    Putere Rep
    44

    Implicit

    OpenX stie geotargeting, se foloseste de varianta free de la MaxMind care poate fi inlocuita cu una mai completa tot de la MaxMind.

    Mai poti incerca Google Ad Manager care include de asemenea geotargeting.

  3. #3
    Avatarul lui Adrian Poputoaia
    Adrian Poputoaia este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    2nd October 2007
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.068
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Citat Postat în original de Bruzli Vezi Post
    OpenX stie geotargeting, se foloseste de varianta free de la MaxMind care poate fi inlocuita cu una mai completa tot de la MaxMind.

    Mai poti incerca Google Ad Manager care include de asemenea geotargeting.
    Multumesc

  4. #4
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    103
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    49
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    103

    Implicit

    Eu nu am reusit sa imi dau seama cum lucreaza Google AdManager, cum introduci banerele tale.
    Am instalat OpenX ce stiti de el, ocupa multe resurse? Ca am ceva probleme cu lkoad-ul pe server
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  5. #5
    Avatarul lui Adrian Poputoaia
    Adrian Poputoaia este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    2nd October 2007
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.068
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Eu nu am reusit sa imi dau seama cum lucreaza Google AdManager, cum introduci banerele tale.
    Am instalat OpenX ce stiti de el, ocupa multe resurse? Ca am ceva probleme cu lkoad-ul pe server
    Din cate stiu eu cu Google AdManager administrezi doar Adsense.
    In functie de cate bannere ai evident, creste si load-ul!Bannere pe site cu trafic mare! Eu il folosesc si in principiu nu a facut nici un fel de probleme!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Platforma forum
    De mamulea în forumul Server side
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 31st July 2011, 15:04
  2. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 31st March 2010, 02:30
  3. openx sau google ad manager ?
    De dcosmin83 în forumul Server side
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 30th March 2010, 20:46
  4. Problema cu OpenX
    De cipo în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19th January 2009, 01:45
  5. platforma osCommerce simpla?
    De eamc în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th June 2008, 10:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •