Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Ce ar trebui sa contina un review?

c|neva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    3rd July 2007
    Vârstă
    32
    Posturi
    297
    Putere Rep
    24

Post Ce ar trebui sa contina un review?

Sau cum ar trebui sa arate un review profesionist? Stiu ce inseamna un review, stiu cu ce se mananca si cu ce se bea, stiu cam ce trebuie sa contina, insa ma intereseaza cum ar trebui sa arate un profesionist si nu din punctul de vedere al celui care-l face, sa zicem un blogger.
    Profesionist poate sa fie facut si de un singur autor, dar ma intereseaza ce ar trebui sa contina si nu ar trebui sa contina obligatoriu.
    Ca sa fie mai simplu va spun ca e vorba de reviewuri despre gadgeturi. Nu, nu e pentru concursul de la bloggeri.ro.
    Deci, ce ar trebui sa lipseasca obligatoriu dintr-un asftel de review si ce ar trebui sa fie intr-un astfel de review obligatoriu, pe langa detalii tehnice, poze, functionare si altele? Ganditi-va ca review-ul nu e facut la persoana I.

big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    864
    Putere Rep
    27

Implicit

In primul rand pentru ca un review sa fie facut profesionist trebuie sa ai in posesie gadget-ul respectiv. E cea mai importanta conditie.

Sa ai poze facute inhouse, unice, dar realizate profesionist.

De la device la device trebuie sa ai aparatura/soft care sa masoare diverse performante. Iar, insist, trebuie sa le ai tu, in laboratorul propriu, sa obtii rezultatele tale, nu cele copiate de pe paginile vre-unei reviste.

Trebuie sa ai comparatii amanuntite cu cel putin 3 device-uri similare, de preferat unul de la acelasi producator si 2 de la concurenti.

Binentleles trebuie sa incluzi specificatiile producatrului si alte bla-bla-uri din press release.

Pentru a fi cu adevarat profesionist trebuie ca review-ul sa fie facut inainte de lansarea oficiala, pe gadget-uri de test, sau in cel mai rau caz simultan cu lansarea.
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

c|neva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    3rd July 2007
    Vârstă
    32
    Posturi
    297
    Putere Rep
    24

Implicit

Multumesc pentru interventie big. Bine de stiu ce spui si tu. In caz ca mai sunt si alte caracteristici care trebuie sa existe neaparat nu ezitati. Acelasi lucru si pentru cazul in care un review nu are voie sa contina anumite puncte.

de-ce este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th November 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

pentru a-ti multumi si audienta, dar si clientul: o concluzie in comparatia cu concurenta.

in genul: e mai bun decat x ca... dar mai slab decat y dpdv al ...

big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    864
    Putere Rep
    27

Implicit

Pentru a fi cu adevarat profesionist trebuie ca review-ul sa fie facut inainte de lansarea oficiala, pe gadget-uri de test, sau in cel mai rau caz simultan cu lansarea.
    HEHE, azi am intrat la profesionisti!
    Am primit primul press release despre un gadget cu rugamintea sa-i sun sa le spun unde sa-mi trimita o varianta gratuita de test. Lansarea oficiala va fi peste cateva saptamani.
    Sunt curios cum o sa reactioneze daca le spun ca sunt din RRomanica
    Oricum cred ca nu ma complic, ca gadgetul e vre-o $30-$40 si daca pun telefonul in SUA si vama, ies cu o distractie gratuita destul de scumpa, pe langa faptul ca la noi device-ul e useless.
    Da oricum a insemnat enorm pentru ego-ul meu
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Cum ar trebui sa arate linkurile
    De saw în forumul Google
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 28th November 2008, 15:34
  2. Ar trebui sa ma ingrijorez?
    De undoweb în forumul Adsense
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 10th June 2007, 14:06
  3. Ce ar trebui sa fac ?
    De BeFree în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 17th May 2007, 07:15
  4. Ce trebuie sa contina un sit de e-comert
    De myamar în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 4th November 2006, 00:50

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •