Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Domenii cu TM

Radu.R este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    27th February 2011
    Locaţie
    Calgary, Canada
    Posturi
    323
    Putere Rep
    19

Question Domenii cu TM

Salutare!

De curând am început sa îmi construiesc propria rețea PBN, iar pentru început am căutat domeniile necesare, am găsit unele foarte bune, dar care (unele din ele) au trade Mark pe ele.

Un exemplu;

Domeniu #1. A fost deținut de o companie de sucuri/băuturi răcoritoare. TM e activ pana la anul viitor, se pare ca, compania e moarta. Poate și-au schimbat numele, dar nu-s sigur. Cel mai benefic ar fi sa public articole in legătura cu domeniul respectiv. Întrebarea mea este, ce probleme pot sa am pe urma? La urma urmei ma voi folosi de Brandul creat de ei. Site-ul va avea 10-15 articole și va fi folosit doar pentru rețeaua mea.

Mulțumesc de răspunsuri!
    tosin.

designarti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Posturi
    165
    Putere Rep
    13

Implicit

Daca refolosesti contentul, poti avea probleme oricum.
    Daca nu refolosesti contentul, ai putea sa ai probleme doar daca iei EMD pe trademark, caz in care eu dau codul auth, la cerere, secunda 2. Nu prea ai ce sa faci si astfel te feresti de complicatii. Daca nu este EMD pe trademark, ignora-le mesajele, pur si simplu. Daca iti cere ceva compania de hosting si nu ai TM pe EMD, explica-le. Daca insista hostingul, schimba compania.
    Despre consultanță și conținut site-uri turistice aici | Proiect personal Globi.ro.

Empire este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    14th December 2010
    Locaţie
    BM
    Vârstă
    35
    Posturi
    342
    Putere Rep
    17

Implicit

Daca ala e site de PBN da-le pace, in cazul in care totusi vine cineva sa te intrebe de sanatate, vei putea sa te decizi atunci daca il dau jos sau ii ignori. O firma capabila de a se judecat cu tine pentru domeniu nu ar fi lasat acel domeniu sa expire, dar la tine pana si firma e inchisa.

Ce ai de pierdut? 10 euro si 10-15 articole din care mare parte de pe siteul original, ce scrii tu le poti pune ulterior pe un alt domeniu. Da-i bataie, parerea mea.

Cu ce provideri lucrezi pentru PBN?

Radu.R este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    27th February 2011
    Locaţie
    Calgary, Canada
    Posturi
    323
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de Empire Vezi Post
    Daca ala e site de PBN da-le pace, in cazul in care totusi vine cineva sa te intrebe de sanatate, vei putea sa te decizi atunci daca il dau jos sau ii ignori. O firma capabila de a se judecat cu tine pentru domeniu nu ar fi lasat acel domeniu sa expire, dar la tine pana si firma e inchisa.

Ce ai de pierdut? 10 euro si 10-15 articole din care mare parte de pe siteul original, ce scrii tu le poti pune ulterior pe un alt domeniu. Da-i bataie, parerea mea.

Cu ce provideri lucrezi pentru PBN?
    In momentul de fata sunt doar la partea cu cumparatul domeniilor (am ajuns la 8, toate au da/pa peste 25, link-uri curate, majoritatea au linkuri wikipedia si gov. ) Vreau sa ajung la 15 domenii si apoi sa incep sa construiesc si site-urile separat. Ma ajuta mult faptul ca whois'ul de la domeniile .ro sunt complect private.
    tosin.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 19th January 2015, 17:13
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th February 2012, 21:34
  3. 65 domenii de vanzare si 30 domenii gratis pentru amatori
    De Serban Cristian în forumul Domenii
    Răspunsuri: 40
    Ultimul Post: 13th December 2011, 12:47
  4. Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 23rd November 2010, 19:57
  5. Vand lista domenii. Sugestii domenii! Urmarite din 2005