Rezultate 1 la 10 din 30

Subiect: Va place sa pescuiti?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    36
    Posturi
    877
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de EHR Vezi Post
    Acum vreo 2 ani inca nu se merita datorita densitatii destul de mici de "piese". Iti dai seama ca nu cred mai nimic din povestile de pe site-ul lor si contez mai mult pe un feedback real de la un 'mincinos' care a fost de cel putin 2 ori pe balta respectiva.
    Altfel spus, decat sa ma duc si sa pierd vremea cu jucarii de cateva kg (2-3-4-5) sau refacand monturi din cauza agataturii, mai bine stau acasa si fac un gratar linistit.
    Si eu sunt lesinat cu pescuitul insa nu prea am timp de asa ceva si rar apuc sa fac mai mult de 3-4 partide/an motiv pentru care prefer sa ma simt bine. Ca si ambient, structura, facilitati si densitate, modelul meu este Moara Vlasiei 2 (moaravlasiei2,ro).
    Saptamana trecuta am fost prima data pe o balta de care stiam dar nu era finalizata amenajarea si nici popularea dupa ce a fost preluata de un pescar care stie ce se cauta la o balta si am fost surprins placut de rezultate dupa o partida de doar 12h, de noapte ( 1 x 11.6 kg, 2 x 8-9 kg si cativa de 6-7kg, cu un double drill in primele 2h ). Nota mea ar fi de 9 din 10 (hermes-peris,ro) cu penalizare pentru lipsa pietris pe cateva standuri unde iti faci bocanci de cosmonaut daca prinzi noroi.
    Eu din ce vad si urmaresc pe grupuri, nu ce lauda oamenii si "mincinosii" ci poze si clipuri, va recomand tancabesti, am vorbit cu unul din administratori si vorbesc inca pe facebook cu el destul de des. Pe grupul mentionat mai sus "Aventuri pe Apa" sunt o multime de poze cu capturi de pe tancabesti, pe care el le distribuie aproape din ora in ora.

    Citat Postat în original de Daniel Mocan Vezi Post
    Cu dedicatie pentru Mihai 2 poze de la un unchi al sotiei si nu sunt singurele lui capturi de genu .

    Si mie imi place sa pescuiesc dar sincer prefer ceva mai mic, gen stiuca.

    10313165_665021603579151_2635400281477427212_n.jpgsomn.jpg
    Multumesc frumos, daca eram in Romania iti trimiteam si eu cateva cu somni.

    Din cate-mi dau sema sigur e pe Ebro, sau ma insel?

    Apropo de somni nu stiu unde se gasesc la noi somni atat de mari, dar pe tancabesti recordul este 83,5 kg (poze aici: https://www.facebook.com/LaTataie/posts/771573966289676 ) Stie cineva undeva mai aproape de Oradea unde se pot prinde monstri de genul asta?

    Ca tot vorbim de poze, un crap prins de tatal meu zilele trecute in Italia.

    11186279_796913647083239_31675397_n.jpg11210278_796897437084860_942265249_n.jpg

    Nu a fost cantarit dar eu zic ca trece de 20 de kg si sigur 3 kg cantaresc doar icrele.

  2. #2
    Avatarul lui Daniel Mocan
    Daniel Mocan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th September 2010
    Locaţie
    Turda (Cluj)
    Vârstă
    41
    Posturi
    282
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post


    Multumesc frumos, daca eram in Romania iti trimiteam si eu cateva cu somni.

    Din cate-mi dau sema sigur e pe Ebro, sau ma insel?


    Ca tot vorbim de poze, un crap prins de tatal meu zilele trecute in Italia.

    11186279_796913647083239_31675397_n.jpg11210278_796897437084860_942265249_n.jpg

    Nu a fost cantarit dar eu zic ca trece de 20 de kg si sigur 3 kg cantaresc doar icrele.
    Undeva prin Spania, are o multime de poze pe facebook probabil poti sa le vezi doar suntem prieteni pe Facebook .

    In Romania este foarte greu prinzi asemenea monstrii la noi nu au unde sa creasca.
    In Spania si somnii au iesti la pescuit ... de porumbei https://youtu.be/7IcuJsw8FBo
    Scriu constant pe Traficant.Ro
    [ex username dane1505]

  3. #3
    Avatarul lui EHR
    EHR
    EHR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    1st November 2010
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    50
    Posturi
    436
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post
    Eu din ce vad si urmaresc pe grupuri, nu ce lauda oamenii si "mincinosii" ci poze si clipuri, va recomand tancabesti [..]
    Iti dai seama ca stiu de Tancabesti si cand am spus de "mincinosi" m-am referit la pescarii batrani, seriosi, si de o anumita categorie (exclud cei care se duc sa prinda carasi de cativa cm si sa umple un bidon de 5L taiat la gura), al caror cuvant conteaza si implicit, feedbackul este unul important. Pe Tancabesti ai mai multa agatatura decat pe oricare dintre cele doua balti recomandate mai sus, si in plus de asta, pestele are o densitate mai mica dar intr-adevar, cu o medie greutatii destul de ridicata iar ca minus din punctul meu de vedere, este latimea care te obliga la navomodel/barca. Daca acolo ai canal iar vara se retrag capitalii acolo, ce faci ? Te rezumi la jucarii de 3-5kg, nu ? Am destui prieteni pescari care prefera alte balti inaintea Tancabestiului si cred ca au motive Singurul care se duce mai des acolo, este Vali Bonto insa mai mult pentru a testa bilele
    S-ar putea sa te dezamagesc dar salonta aia nu sare de 15kg nici daca bagi bolovani in ea Am troznit eu una de 9.2kg si era o idee mai scurta decat cea din poza tatalui tau dar oricum, este o captura frumoasa.
    I work for money. If you want fidelity, BUY A DOG! Intrebari despre Gazduire web? PM. Promotii gazduire

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. De ce nu pot posta in market place?
    De Andrei.07 în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 6th March 2012, 12:14
  2. Va place avatarul meu?
    De Vali Mihalcea în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 12th September 2011, 00:21
  3. Imi place la Youtube
    De thefan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 14th March 2009, 18:13
  4. Ce nu-i place la Google?
    De zamolx3 în forumul Google
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 11th January 2009, 00:14
  5. Cu Ce Va Place Sa Lucrati ?
    De jubu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 7th March 2006, 18:48

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •