Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Soft/site adaugare anunturi

Ing3ras este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    379
    Putere Rep
    24

Thumbs up Soft/site adaugare anunturi

Am nevoie de un soft/site pentru adaugarea unui anunt pe cat mai multe site-uri de anunturi ! Am gasit cateva site-uri si soft-uri insa nu stiu ce sa aleg. Am citit diverse pareri, ca nu au listele actualizate, etc . Intrebarea mea este : Ati lucrat/stiti un site/program bun pentru asa ceva ? Sau daca aveti sau imi puteti face un program de acest gen, binenteles contra cost ?!
    Vrei sa ti faci fericita iubita/sotia ? Am eu jucarii de plus mari !

indiscutabil34 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    12th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    377
    Putere Rep
    28

Implicit

Am incercat ANUNTURI MAGIC - Publica anunturi in 300 siteuri de anunturi si face exact ce spune, iti publica anultul pe 300 de siteuri de anunturi romanesti.

Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    379
    Putere Rep
    24

Implicit

Citat Postat în original de indiscutabil34 Vezi Post
    Am incercat ANUNTURI MAGIC - Publica anunturi in 300 siteuri de anunturi si face exact ce spune, iti publica anultul pe 300 de siteuri de anunturi romanesti.
    Multumesc pentru recomandare, mai astept si alte pareri si o sa aleg cea mai buna varianta

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    58
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.070
    Putere Rep
    58

Implicit

In speranta ca NU faci asta pentru SEO, uite aici alte servicii de genu':

promodesk.ro/
    wiremad.ro/index.php
    portavoce.ro/
    did.ro/
    superanunt.8k.ro/
    agentiadeanunturi.ro/300_siteuri_anunturi_online.php
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    379
    Putere Rep
    24

Implicit

Nu, nu fac asta pentru Seo ci pentru a vinde ceva Tony ai incercat cumva vreunul din acele site-uri ?

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    58
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.070
    Putere Rep
    58

Implicit

Da,

Am incercat portavoce si n-am fost multumit. Dar eu am avut anumite nevoi, poate tu vei fi multumit.
    Am incercat wiremad .. am bagat niste credit care mai exista si acum .. deci am ajuns la aceeasi concluzie.
    O buna parte din site-urile de la Anuntul magic sunt din reteaua lor .. care sunt majoritatea foarte slabe .. deci n-as folosi nici metoda asta.

Pe restul nu le-am folosit, m-am lecuit, dar cel mai bine adaugi manual pe 30-40 de site-uri care merita si ai incheiat balciul .. eu as fac.
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    379
    Putere Rep
    24

Implicit

Am inteles, multumesc frumos pentru informatii ! Daca mai sunt colegi care au incercat astfel de servicii ii rog sa si spuna parerea ! Multumesc frumos !

Promo4net este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th October 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    65
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu stiu daca mai esti interesat dar iti spun ce fac eu cu anunturi pentru trafic, pentru vanzari si chiar seo. Am oameni care lucreaza la domiciliu si posteaza anunturi... Sunt coordonati printr-un sistem online creat de mine pentru a-i ajuta sa stie ce sa posteze si unde. Am chiar si o ciorna de site ce ofera serviciul asta. Acum posteaza cu text cuvinte cheie si titlu diferit de la site la site. Foarte multe site-uri de anunturi accepta link ceea ce ajuta cu google. Unde nu au camp de link pun adresa text in anunt.
    Am inceput sa lucrez la sistemul asta de 4 ani. Munca cu anunturile este foarte anevoioasa. Listele care circula pe net sunt aiurea, adica se merge pana acolo unde se pun site-uri ce nu sunt de anunturi, nu mai sunt functionale, sunt suspendate etc. Apoi e greu sa gasesti uneori pagina de inregistrare in site ( o sa te mire asta dar asa este), codul captcha nu functioneaza corect (la unele dai inregistrare si de 3 ori sa-ti ia anuntul), numarul de caractere acceptat este intre 200 si 2000 si trebuie sa-ti adaptezi textul sa cuprinzi cel putin 80%. Fiecare site cere diverse date diferite de inregistrare. Valabilitatea este de la 5 zile la nelimitat, si nici 10% nu au termen maxim de un an, astfel ca trebuie sa gestionezi anunturile eventual sa le si actualizezi uneori.
    Faza cu anunturile de 30 de zile e complet aiurea pentru ca in practica google nici nu indexeaza anunturile alea 200 sau 300 in 30 de zile...majoritatea incep sa se sterga. Plus ca doar atat tine o afacere 30 de zile? Mai rau daca vizitatorul vede anuntul expirat nici nu mai da clik pe link deci pierzi trafic si clienti. Eu pentru afaceri postez pe maxim sau nelimitat si intretin anunturile saptamanal, la doua saptamani, lunar in 600 de site-uri.
    Cum spuneam, este foarte greu, se pare ca cel mai usor este sa dai liste si atat. Dar merita, eu cel putin am destula experienta cu anunturile si am muncit ceva la sistemul asta. Operatorii posteaza manual si apoi marcheaza in sistem ce au facut. Apoi altcineva se ocupa de confirmari pe mail gestionari etc. Pentru vanzari pana ajunge pagina respectiva in primele rezultate pe google firma respectiva are cheltuieli ce fac? Cu anunturile obtin trafic, clienti, texte si linkuri pentru google. Acum sa-ti mai spun o chestie foarte importanta, firmele care lucreaza la noi cu anunturi pe 30 de zile le numeri pe degete... unele (cam doua) posteaza in site-urile unde inregistrarea este similara si usoara iar una care posteaza in multe multe .... e un secret acolo... 70% nu sunt inregistrate manual au contract cu niste presa, ziare etc care au un sistem comun.. intelegi tu. Apoi mai sunt persoanele fizice pe net care posteaza anunturi. Recomand sa citesti lista de 1000 de adrese mai mult de 10 minute si o sa vezi site-uri de turism si altele. Daca faci si un script php sa-ti verifice ce este online si ce nu.. o sa ai mari surprize. La fel de bine poti sa le deschizi cate 2-3 sute in chrome cu php sa vezi ce sunt cu adevarat.
    Munca o testezi simplu. Formulezi un anunt si incepi sa postezi. O sa vezi ca daca iei la rand pe baza de pagerank descrescator o sa dai si doar 8 anunturi in 60 de minute. Daca vrei sa dai cu titlu si combinatii diferite de cuvinte cheie si cat de cat textul diferit adaptat la numarul de caractere acceptat de site, poti sa stai si mai mult de 10 minute la un anunt.
    A fost greu... dar pentru mine personal a meritat in cele din urma. Acum am oameni care stau acasa si lucreaza. Fiecare a fost instruit stie ce face si-si ia banutul. Eu doar formulez anunturi foarte complexe cu titluri diferite zeci, sute, texte, cuvinte cheie etc. monitorizez activitatea lor, si-mi gestionez sistemul. Vad fiecare ce face, cum face, cand face... nu e loc de greseli.
    Asta este realitatea constatata de mine cu anunturile in ultimii 4 ani. Daca cineva imi poate spune ceva nou primesc cu placere ca ma intereseaza domeniul.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Soft de publicare anunturi
    De Marius Mailat în forumul SEO Soft
    Răspunsuri: 101
    Ultimul Post: 27th November 2018, 04:12
  2. Adaugare anunturi bulk
    De impelo în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th June 2013, 18:05
  3. Adaugare google plus la site
    De vipcipy în forumul Google
    Răspunsuri: 3