Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Reincarcare Cosmote online

stanccone este deconectat Membru SeoPedia
    Data înscrierii
    5th May 2011
    Locaţie
    Giurgiu
    Vârstă
    26
    Posturi
    162
    Putere Rep
    6

Thumbs up Reincarcare Cosmote online

Salutari,
    tocmai ce am descoperit ca poti reincarca o cartela Cosmote direct la ei pe site la un pret ceva mai mic fata de orice automat sau orice dealer.
    Initial am crezut ca se platesc direct numarul de euro in lei dar am observat ca e plus tva insa tot cel mai mic pret este din ce am vazut pana acum.
    Cam la 9-10 euro abia se mai scoate 1 euro in plus dar prefer sa reincarc la ei decat la un automat cu un curs de 6 lei=1 euro.

LINK

Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Vârstă
    22
    Posturi
    166
    Putere Rep
    5

Implicit

La euro de 4,4 platesti aici 5,4 pentru el cu tot cu TVA, la Orange este optiune sa iti trimite de pe un abonament credit(daca ai la indemana, cineva din familie) si iti vin pe factura la curs valutar normal, nu stiu daca aceasta optiune este disponibila si la Cosmote, dar si eu nu demult am aflat de ea ca este atat de convenabila, confortabila si de ce nu si mai ieftina aceasta optiune de reincarcare prepay.

geo888 este deconectat Membru SeoPedia
    Data înscrierii
    12th December 2007
    Posturi
    124
    Putere Rep
    14

Implicit

Sunt multe site uri care reincarca direct pe numar cu plata online. Cred ca cele mai avantajoase ca pret sunt cele care au comision mic de procesare la plata prin card.
    De ex https://www.kartela.ro/ e detinut de netopia care face si procesare prin card prin mobilpay
    Am verificat in 28aug pe cosmote 5e=27,65 lei iar pe kartela dot ro era 27,53 lei deci o mica diferenta nesemnificativa

Si mai sunt si alte site-uri...

Data înscrierii
    5th May 2011
    Locaţie
    Giurgiu
    Vârstă
    26
    Posturi
    162
    Putere Rep
    6

Implicit

De reincarcare de pe abonament stiu si exista si pe Cosmote, dar fata de automat e ceva mai mic.

astterx este deconectat Membru SeoPedia
    Data înscrierii
    21st May 2013
    Locaţie
    craiova
    Posturi
    86
    Putere Rep
    4

Implicit

Citat Postat în original de Claudyou Vezi Post
    La euro de 4,4 platesti aici 5,4 pentru el cu tot cu TVA, la Orange este optiune sa iti trimite de pe un abonament credit(daca ai la indemana, cineva din familie) si iti vin pe factura la curs valutar normal, nu stiu daca aceasta optiune este disponibila si la Cosmote, dar si eu nu demult am aflat de ea ca este atat de convenabila, confortabila si de ce nu si mai ieftina aceasta optiune de reincarcare prepay.
    Membrul familiei iti incarca de pe un abonament dar si acolo factura finala vine cu TVA. Eu am si cartela si abonament la orange si cand fac o reincarcare direct din contul meu webcare imi afiseaza ca voi plati la urmatoarea factura 6.2euro (5e+TVA). La un calcul simplu tot 27 de lei iti da. Sunt doua solutii pentru a plati mai putin: 1. Romania sa adere la euro si atunci platesti 10 euro pe o cartela valorica, ai 10 euro credit (in tarile vest-europene asa se procedeaza) sau 2: creditul sa fie exprimat in lei si ne intoarcem la prima varianta 10 lei cartela valorica, 10 lei credit.

Claudiu B este deconectat Ambasador
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    32
    Posturi
    621
    Putere Rep
    12

Implicit

De ce nu folositi webcare.cosmote.ro? Incarci online, iti arata ce optiune ai activata, ce optiuni mai ai la dispozitie, poti incarca alt cont... Pe 5 euro am platit 27.65 lei. Trebuie doar sa ai serviciul 3DSecure activat.

Data înscrierii
    5th May 2011
    Locaţie
    Giurgiu
    Vârstă
    26
    Posturi
    162
    Putere Rep
    6

Implicit

Am folosit webcare cand aveam si abonament la Cosmote, acum am doar cartela reincarcabila.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Chat online pe un magazin online - impact?
    De kevinro în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 37
    Ultimul Post: 10th May 2014, 09:03
  2. Reincarcare Cosmote
    De Ing3ras în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 18th July 2013, 13:25
  3. Vand coduri reincarcare Orange cu reducere
    De iuddavali în forumul Comunitatea Seopedia
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 26th December 2012, 21:43
  4. [Urgent] Dau 2 euro pp pentru 1 euro cosmote
    De marian18 în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 24th February 2012, 12:51
  5. Concursuri Online - o alternativa eficienta de promovare online
    De tataraseni în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 11th April 2009, 00:03

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •