Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: Idei promovare site la nivel de judet

  1. #1
    Avatarul lui GTXR
    GTXR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data īnscrierii
    28th November 2010
    Vārstă
    36
    Posturi
    143
    Putere Rep
    25

    Implicit Idei promovare site la nivel de judet

    Va salut,as vrea sa imi dati si mie niste idei despre cum as putea promova un site la nivel judetean.In judetul meu nu exista un site serios de anunturi si as vrea sa incep eu cu asa ceva...realizarea lui il pot face repede,am experienta cu site-urile de anunturi,dar as vrea sa stiu cum l-as putea promova cu niste costuri mai mici,nu sa platesc reclama la tv de ex.Multumesc

  2. #2
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data īnscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vārstă
    36
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Va salut,as vrea sa imi dati si mie niste idei despre cum as putea promova un site la nivel judetean.In judetul meu nu exista un site serios de anunturi si as vrea sa incep eu cu asa ceva...realizarea lui il pot face repede,am experienta cu site-urile de anunturi,dar as vrea sa stiu cum l-as putea promova cu niste costuri mai mici,nu sa platesc reclama la tv de ex.Multumesc
    Fluturasi pusi in cutiile postale, afise lipite pe panouri, afise puse in vitrina magazinelor, fluturasi impartiti in piata, pe strada (la frizerie ), anunturi postate in ziarele de anunturi locale,

  3. #3
    Avatarul lui crt
    crt
    crt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data īnscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    Targu Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Pe site-urile locale.

  4. #4
    Avatarul lui Pīrvan Marian
    Pīrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    643
    Putere Rep
    26

    Implicit

    Citat Postat īn original de PhoeniXman Vezi Post
    Fluturasi pusi in cutiile postale, afise lipite pe panouri, afise puse in vitrina magazinelor, fluturasi impartiti in piata, pe strada (la frizerie ), anunturi postate in ziarele de anunturi locale,
    O alternativa mai online, ceva mai seo, nu ne poti recomanda, intreb pentru ca si eu ma aflu in acest impas, insa la mine e vorba de un magazin de haine...
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

  5. #5
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data īnscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vārstă
    36
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34

    Implicit

    O alternativa mai online, ceva mai seo, nu ne poti recomanda, intreb pentru ca si eu ma aflu in acest impas, insa la mine e vorba de un magazin de haine...
    Iti spun eu ca publicitatea offline e mai sanatoasa si nu depinzi de domnul google, iti vor veni doar vizitatori directi si de calitate, eu unul asa voi promova portalele mele locale.

  6. #6
    Avatarul lui Pīrvan Marian
    Pīrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    643
    Putere Rep
    26

    Implicit

    Citat Postat īn original de PhoeniXman Vezi Post
    Iti spun eu ca publicitatea offline e mai sanatoasa si nu depinzi de domnul google, iti vor veni doar vizitatori directi si de calitate, eu unul asa voi promova portalele mele locale.
    O mica estimare, a costurilor pentru o astfel de campanie astfel incat ca rezultatele sa fie destul de vizibile, poti face te rog, multumesc in avans!
    Ne recomanzi si o firma care se ocupa de distribuirea unor astfel de materiale?
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

  7. #7
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data īnscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vārstă
    36
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34

    Implicit

    O mica estimare, a costurilor pentru o astfel de campanie astfel incat ca rezultatele sa fie destul de vizibile, poti face te rog, multumesc in avans!
    Ne recomanzi si o firma care se ocupa de distribuirea unor astfel de materiale?
    Sunt multe firme online care se ocupa cu asa ceva dar eu va indic sa cautati ceva din zona voastra, la impartit flyere cel mai indicat sa-ti organizezi tu o echipa de prieteni si sa te apuci de impartit, daca platesti pe cineva care nu este implicat te trezesti cu teancul de flyere aruncat la gunoi, sau ca umple cutiile postale cu prea multe flyere si nici asta nu e bine, stiu ca supermarketurile colaboreaza cu o firma pentru impartit, poti merge la ei sa te informezi.

  8. #8
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data īnscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    43

    Implicit

    Citat Postat īn original de PhoeniXman Vezi Post
    Fluturasi pusi in cutiile postale, afise lipite pe panouri, afise puse in vitrina magazinelor, fluturasi impartiti in piata, pe strada (la frizerie ),
    Pentru asta ai nevoie de niste aprobari de la primarie altfel risti sa te alegi cu amenzi.

  9. #9
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data īnscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vārstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Citat Postat īn original de RedHat Vezi Post
    Pentru asta ai nevoie de niste aprobari de la primarie altfel risti sa te alegi cu amenzi.
    Ca tot a adus RedHat vorba de asta, te poti informa putin si aici: este legal sa imparti pliante?

  10. #10
    Avatarul lui crt
    crt
    crt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data īnscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    Targu Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Ok, e o metoda buna cu pliantele, fluturasii si afisele dar trebuie sa ne gandim ca vorbim strict de domeniul online (site de anunturi, magazin online). Nu stiu cat te ajuta ca tanti Maria care nu stie ce e ala internet sa primeasca pliantul tau. Targetul il reprezinta utilizatorii de net din orasul respectiv. In orasul meu este o revista de publicitate (in format mic) ce se distribuie gratuita in localuri, magazine etc. O astfel de metoda de reclama poate fi mai utila si mai ieftina decat fluturasii impartiti pe strada sau bagati la gramada in cutiile postale.

    Nu trebuie omisa promovarea online. Dupa cum am precizat mai sus o buna modalitate o reprezinta site-urile si forumurile locale. In privinta Google promovarea este in mare aceeasi ca in cazul celorlalte site-uri.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează īn acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează īn acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Idei optimizare site:parteabuna.ro
    De Sutzu īn forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 36
    Ultimul Post: 23rd January 2013, 00:19
  2. idei seo pt promovare blog culinar
    De MiculBucatar īn forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 10th October 2011, 19:27
  3. Programator pentru proiect PHP - nivel mediu
    De adson īn forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 23rd October 2010, 01:18
  4. Caut un SEO man - nivel incepator / mediu
    De octet īn forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 30th May 2006, 11:25
  5. Tutorial de CSS - nivel mediu avansat
    De aka_eu īn forumul Client side
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 31st July 2005, 16:57

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •