daca ai fi citit tot topicu ai fi vazut ca:
1) construitul de linkuri nu se rezuma numai la inscrierea directoare si de asemenea multi webmasteri nici nu mai folosesc aceasta metoda
2) poti sa ajungi in top 10 pe un keyword greu din linkuri gratuite, depinde de cat "iti merge mintea".
3) degeaba tu cumperi 2 linkuri de pe siteuri cu
pr=5 si eu am 100 de pe siteuri cu
pr=1 pentru ca voi fi inaintea ta in cautari.
4) cand am zis ca eu imi fac linkurile m-am referit la faptul ca eu le construiesc. chiar daca sunt gratis nu te roaga nici un webmaster sa iti puna linkurile la el pe site.
5) link exchange-ul ajuta foarte multe daca e facut cu cap si nu in cantitati industriale. ex: pe un site in engleza am facut le cu un site din acelasi domeniu dar .edu si a ajutat foarte mult