Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 37

Subiect: Discutii Programe De Afiliere

Vivi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th October 2005
    Locaţie
    New York
    Posturi
    59
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de toto @ Feb 3 2006, 12:14 PM) [post=9649
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Spre surprinderea mea, cel mai mult ma impresionat Calin Fusu - Neogen&#33;

Cei mai scortzoshi au fost arbomedia... Si in plus, vreo 2 de acolo sunt lideri de piata.. cel putin asta afirma.. Acum, care o fi totusi liderul ?? :blink:
    Teoria conspiratiei? Nevoia de dra]
    Spre surprinderea mea, cel mai mult ma impresionat Calin Fusu - Neogen&#33;

Cei mai scortzoshi au fost arbomedia... Si in plus, vreo 2 de acolo sunt lideri de piata.. cel putin asta afirma.. Acum, care o fi totusi liderul ?? :blink:
    [/QUOTE]
    Teoria conspiratiei? Nevoia de drama si senzational?
    Relax. :-)
    Octavian Costache
    http://www.vivi.ro

Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    38

Implicit

Eu conduc o retea de afiliere daca e cineva e intersat sa vand produse mele il rog sa ma caute pe mmariusel at gmx.net sau pm aici in forum.

Aplicatiile sunt numai aplicatii de securitate. Lansarea oficiala bate la usa.
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Vivi &#064; Feb 3 2006, 12&#58;06 PM) [post=9652
    Well, vivi, nu cred ca fost asta; relax, too..

Cei mai scortzoshi au fost arbomedia
    Referirea lor la un site anume mi s-a parut de prost gust rau; hai sa fim mai romani dec]
    [/QUOTE]
    Well, vivi, nu cred ca fost asta; relax, too..

Cei mai scortzoshi au fost arbomedia
    Referirea lor la un site anume mi s-a parut de prost gust rau; hai sa fim mai romani decat suntem, ca ne iau altii...

Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th October 2005
    Locaţie
    New York
    Posturi
    59
    Putere Rep
    34

Implicit

<div class='quotetop'>QUOTE(too_night &#064; Feb 3 2006, 03&#58;15 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    Well, vivi, nu cred ca fost asta; relax, too.. [/QUOTE]
    Ai dreptate, am recitit si am gasit si interpretari mai... relaxate :-) Scuze.

<div class='quotetop'>QUOTE(too_night &#064; Feb 3 2006, 03&#58;15 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>Referirea lor la un site anume mi s-a parut de prost gust rau; hai sa fim mai romani decat suntem, ca ne iau altii...[/QUOTE]
    Pe mine nu ma deranjeaza si cred ca uneori oamenii se ataca prea usor, din spatele unor principii de &#39;political correctness&#39; mai mult sau mai putin justificate.
    Si ce, daca a dat un exemplu real? Eu il consider corect si cred ca are dreptate.
    Octavian Costache

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61

Implicit

Citat Postat în original de Vivi &#064; Feb 3 2006, 06&#58;34 PM) [post=9661
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>Eu il consider corect si cred ca are dreptate.
    Eu nu. De unde pana unde un site cu poze ? Adica este orb cel care a vizitat website-ul ? Daca da, ce cauta sa faca afirmatii ? Sa treaca pe un post inferior.

Si un nume de domeniu, ITBOX, nu inseamna neaparat ca trebuie sa contina IT ?

Sau un nume de domeniu GRAPEFRUIT trebuie sa vanda fructe ? c&#39;mon.

Aveam o impresia mult mai buna despre Arbo la inceput, si chiar am recomandat reteaua ARBO la doua website-uri. Acum sunt in Arbo.

Si inca ceva Vivi, care tu nu stii. Cei de la Arbo ii trimisese-ra contractul lui Mihai sa semneze deja si erau vai vai inebuniti de onoare. Acum apare aceasta informatie.

Ori acea tanti habar nu are de capul ei, ori Arbo sunt i]Eu il consider corect si cred ca are dreptate.
    [/QUOTE]

Eu nu. De unde pana unde un site cu poze ? Adica este orb cel care a vizitat website-ul ? Daca da, ce cauta sa faca afirmatii ? Sa treaca pe un post inferior.

Si un nume de domeniu, ITBOX, nu inseamna neaparat ca trebuie sa contina IT ?

Aveam o impresia mult mai buna despre Arbo la inceput, si chiar am recomandat reteaua ARBO la doua website-uri. Acum sunt in Arbo.

Si inca ceva Vivi, care tu nu stii. Cei de la Arbo ii trimisese-ra contractul lui Mihai sa semneze deja si erau vai vai inebuniti de onoare. Acum apare aceasta informatie.

Ori acea tanti habar nu are de capul ei, ori Arbo sunt intr-adevar aiuriti per total.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

EPoX este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    9th January 2006
    Locaţie
    Romania / Iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    433
    Putere Rep
    35

Implicit

.........
    Ultima modificare făcută de EPoX; 13th June 2006 la 18:02.
    Advertising and news - https://www.iasi4u.ro

Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th October 2005
    Locaţie
    New York
    Posturi
    59
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de Cristian Mezei &#064; Feb 3 2006, 09&#58;19 PM) [post=9665
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>Si un nume de domeniu, ITBOX, nu inseamna neaparat ca trebuie sa contina IT ?
    Din punctul meu de vedere:
    - itbox este un site care se adreseaza publicului general, un portal. El ar trebui sa se defineasca ca un brand care are mai mult sau mai putin sens dar care ajunge in timp sa insemne pentru oricine "portal" (yahoo, home.ro, acasa.ro). Cand ii spui ITBox te definesti din prima ca portal de IT. Nu este o tragedie, este totusi un exemplu de alegere nefericita de domeniu care nu reprezinta scopul site-ului.
    - grapefruit are alt scop, se adreseaza clientilor si celor care cunosc brandul intr-un fel sau altul. Stii deja la cine te duci cand ajungi pe grapefruit.ro, nu cauti companii de fructe.

Anyways, discutia poate continua si nu are sens, fiecare trage ce concluzie doreste din cele spuse de Doru.

Cat despre oferta de a cumpara spatiul publicitar cu un pret pe luna, eu intotdeauna am refuzat-o si mi s-a parut ca ma jigneste ca si proprietar de site. Adica... pretul este mult mult sub cat ar trebui sa coste 1000 de afisari. Practic, reteaua respectiva cumpara o gramada de afisari ieftin, ei isi fac self-promo pe degeaba si isi recupereaza banii destul de usor.

Am preferat mereu sa castig la campanie, daca am bine, daca nu, nu (un motiv in plus sa muncesc sa fac site-ul cel mai bun, mai frumos si mai atractiv), iar restul de afisari sa le folosesc in scop personal sau chiar sa nu afisez nimic si]Si un nume de domeniu, ITBOX, nu inseamna neaparat ca trebuie sa contina IT ?
    Sau un nume de domeniu GRAPEFRUIT trebuie sa vanda fructe ? c&#39;mon.[/QUOTE]

Din punctul meu de vedere:
    - itbox este un site care se adreseaza publicului general, un portal. El ar trebui sa se defineasca ca un brand care are mai mult sau mai putin sens dar care ajunge in timp sa insemne pentru oricine "portal" (yahoo, home.ro, acasa.ro). Cand ii spui ITBox te definesti din prima ca portal de IT. Nu este o tragedie, este totusi un exemplu de alegere nefericita de domeniu care nu reprezinta scopul site-ului.
    - grapefruit are alt scop, se adreseaza clientilor si celor care cunosc brandul intr-un fel sau altul. Stii deja la cine te duci cand ajungi pe grapefruit.ro, nu cauti companii de fructe.

Anyways, discutia poate continua si nu are sens, fiecare trage ce concluzie doreste din cele spuse de Doru.

Cat despre oferta de a cumpara spatiul publicitar cu un pret pe luna, eu intotdeauna am refuzat-o si mi s-a parut ca ma jigneste ca si proprietar de site. Adica... pretul este mult mult sub cat ar trebui sa coste 1000 de afisari. Practic, reteaua respectiva cumpara o gramada de afisari ieftin, ei isi fac self-promo pe degeaba si isi recupereaza banii destul de usor.

Am preferat mereu sa castig la campanie, daca am bine, daca nu, nu (un motiv in plus sa muncesc sa fac site-ul cel mai bun, mai frumos si mai atractiv), iar restul de afisari sa le folosesc in scop personal sau chiar sa nu afisez nimic si sa fac utilizatorul fericit.
    Octavian Costache

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61

Implicit

Citat Postat în original de Vivi &#064; Feb 3 2006, 08&#58;54 PM) [post=9668
    - itbox este un site care se adreseaza publicului general, un portal.
    Tu ai pus problema corect aici. SUnt perfect de acord cu tine. Este un porta general, cu un brand inca nedefinit.

Diferenta intre ce spun eu si tu mai sus, si :

(nu se accepta site-uri care se numesc www.itbox.ro - no offence, pls - si el de fapt e un portal cu poze)
    este <span style="font-size:14pt;line-height:100%">MARE</span>.

E]
    - itbox este un site care se adreseaza publicului general, un portal.[/QUOTE]

Tu ai pus problema corect aici. SUnt perfect de acord cu tine. Este un porta general, cu un brand inca nedefinit.

Diferenta intre ce spun eu si tu mai sus, si :

(nu se accepta site-uri care se numesc www.itbox.ro - no offence, pls - si el de fapt e un portal cu poze)
    este <span style="font-size:14pt;line-height:100%">MARE</span>.

Eu personal ma simt dezamagit.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    9th January 2006
    Locaţie
    Romania / Iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    433
    Putere Rep
    35

Implicit

hai sa revenim va rog la subiectul topicului pentru ca eu sunt interesat.

Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    9th January 2006
    Locaţie
    Romania / Iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    433
    Putere Rep
    35

Implicit

aloo .. a-ti murit nimeni numai zice nimic ??

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Programe utile optimizarii si dezvoltarii site-urilor
    De Popescu Marian în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th June 2009, 18:01
  2. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 3rd May 2008, 00:52
  3. Programe de afiliere
    De necropsique în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 27th November 2006, 23:23
  4. De unde cumparam programe
    De florinn în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 27th September 2006, 19:04