Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 36 din 36

Subiect: siteul perfect de afiliere

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Ce vrei tu din pacate nu se poate.

dar pana acolo mai sunt multe de facut si vazut
    Daca vrei sa intri pe nisa asta, risti. Iti angajezi 1 om, 2, 3, 10, 50, cati crezi tu ca ai nevoie, ii platesti...Iar daca merge treaba, continui. Daca nu merge, te retragi si gata. Nu merge faza cu "fac proiectul si va platesc doar dupa ce vad ca merge.". Aradean a vazut pe pielea lui asta. Nu simti ca poti face treaba asta, nu o faci. Sunt oameni care baga zeci/sute/milioane de euro in proiecte fara nicio garantie, asta e diferenta intre a fi angajat si a fi antreprenor. Aradean cu 10,000 euro nu o sa faca nimic, altii cu 2000 euro pot face proiecte care o sa valoreze de zeci de ori mai mult in cateva luni / cativa ani.

Eu nu inteleg ce cauti tu cu echipe, 2000 euro pe site-uri de afiliere, cand aici chiar e recomandat sa inveti treptat si sa incepi de la 0. Nu ai nevoie de capital, ai nevoie de niste articole bune, de site-uri cat mai multe si concise, cu informatie de calitate si dupa ce iti faci un anumit portofoliu, poti trece la urmatorul level oricand.
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    929
    Putere Rep
    33

Implicit

De unde scoateti sume de gen? Cu 250 lei/an pt hosting si inca 50 de lei pt domeniu poti face in jumatate de an un proiect din care sa te intretii. Bineinteles, conteaza experienta in marketing afiliat, o idee buna, sa muncesti cateva ore pe zi pt a crea content pt site-ul tau si pt alte site-uri, unde o sa te promovezi ulterior.
    Recomandarea mea pentru michelle este sa se indrepte catre achizitionarea unui site care deja produce venituri din MA daca vrea intr-adevar sa iasa ceva de aia 2.000 de euro.

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    39

Implicit

@IonutToma cine crezi ca o sa-i vanda un proiect ce scoate bani doar cu €2000? Sunt multi probabil care nici pentru €10.000 nu ar vinde proiecte profitabile.

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

Implicit

Depinde ce intelegi tu prin bani, daca vrea un proiect care scoate 100 euro pe luna, in general site-urile de genul se vand pt 10 sau maxim 12 luni de profit. Dar pentru afiliere eu zic ca 10-12 luni e prea mult intrucat se pot schimba multe in intervalul ala, deci cu 2000 euro poate lua un site care face un 200-300 euro pe luna.
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

Implicit

Investițiile totale au fost mult mai mici și sunt mulțumit de ce am realizat și învățat în această perioadă. Activez în momentul de față pe mai multe nișe și testez altele noi, anul acesta vreau să încep afilierea și prin facebook ads și adwords. Urmează să lansez un blog personl unde să împărtășesc experiență mea în afiliere, dar și multe altele. Mulțumesc lui Serban Cristian pentru sfaturi și ajutor, cât și celorlalți membri seopedia care mi-au dat sfaturi, uneori chiar câte un picior în fund... știți proverbul. În încheiere las aici următorul articol: Dincolo de bani | Despre online, cu Șerban Cristian

Tombstone este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    10th December 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    40
    Putere Rep
    15

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Parerea mea e sa investesti intr-un site de nise feminina moda si din astea merg foarte bine si cu seo facut cum trebuie poti scoate profit in primele 4 luni de la lansare cu conditia sa ai content foarte bun.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. PSD -> HTML/CSS/JS - pixel perfect
    De Cristi G în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 23rd August 2012, 12:28
  2. Programul de afiliere perfect? Ce anume iti doresti?
    De Serban Cristian în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 17th July 2012, 12:58
  3. Cardul "perfect" pentru Paypal
    De DRG în forumul PayPal
    Răspunsuri: 42
    Ultimul Post: 25th February 2011, 04:07
  4. sfaturi in legatura cu www.perfect-tour.ro
    De zgabu în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 19th February 2009, 19:36
  5. Spam sau SEO perfect?