Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Cum mi-a "tras-o" Adsense !!!

  1. #1
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit Cum mi-a "tras-o" Adsense !!!

    E vina mea recunosc, n-am citit pana la capat politicile Google in privinta Adsense, si uite asa m-am trezit azi la prima ora cu un site banat de la afisarea anunturilor Adsense si binenteles e-mailul care motiva acest lucru...

    Aveam un css pop-up care se deschidea si ramanea asa 10 secunde... dupa care folosind cookie nu mai aparea... sa nu faceti ca mine...

    Nu ma oftic ca google a luat masura aceasta ci ma oftic ca a facut-o pentru un site care nu reusea sa adunde intr-o luna nici un dolar... acum astept sa vad daca din contul meu vor disparea acei centisori adunati de la site-ul ala ca asa ar fi normal nu ?

    Si ce ma mai mira e ca toata vara reclama a fost afisata astfel, adica cel putin doua luni, si abia acum s-au prins...

  2. #2
    Avatarul lui alinalin0
    alinalin0 este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    26th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    643
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Eu zic ca esti foarte norocos... daca ti-au banat siteul, nu contul e bine . Gandeste-te cum era sa faci contul pe numele altcuiva si sa umblii in fiecare luna pe la banci cu el.

  3. #3
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Ar fi fost o ineptie din partea asta la cate site-uri am in portofoliu si binenteles calitatea lor... mie mi se pare ca a fost o decizie cat se poate de corecta si se vede ca in spate sunt oameni nu robotei...

  4. #4
    Avatarul lui fellow
    fellow este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    14th April 2007
    Posturi
    245
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Iar in spatele roboteilor tot oameni sunt.

  5. #5
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    976
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de alinalin0 Vezi Post
    Eu zic ca esti foarte norocos... daca ti-au banat siteul, nu contul e bine . Gandeste-te cum era sa faci contul pe numele altcuiva si sa umblii in fiecare luna pe la banci cu el.
    asa e, ai avut noroc. adsense tos sunt singurele pe care le-am citit pe net ... si cele de pe seopedia, bineinteles
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  6. #6
    Avatarul lui Iskander
    Iskander este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    9th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    749
    Putere Rep
    39


    Implicit

    ai putea sa le explici ca n-ai stiut si ca-i rogi sa te debaneze ca nu se va mai intampla.

    deobicei e ok si merge un astfel de dialog.
    Ghid de optimizare SEO pentru începători și nu doar!

  7. #7
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Sincer BAN-ul primit nu ma deranjeaza decat moraliceste vorbind ca practic venitul acelui site datorita adsense era si ramane neglijabil... poate ca ar trebui sa vorbesc cu ei doar pentru a nu ramane cu o bila neagra dar in rest o discutie cu ei mi se pare... nu stiu cum sa zic... oricum destul de inutila in momentul de fata...

  8. #8
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    40


    Implicit

    ai fost super norocos, eu am ramas fara cont si mereu le dau cate un e-mail sa nu ma uite. Si eu nu am avut decat invalid click dar nu am aflat vreodata macar ip-urile care m-au lucrat ca sa rup gatu la dusmani. Cat despre adsense mi-am luat adio de la ei si am gasit alte alternative.

  9. #9
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Propabil daca din greseala mea s-ar fi adunat ceva banuti as fi avut contul suspendat dar asa... m-ama les doar cu site-ul banat...

  10. #10
    Avatarul lui dacian
    dacian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    4th May 2007
    Locaţie
    [root@localhost root]#
    Vârstă
    50
    Posturi
    346
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Citat Postat în original de haotik Vezi Post
    ai fost super norocos, eu am ramas fara cont si mereu le dau cate un e-mail sa nu ma uite. Si eu nu am avut decat invalid click dar nu am aflat vreodata macar ip-urile care m-au lucrat ca sa rup gatu la dusmani. Cat despre adsense mi-am luat adio de la ei si am gasit alte alternative.
    Si nu ne zici si noua ?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 29th January 2010, 20:33
  2. model: "termeni si conditii" si "confidentialitate"
    De No_name în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th July 2009, 15:28
  3. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 30th May 2008, 21:30
  4. Se folosesc parametrii "site:" sau "inurl:" in cautari ?
    De Cristian Mezei în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 26th September 2007, 09:01
  5. "suge" Sau "fura" Trafic ?
    De Sorin Frumuseanu în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th December 2005, 13:58

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •