Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 22

Subiect: Adsense pe site de genu?

  1. #1
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit Adsense pe site de genu?

    Cum sepoate sa ajung sa vad pe un asemenea site reclame google adsense cand incalca flagrant atatea politici?
    Supararea mea vine mai tare din cauza faptului ca nu am primit aprobare in repetate randuri pe un site dpdv al contentului superior multora din bransa si pe acest site ruleaza Adsense.
    http://www. miniclip2 .ro/
    Pareri?
    Fara semnatura.

  2. #2
    Avatarul lui Seph
    Seph este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    7th June 2006
    Posturi
    381
    Putere Rep
    34


    Implicit

    O sa-l atentioneze google la un moment dat.
    miniclip2.ro/c/jocuri-sexy-35.html Pentru asta sigur.

  3. #3
    Avatarul lui JoeBikerul
    JoeBikerul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    25th November 2013
    Posturi
    226
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Poți raporta problema asta direct la https://support.google.com/adsense/t.../1190500?hl=en

  4. #4
    Avatarul lui nrb220
    nrb220 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    8th February 2014
    Posturi
    238
    Putere Rep
    19


    3 out of 8 members found this post helpful.

    Implicit

    Da pentru ce sa raportezi un site? Din invidie sau din ce motiv?
    Nu degeaba se spune ca noi romanii, murim de grija altuia .... Daca omul poate sa faca bani in felul respectiv, foarte bine, bravo lui. Nu il platim noi, si poate ca la google inca ii convine sa faca bani si in felul asta, sau poate are cont premium, etc... Dar, poate la un moment dat, cum zicea si Seph, o sa ii opreasca anunturile in cel mai faricit caz pe site-ul respectiv, sau o sa ii inchida contul.

    Google nu mai aproba asa usor site-urile in reteaua adsense, este nevoie de site vechi, continut unic si de calitate, etc...
    Vand fani facebook. PM sau mail nrb220 @yahoo.com

  5. #5
    Avatarul lui Prometeu
    Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.434
    Putere Rep
    37


    5 out of 5 members found this post helpful.

    Implicit

    Nu are legatura cu ~murim de grija altuia~ ci are de a face cu un oarece ~spirit civic~, care, ai zice ca ~la noi romanii lipseste~.

    Ideea este urmatoarea, exista oameni care doresc castiguri pe termen lung si altii care doresc castiguri pe termen scurt:

    Cei care respecta regulile doresc sa castige pe termen lung. Ca sa se intample lucrul asta ne trebuie advertiseri care sa foloseasca serviciile Google. Acestia le vor folosi in continuare doar daca au rezultate bune, rezultate care vor veni de pe site-urile ce respecta conditiile Google, daca majoritatea incalca regulile si sunt destule clickuri accidentale, etc, etc atunci vom avea din ce in ce mai putini advertiseri.

    Nu vad nimic gresit in a face un report cand sunt incalcati termenii Google, nu isi pierde nimeni contul, va primi o avertizare sa modifice pozitionarea reclamelor, sa respecte termenii Google.

    P.S nu am facut niciodata report, asadar cred ca am exprimat un punct de vedere obiectiv

  6. #6
    Avatarul lui Adelin
    Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    22


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    NRB gresesti. Cum sa nu raportezi ceva ilegal? Inseamna ca nu ai constiinta si oarecum tolerezi asa ceva. Si ne miram de ce avem CPC mic ! Eu zilele trecute am raportat un site gigant deoarece avea reclame scroll. Si nu mai afiseaza acum nicio reclama. Deci nu va mai plangeti si spuneti lui Google ce va supara.
    Nimic.

  7. #7
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Initial ma gandeam sa procedez cum spunea colegul nrb, adica atata timp cat nu suntem in concurenta directa sa il las pe om sa se descurce cum crede si cum poate. Acum dupa ce am citit mai multe pareri, am observat ca e o ocazie buna sa invat sa folosesc acest serviciu de raportare si sper macar 1% sa imi aduca la aprobare.
    @nrb Siteul nu e chiar vechi dar unic si de calitate cu siguranta este.
    Fara semnatura.

  8. #8
    Avatarul lui JoeBikerul
    JoeBikerul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    25th November 2013
    Posturi
    226
    Putere Rep
    20


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    @nrb înseamnă că nu ești pățit, să ți se fure conținutul și să câștige altul pe munca ta.

    Eu raportez orice e ilegal, chiar și pe Facebook pozele cu tentă sexuală și alte videouri/ poze care nu au ce căuta acolo (primesc răspuns de fiecare dată când sunt șterse imaginile raportate).

    Dacă Google considera că nu e util serviciul nu-l mai făcea public.

    De aceea România e unde e, pentru că ne e frică să luăm atitudine...

  9. #9
    Avatarul lui MariusS
    MariusS este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    22nd February 2014
    Posturi
    75
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Nu vreau sa par eu ala naiv dar uneori noi romanii suntem prea... cum a zis nrb. Asta e adevarul. V-ati gandit ca poate romanul nostru ce are acel site pur si simplu a gresit si nu stie ? Repet, nu vreau sa par eu naiv, dar nu toti vor sa faca prostii sau rahaturi sau mai stiu eu ce. Poate mai frumos era sa ii scrieti direct, bai vezi ca nu ai voie cu reclame acolo si risti sa pierzi contul de adsense daca iti da cineva report.
    Si deabia apoi, dupa 1-2 zile daca vedeti ca nu raspunde sau inca lasa reclamele sa ii dati report. E bine sa fim oameni sa stiti. Nu zic ca cei care au dat report au facut ceva rau, dar se poate sa fim si mai toleranti.
    Nu toti vor sa faca bani smechereste, nu toti fura, nu toti fac ceva rau intentionat etc. Mai sunt si care gresesc...

  10. #10
    Avatarul lui bodolik
    bodolik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    13th April 2013
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    36
    Posturi
    53
    Putere Rep
    21


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Chiar daca pana acum nu am raportat nici un website, afirmatiile si argumentele colegilor de mai sus m-au facut sa imi schimb radical parerea. Daca fiecare persoana ar raporta cate un singur website care incalca regulile, automat ne-am injumatati, iar atunci exista posibilitatea ca munca celor ramasi sa fie mai apreciata, si mai bine remunerata.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd February 2014, 21:40
  2. Cache sau ceva de genu !?
    De MaXz în forumul WordPress
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 29th January 2012, 23:49
  3. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd April 2011, 20:04
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 15th December 2010, 18:23
  5. Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 5th May 2007, 12:04

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •