Rezultate 1 la 10 din 30

Subiect: Impozite pe castigurile din Google Adsense ?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    103
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    49
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    103


    Implicit

    Citat Postat în original de dane1505 Vezi Post
    Eu nu inteleg de ce este acest impozit stupid, pentru ca nu suntem firme.
    Dupa ce muncim sa ridicam proiecte, investim bani in hosting si dupa aceea,
    cand ne iasa ceva ne ia statul 16%. Pentru ce?Cei 16% NU se duc la pensie sau la sanatate, ca la final sa te alegi cu ceva.
    Dar tu ai mers la scoala? pe strada de plimbi? ai stat prin parc? Ei bine toate astea au niste costuri care trebuiesc acoperite de undeva, pentru pensii, sanatate si somaj o sa mai platesti inca 16,5% (sau ceva pe acolo) din banii astia.
    Nici mie nu imi place sa dau bani, prefer sa incasez, dar asta, trebuie sa ma integrez in societate
    Firmele pot deduce cheltuielile si stim toti, cum fac firmele din Romania, care isi fac cheltuielile in asa fel incat firma sa aiba profit aproape zero.
    Dar si tu poti sa iti faci intreprindere individuala, pentru ca sa iti poti deduce cheltuielile, nu te impiedica nimeni, si astfel daca ai venituri mici, bagi cheltuielile casei, curent, gaze, intretinere, telefon etc. si ajungi sa nu platesti impozit, sau sa platesti f putin

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citat Postat în original de dane1505 Vezi Post
    In cazul meu am depus primele doua cecuri in aprilie, pana cand trebuie sa complectez declaratie de venit global si unde platesc?
    DAca esti persoana fizica de ce nu ai ales plata prin WU? Este mai rapid si nu costa
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  2. #2
    Avatarul lui Daniel Mocan
    Daniel Mocan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th September 2010
    Locaţie
    Turda (Cluj)
    Vârstă
    41
    Posturi
    282
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Dar si tu poti sa iti faci intreprindere individuala, pentru ca sa iti poti deduce cheltuielile, nu te impiedica nimeni, si astfel daca ai venituri mici, bagi cheltuielile casei, curent, gaze, intretinere, telefon etc. si ajungi sa nu platesti impozit, sau sa platesti f putin
    Multumesc de informatie, foarte valoroasa, nu stiam ca se poate.

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    DAca esti persoana fizica de ce nu ai ales plata prin WU? Este mai rapid si nu costa
    Lucrez in Londra si mi-a fost frica sa nu ajung la timp sa ii scot, dar de acum o sa ii scot doar prin WU.

    Cat pentru pensie am facut un "contract" cu Casa de Pensii si imi platesc singur pensia, sa imi fac ani de vechime.
    La un venit de 200 lei pe luna declarat, platesc 63 lei doar pentru pensie (fara sanatate si altele), Teoretic mai raman cu 137 .
    Ultima modificare făcută de Daniel Mocan; 15th October 2010 la 08:37.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 44
    Ultimul Post: 3rd June 2011, 16:22
  2. Impozite si iar impozite
    De blueeyesromanesti în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 28th August 2010, 11:30
  3. Google analytics adsense vs google adsense
    De Cristi G în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 23rd March 2010, 12:30
  4. castigurile din publicitate si fiscul
    De pitagora în forumul Adsense
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th March 2008, 12:13
  5. Castigurile au scazut drastic
    De Popescu Marian în forumul Adsense
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 23rd May 2007, 14:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •