Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Pasiune/Facultate

  1. #1
    Avatarul lui Razvan002
    Razvan002 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th December 2014
    Vârstă
    30
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit Pasiune/Facultate

    Salut, am 18 ani si sunt la un Liceu Teoretic(matematica-informatica).Nu-mi pun probleme in a lua bacalaureatul, dar nu stiu ce sa fac mai departe.Mie imi place Arta 3D(modelare,texturare) si Animatia 3D, mereu am fost atras de Desene(cum se fac, cum se modeleaza Caracterele, mediul, animatiile, etc), dar si Jocurile.Stiu si Programare(C++/C#/ stiu si Unity3D) si stiu foarte bine sa lucrez in Unity3D, Photoshop si in 3ds max.M-am gandit sa urmez o facultate de Informatica, dar nu prea imi place matematica(nu vreau sa o aprofundez) si mie imi place ce este legat de Desene, chiar ma face sa lucrez cu o pasiune uriasa, chiar nu stiu in ce domeniu sa lucrez, nu stiu care sa aleg.Imi plane enorm si biologia si chimia si m-am gandit sa urmez Medicina, iar in timpul liber sa modelez/animez.Visul meu este sa lucrez la Disney,Pixar...stiu este un vis enorm ...Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.
    Multumesc

  2. #2
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.834
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Eu iti indic sa mergi pe unity3d si modelare 3dsmax pentru caractere, din 2015 unity3d va avea o crestere fantastica, si cererea de jocuri va fi pe masura.

  3. #3
    Avatarul lui tiberiur
    tiberiur este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    34
    Posturi
    455
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Stiu ca ai auzit de multe ori asta dar nu-ti pot da un sfat mai bun decat sa faci ceea ce iti place.
    Prin Unity mi se pare ca imbini cel mai bine arta cu programarea.
    .

  4. #4
    Avatarul lui Razvan002
    Razvan002 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    27th December 2014
    Vârstă
    30
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am inteles, dar eu vreau sa fac ceva dupa liceu.Vreau sa fac o facultate, si nu prea ma atrage asa de tare Informatica.Vreau sa plec pe un drum sigur, eu m-am gandit la: Medicina(Stomatologie) si sa fac Arta 3D in timpul liber(2-3 ore pe zii).

  5. #5
    Avatarul lui florea
    florea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    15th March 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    43
    Posturi
    355
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Pai daca te-ai ganditit la stomatolog, te-ai gandit bine. Ce-i mai bine sa te uiti in gura unuia si sa ei milionul. Mai banoasa ca asta nu exista

  6. #6
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    332
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de florea Vezi Post
    Pai daca te-ai ganditit la stomatolog, te-ai gandit bine. Ce-i mai bine sa te uiti in gura unuia si sa ei milionul. Mai banoasa ca asta nu exista
    NOTAR! "Cei mai bine sa" stai pe scaun, sa dai cu stampila si sa iei MILIOANELE !?

    Eu zic sa dai la Automatica sau ceva asemanator si iti vei da seama pe parcurs ce vei face sau "piata muncii" iti va arata. Uita de cliseul "fa ce iti place" si incearca sa studiezi ceva care sa iti ofere cat mai multe alternative care sa iti placa sau care sa nu te faca sa iti bei cafea "cu creci" dimineata cand te duci la munca.

  7. #7
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    47


    Implicit

    Daca vrei informatica fara prea multa matematica mergi la Iasi.

  8. #8
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    34
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    42


    Implicit

    Fa ceea ce iti place si nu e obligatoriu sa mergi la facultate, fa cursuri dedicate strict pentru ceea ce te intereseaza, ia-ti diplomele, aprofundeaza in particular si vei avea mult mai mult de castigat.

  9. #9
    Avatarul lui rigor
    rigor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    4th May 2014
    Posturi
    119
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Am si eu o întrebare. Pentru cineva care nu știe programare cam cât timp este necesar pentru a învăța unity3d și cu ce trebuie sa încep?

    Mulțumesc și scuze de off topic.

  10. #10
    Avatarul lui seoplus
    seoplus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st September 2014
    Locaţie
    bacau
    Vârstă
    53
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0


    Implicit

    La Facultatea de Arhitectura te-ai gandit? E un domeniu banos si de perspectiva..

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Facultate Bucuresti
    De DRG în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 38
    Ultimul Post: 8th July 2013, 23:04
  2. Facultate informatica
    De alex.web în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 7th February 2013, 21:26
  3. pasiune amestecata cu SEO
    De Somebody în forumul Google
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 11th October 2009, 22:38
  4. Vand site web complet afacere sau pasiune
    De fabby în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 20th July 2009, 23:28
  5. Seo la facultate
    De costy81gl în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 8th January 2008, 20:06

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •