Salut, am 18 ani si sunt la un Liceu Teoretic(matematica-informatica).Nu-mi pun probleme in a lua bacalaureatul, dar nu stiu ce sa fac mai departe.Mie imi place Arta 3D(modelare,texturare) si Animatia 3D, mereu am fost atras de Desene(cum se fac, cum se modeleaza Caracterele, mediul, animatiile, etc), dar si Jocurile.Stiu si Programare(C++/C#/ stiu si Unity3D) si stiu foarte bine sa lucrez in Unity3D, Photoshop si in 3ds max.M-am gandit sa urmez o facultate de Informatica, dar nu prea imi place matematica(nu vreau sa o aprofundez) si mie imi place ce este legat de Desene, chiar ma face sa lucrez cu o pasiune uriasa, chiar nu stiu in ce domeniu sa lucrez, nu stiu care sa aleg.Imi plane enorm si biologia si chimia si m-am gandit sa urmez Medicina, iar in timpul liber sa modelez/animez.Visul meu este sa lucrez la Disney,Pixar...stiu este un vis enorm :)...Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.
Multumesc

