Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 24 din 24

Subiect: explicatie stergere post

  1. #21
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Catalinux, nu e neaparat rau sa fii arogant, doar ca nuam eu dispozitia necesara sa am o conversatie pe tonul asta.

    Din cate stiu, nu-l plateste nimeni pe Alex sa faca curatenie pe forum. Asa ca nu prea poti avea pretentii de genul. Vorbesti de parca l-ai fi angajat si nu-si face treaba. Paul de exemplu stie foarte bine ce inseamna sa ai grija de un forum. Tu se vede treaba ca n-ai. Si nu, nu cred ca Alex a vrut sa para in vreun fel. Cred ca a facut ce a crezut ca e corect sa faca. Si nu trebuie sa iti dea tie raportul.
    Trust, but verify.

  2. #22
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    474
    Putere Rep
    23

    Implicit

    Esti moderator, ai anumite responsabilitati. Nu vrei sa ai responsabilitati, nu esti moderator. Nu l-a rugat nimeni sa intre in fiecare topic sa vada ce se discuta acolo, dar daca dai report si nu esti luat in seama, daca iti expui aici problema si nu esti luat in seama, inseamna ca nu esti interesat de ceea ce se intampla pe aici. (deci ti-am dat un contraexemplu ca vad ca il scuzi/lauzi atat pe Alex).

    Iar faza cu platitul, sa stii ca sunt anumite forumuri in care moderatorii au anumite beneficii.
    Nu ma intereseaza pe mine ca utilizator al acestui forum daca proprietarul plateste sau nu moderatorii.

  3. #23
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Ai dreptate catalinux.
    Bravo
    Trust, but verify.

  4. #24
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Eu sterg posturile care solicita cumpararea conturilor adsense si dau infractiune celor care posteaza astfel de anunturi.

    Conform punctului 11 din sistemul de infractiuni (pentru cei care au intrebat):

    "11. Nu se permit referiri catre orice poate fi considerat ilegal"

    Care coreleaza cu punctul 5 din regulamentul Seopedia:

    "5. Nu se permit nici un fel de ilegalitati, sub orice forma s-ar prezenta acestea.[...] Sau orice alta actiune, pe care noi am considera-o o ilegalitate"

    Schimbarea numelui unui cont Adsense se poate face conform contractului numai in cazul in care a fost scris eronat sau in caz de casatorie, deces etc..

    Cumpararea unui cont adsense prin incalcarea contractului, si asumarea falsa a identitatii detinatorului anterior e o actiune care poate fi considerata ilegala si nu este tolerata aici pe forum.

    Celelalte exemple de activitati enumerate, desi nu sunt incurajate de politicile companiilor respective, nu sunt ilegale - nu iti asumi o identitate falsa cand folosesti un coupon adwords (si anumite vouchere adwords sunt oferite de google pentru a fi redistribuite), paginile de facebook isi pot schimba administratorii/detinatorii, nu e nimic ilegal in a da like la o pagina, indiferent ca motivatia e monetara sau nu, linkuri la fel etc...

    Cumpararea unui cont adsense, prin prisma faptului ca un cont adsense e atat de strans corelat cu identitatea detinatorului sau, este in opinia mea similara cu cumpararea de date personale sau asumare de identitate falsa, ceea ce tinde catre ilegalitate si nu are ce cauta aici.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ciudatenie careia ii caut explicatie
    De RoManiac în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 30th November 2009, 18:43
  2. caut o explicatie
    De dcosmin83 în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 22nd August 2009, 12:07
  3. Explicatie keyword.
    De necromanc în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 3rd July 2006, 19:42
  4. Explicatie ?
    De FireEyes în forumul Google
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 29th November 2005, 17:42

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •