Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Sitewide Links

  1. #11
    Avatarul lui maki
    maki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Posturi
    37
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Toate sunt mai vechi de 2-3 ani iar 5 dintre ele au PageRank-u 5 sau mai mult. Atunci reformulez intrebarea, ptr site-urile cu autoritate ajuta mai mult sitewide links sau doar linkuri selective?

  2. #12
    Avatarul lui mihaimd
    mihaimd este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th January 2011
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am avut un caz in care un site a primit multe link-uri (fara a le cere cineva) de la trafic.ro si a fost penalizat instant. Totusi dupa vreo 2 luni si link building constant google a ridicat penalziarea. In concluzie nu cred ca strica link-urile site wide atata timp cat site-ul mai are link-uri de la alte domenii si daca numarul de link-uri si creste e mult mai bine. Also e recomandat ca site-urile sa nu fie din aceeasi clasa de ip-uri.

  3. #13
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de mihaimd Vezi Post
    Am avut un caz in care un site a primit multe link-uri (fara a le cere cineva) de la trafic.ro si a fost penalizat instant. Totusi dupa vreo 2 luni si link building constant google a ridicat penalziarea. In concluzie nu cred ca strica link-urile site wide atata timp cat site-ul mai are link-uri de la alte domenii si daca numarul de link-uri si creste e mult mai bine. Also e recomandat ca site-urile sa nu fie din aceeasi clasa de ip-uri.
    Era site nou, este fenomenul sandbox, si asta e normal sa se intampla, nu este penalizare, trafic.ro nu iti da multe link-uri directe
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  4. #14
    Avatarul lui mihaimd
    mihaimd este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th January 2011
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Era site nou, este fenomenul sandbox, si asta e normal sa se intampla, nu este penalizare, trafic.ro nu iti da multe link-uri directe
    Domeniul era mai nou ce e drept asa ca nu pot sa spun cu siguranta ca nu era sand box desi tind sa cred ca nu. Am mai vazut site-uri cu o gramada de link-uri de la trafic fara sa faca ceva special doar ca sunt listate in clasamentul lor cand o sa gasec una o sa o postez eventual.

    Btw lovelife nu crezi ca o infuzie de 2000 de link-uri de la acelasi domeniu poate aduce o penalizare de la Mr. G. ?

  5. #15
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Nu aveai cum sa ai la un site nou dezvoltat corect 2000 de link-uri dofollow de la trafic.ro pentru ca ei nu iti dau atatea,
    De exemplu eu la un site mare peste 50.000 pagini indexate in google si inclus in trafic.ro primesc daor 500 de link-uri din trafic.ro (dofollow + nofollow + redirect), asa ca nu vad cum ai putea tu primi pentru un site nou ce presupun ca are putine pagine sa primesti 2000 de link-uri de la un singur domeniu. Si nu sunt multe 2000 de link de la un singur domeniu la inceput, problema este daca sunt link-uri site-wide de pe mai multe domenii, atunci se supara google
    Ultima modificare făcută de lovelife; 20th January 2011 la 15:45.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  6. #16
    Avatarul lui mihaimd
    mihaimd este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th January 2011
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nu am spus ca erau 2000 de la trafic am ci te-am intrebat daca 2000 de la acelasi domeniu (oarecare) dintr-o data itzi poate aduce penalizare. Din cate am inteles raspunsul tau a fost unul negativ.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Cumpar linkuri sitewide PR3 +
    De Mar în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24th October 2009, 11:18
  2. vanzare link sitewide, pagini PR3
    De Hetzenauer în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 29th September 2008, 17:12
  3. Root vs. Sitewide vs. Reciprocal
    De sobolanu în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 17th May 2008, 18:29
  4. Links flash
    De darkstar_tfd în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 6th December 2007, 15:32
  5. The Best Links
    De Shumi în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 27th October 2007, 14:26

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •