Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: link sponsorizat - > google

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui fabby
    fabby este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    23rd August 2006
    Locaţie
    bucuresti
    Posturi
    168
    Putere Rep
    37


    Implicit link sponsorizat - > google

    Am un chenar ce contine linkurile de la google, iar ca titlu am scris "Linkuri recomandate". E ceva rau in asta?

    Auzism ca nu este voie sa indrumi lumea sa apese pe linkurile google..adica sa indrumi insistent...prin diverse imagini si texte sa ii zici sa apese.
    Web design este jobul de baza. Anunturi gratuite online este site-ul pe care incerc sa-l administrez

  2. #2
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Ai voie sponsored links, recommended links, advertisment (si traducerile lor in romana). Nu ai voie "click aici' , "daca dai click unde scrie cu verde poti castiga un Logan" si alte forme din astea care induc in eroare userul.

  3. #3
    Avatarul lui alinalin0
    alinalin0 este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    26th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    643
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Citat Postat în original de Tudi Vezi Post
    daca dai click unde scrie cu verde poti castiga un Logan
    Legat de asta, am gasit un articol penal rau blog.fizz-stuff.info/adsense-romani-vs-straini/. Ce revoltat e baiatu' . Nu spune chiar "Da click aici", incearca sa te faca sa te simti vinovat...
    In tarile occidentale, utilizatorul de internet strain, citind un blog (dau un exemplu), ii multumeste pentru postul creat proprietarului blogului sau site-ului printr-un simplu click pe reclama Adsense.Intr-o buna utilizatorul de internet roman va fi acelasi cu utilizatorul de internet strain. Haideti sa grabim acea zi!
    Ultima modificare făcută de alinalin0; 8th October 2008 la 23:01.

  4. #4
    Avatarul lui superbus
    superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    49
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de fabby Vezi Post
    Am un chenar ce contine linkurile de la google, iar ca titlu am scris "Linkuri recomandate". E ceva rau in asta?

    Auzism ca nu este voie sa indrumi lumea sa apese pe linkurile google..adica sa indrumi insistent...prin diverse imagini si texte sa ii zici sa apese.
    totul este ok.

  5. #5
    Avatarul lui slobodan
    slobodan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    28th August 2006
    Vârstă
    47
    Posturi
    582
    Putere Rep
    39


    Implicit

    Legat de asta, am gasit un articol penal rau blog.fizz-stuff.info/adsense-romani-vs-straini/
    Deci prea tare postul ala, revolutioneaza arta cersitului si o impinge in era virtuala. Scuze de off topic dar nu m-am putut abtine .

  6. #6
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Din pacate chiar Seth Godin, care pentru mine e un semi-zeu, promova varianta asta de recompensa cu clickul (dar nu zicea ca publisherii trebuie sa cerseasca, zicea ca userii trebuie sa recompenseze continutul de calitate cu un click). Ce a inteles si ala...

  7. #7
    Avatarul lui BladHaund
    BladHaund este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th October 2006
    Vârstă
    46
    Posturi
    159
    Putere Rep
    36


    Angry

    Citat Postat în original de Tudi Vezi Post
    Din pacate chiar Seth Godin, care pentru mine e un semi-zeu, promova varianta asta de recompensa cu clickul (dar nu zicea ca publisherii trebuie sa cerseasca, zicea ca userii trebuie sa recompenseze continutul de calitate cu un click). Ce a inteles si ala...
    Eu, cand ma aflu in calitate de client AdWords, am numai ganduri pline de recunostinta fata de bizonii care dau click aiurea si imi mananca bugetul. Reclamele alea Adsense nu vin de la extraterestrii, vin de la unii care le platesc. Si le platesc fiindca incearca sa isi castige si ei existenta.

    Eh, vreau sa-l vad pe blogerul ala in tabara Adwords, ca e usor sa fii Adsense si sa visezi la castiguri (poate nemuncite).

    P.S.: Eu sunt client la ambele, asa ca simpatizez cu ambele pozitii.

  8. #8
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    103
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    49
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    103


    Implicit

    individul respectiv mi-a trimis chiar un SPAM cu articolul respectiv in care cersea click-uri
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  9. #9
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Eu, cand ma aflu in calitate de client AdWords, am numai ganduri pline de recunostinta fata de bizonii care dau click aiurea si imi mananca bugetul. Reclamele alea Adsense nu vin de la extraterestrii, vin de la unii care le platesc. Si le platesc fiindca incearca sa isi castige si ei existenta.
    Corect. Nu stiu daca ai urmarit mini-scandalul creat de Seth Godin cu articolul in cauza, dar asta i-au imputat majoritatea, ca gandeste doar din perspectiva publisher-ului, nu si a marketer-ului.

  10. #10
    Avatarul lui thefan
    thefan este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    30th December 2006
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    49
    Posturi
    1.433
    Putere Rep
    39


    Implicit

    Citat Postat în original de fabby Vezi Post
    Am un chenar ce contine linkurile de la google, iar ca titlu am scris "Linkuri recomandate". E ceva rau in asta?

    Auzism ca nu este voie sa indrumi lumea sa apese pe linkurile google..adica sa indrumi insistent...prin diverse imagini si texte sa ii zici sa apese.
    Nu ai voie asa: gameiasi .com
    Consumator și producător de articole despre SF&F. SEO de voie, de nevoie.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. back link-uri google
    De Cornelius în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 7th March 2009, 20:10
  2. Link-uri catre cautarile Google
    De Iulian în forumul Google
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 23rd August 2008, 13:46
  3. Diferenta intre link:nume_site in Google si...
    De fanelaru în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 9th February 2007, 22:17
  4. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 30th May 2006, 16:49
  5. Ce link-uri poate Google-ul sa citeasca?
    De coxxxtel în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 14th February 2005, 18:57

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •