Parerea mea e similara cu cea scrisa si aici. Degeaba abuzezi de optimizare off-page daca on-page e varza... si asta o spun fara a fi deloc specialist SEO.

As schimba structura la homepage, cu mai mult continut, o navigare mai intuitiva si adsense-ul mai bine integrat. Repet, google nu e prost.. vede ce vede si utilizatorul, iar eu vad o pagina cu reclame adsense pe care nici macar nu-mi vine sa dau click.
Abia dupa aceea umbla la linkuri, anchor s.a.md.

Sper sa iei feedbackul meu constructiv, l-am scris ca sa ajut nu ca sa supar pe cineva.