
Postat în original de
gabicen
Si eu primeam spamuri asemenea pe POP3@rdslink
Erau diverse spamuri ale caror expeditor eram chiar eu!!! (adica adresa mea de mail).
In acea perioada aveam PC ul infectatat. Atat de infectat ca trebuit sa reformatez HDD-ul si sa reinstalez SO.
Nu conteaza ce anstitii coltivirus free avem in timpul infectarii - am constatat folosind un free tool de la Avira, care se lanseaza de pe un CD, ca majoritatea fiserelor .exe de pe HD erau infectate.
Dupa reformatare si instalare SO spamurile acestea au disparut.
----------
Daca tot este vorba de spam...
Imi permit sa va recomand un text antispam care se pare ca functioneaza la spamul provenit din RO.