ma indoiesc ca acel virus sa fi aparut de la un administrator(developer) al sitului, ci mai degraba de la clientul sau proprietarul sitului.

Tu pui o intrebare usoara, daca este bine sa facem o astfel de asociatie.
Intrebarea grea e cum gasesti persoanele "calificate" care sa dea raspunsurile la intrebari?
Daca intrebarea grea ar fi una cu raspuns rapid, o astfel de asociatie s-ar infiinta peste noapte