Postat în original de
ganditorul_2003
Mi-am aruncat ochii pe site-ul ANEC. Taxa de inscriere 120 Euro. Incepe sa sune bine.
Sa spunem ca nu am banii astia, dar sunt expert in e-commerce. Ce se va intampla? In asociatie nu am cum sa intru pentru ca trebuie sa dau banu' ca sa am acces. Asa ca raman pe dinafara, sa muncesc "la negru" pentru ca nu am posibilitatea sa platesc "cotizatia" respectiva. Tot asa exista posibilitatea ca oameni paraleli cu domeniul sa aiba acces, doar pentru ca au platit taxa respectiva. Oricum piata va tria tot ce inseamna neprofesionist in cativa ani asa ca eliminarea elementelor negative din industrie se va face de la sine.
Prefer sa imi cumpar cateva domenii cu aceasta suma si sa invat de unul singur, daca "asociatia" ma primeste doar ca si membru cotizant.