Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Imagine embed in newsletter

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui prodan_13
    prodan_13 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    23rd December 2006
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    43
    Posturi
    545
    Putere Rep
    38


    Implicit Imagine embed in newsletter

    Lucrez la un sistem de newsletter pentru un client si nu reusesc sa fac sigla sa se incarce automat la deschiderea mailului.

    Ma poate ajuta cineva cu o solutie?
    Echipamente de protectia muncii www.safetyone.ro.
    Ai nevoie de un traducator autorizat sau de Traduceri Autorizate ?

  2. #2
    Avatarul lui laufer
    laufer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    10th February 2006
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    42
    Posturi
    398
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Nu ai incercat din css? Sa o pui ca background.

  3. #3
    Avatarul lui prodan_13
    prodan_13 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    23rd December 2006
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    43
    Posturi
    545
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Nu merge, am testat.
    Echipamente de protectia muncii www.safetyone.ro.
    Ai nevoie de un traducator autorizat sau de Traduceri Autorizate ?

  4. #4
    Avatarul lui kleampa
    kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.598
    Putere Rep
    54


    Implicit

    nu se poate fara sa fi apasat inainte cel putin odata "always display images from this sender.."
    gandeste-te ca esti pe roaming mobil si iti trimite unu o poza de 10mb care s-ar incarca fara sa te anunte ...

  5. #5
    Avatarul lui prodan_13
    prodan_13 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    23rd December 2006
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    43
    Posturi
    545
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Sunt abonat la newslettere care imi incarca automat poza, si nu am ales sa imi incarce pozele de la acel sender. Nici nu imi apare optiunea respectiva.
    Echipamente de protectia muncii www.safetyone.ro.
    Ai nevoie de un traducator autorizat sau de Traduceri Autorizate ?

  6. #6
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    Daca folosesti Gmail probabil ai setat sa-ti incarce automat la toate mailurile. Cine nu seteaza asta sau cine foloseste altceva nu va vedea pozele implicit.

  7. #7
    Avatarul lui jessie30
    jessie30 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0


    Implicit

    foloseste imaginea ca background si nu o pune in attachment - pune-o pe un host undeva. Unii clienti de email nu accepta fotografiile si din aceasta cauza nu apar.

  8. #8
    Avatarul lui prodan_13
    prodan_13 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    23rd December 2006
    Locaţie
    constanta
    Vârstă
    43
    Posturi
    545
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Dupa o googaleala mai atenta am gasit ceva: 1 si 2

    A 2 varianta mi se pare cea mai buna pana acum.
    Am testat:

    thunderbird - ok
    yahoo - ok
    gmail - o afiseaza ca atasament si trebuie apasat pe display images
    outlook - nu am instalat si nu am testat
    Echipamente de protectia muncii www.safetyone.ro.
    Ai nevoie de un traducator autorizat sau de Traduceri Autorizate ?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. codul embed de la youtube
    De Krm în forumul Client side
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 20th October 2010, 12:52
  2. Pareri despre video embed
    De Hetzenauer în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 27th June 2009, 17:31
  3. embed pdf
    De 2burtosi în forumul Client side
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 6th April 2009, 22:59
  4. Copyright -> embed images
    De eleron în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 16th January 2008, 11:44
  5. Embed tags si IBl
    De Krumel în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 30th October 2007, 16:37

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •