Lucrez la un sistem de newsletter pentru un client si nu reusesc sa fac sigla sa se incarce automat la deschiderea mailului.
Ma poate ajuta cineva cu o solutie? :pray:
Versiune printabilă
Lucrez la un sistem de newsletter pentru un client si nu reusesc sa fac sigla sa se incarce automat la deschiderea mailului.
Ma poate ajuta cineva cu o solutie? :pray:
Nu ai incercat din css? Sa o pui ca background.
Nu merge, am testat.
nu se poate fara sa fi apasat inainte cel putin odata "always display images from this sender.."
gandeste-te ca esti pe roaming mobil si iti trimite unu o poza de 10mb care s-ar incarca fara sa te anunte ...
Sunt abonat la newslettere care imi incarca automat poza, si nu am ales sa imi incarce pozele de la acel sender. Nici nu imi apare optiunea respectiva.
Daca folosesti Gmail probabil ai setat sa-ti incarce automat la toate mailurile. Cine nu seteaza asta sau cine foloseste altceva nu va vedea pozele implicit.
foloseste imaginea ca background si nu o pune in attachment - pune-o pe un host undeva. Unii clienti de email nu accepta fotografiile si din aceasta cauza nu apar.