Ce firma de curierat imi recomandati in 2017?

Am primit oferta de la:

TNT: 10.80 lei / colet + 1-5 lei ramburs (depinde de suma) + 0.80/kg suplimentar

DPD : 10 lei / colet + 4.5 ramburs (Retur gratuit!) + 0.85/km suplimentar

Cargus : 11.5 lei / colet + 4.5 ramburs + 0.8/km suplimentar

Fan courier : 13 lei / colet + 5.5 ramburs + 0.8/km suplimentar

Toate tarifele sunt fara TVA

Am decis sa fac un contract cu DPD (retur gratuit), am semnat actele am trimis pe email dar numai zic nimic de 1 saptamana, trebuie sa ajunga cineva la sediu sa ii dau un exemplar.

TNT, mi-au dat oferta buna dar din ce review-uri am citit pe pagina lor de facebook nu prea ma incanta.

Cargus nu stiu cat de seriosi sunt, ultima oara cand am fost la sediu lor i-am vazut cum impingeau coletele cu picioarele.

Fan courier nu am avut probleme cu iei, dar au cel mai are tarif momentan.

Ma intereseaza foarte mult calitatea serviciilor si seriozitatea lor.

Voi cu ce firme colaborati?