Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 61

Subiect: Plateste-ti programatorul/designer-ul

  1. #41
    Avatarul lui Dever
    Dever este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    28th July 2006
    Locaţie
    UK
    Vârstă
    45
    Posturi
    378
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Am si eu niste euro pe care nu i-am mai vazut si ma batea gandul sa rulez si eu o campanie de genul asta.
    Toata stima din punctul meu de vedere ... daca se lasa cu vreun proces eu i-as dona un strop din putinul meu pt un avocat
    Dever's Blog - Atentie! dau cu parerea.

  2. #42
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    51
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Dever Vezi Post
    Am si eu niste euro pe care nu i-am mai vazut si ma batea gandul sa rulez si eu o campanie de genul asta.
    Toata stima din punctul meu de vedere ... daca se lasa cu vreun proces eu i-as dona un strop din putinul meu pt un avocat
    Si eu i-as da 5 euro , ca mai mult nu ma lasa inima !
    Totusi nu cred ca o sa aiba nevoie prea curand de ei !

  3. #43
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53

    Implicit

    Citat Postat în original de metrix1977 Vezi Post
    daca domeniul este al firmei respective sa schimbe ns-urile si gata.
    La fel si la hosting...daca nu faci plata in timp util contul se suspenda.
    Este serverul meu locul meu pe server ..daca nu mai am contract cu tine...schimba ns-urile si gata.

    Cum de nu ne-am gandit si noi la asta?
    A trebuit sa scriem peste 30 de posturi, in care sa dezbatem daca e moral sau nu ce a facut el (ca legal oricum nu e), cum sa se protejeze webmasterii impotriva neplatirii muncii lor, daca emailul poate fi considerat proba sau nu in instanta, ca avocatii si contabilii su prosti (nu cunosc termeni ca gazduire web si stiu sa foloseasca doar word, excel, powerpoint si outlook; cei ce au cunostinte de IT sunt singurii oameni destepti in tara asta de ...., ca "doar in Romania traim") samd si am putut scapa din vedere un lucru atata de simplu.
    Ultima modificare făcută de Marius Cristian; 5th July 2008 la 21:07.

  4. #44
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53

    Implicit

    Citat Postat în original de butelie Vezi Post
    Si eu i-as da 5 euro , ca mai mult nu ma lasa inima !
    Totusi nu cred ca o sa aiba nevoie prea curand de ei !
    Mai bine ii trimiteati un link cu discutiile de pe acest forum, daca tineati la el.
    Vad ca a redirectat site-ul catre un blog unde recunoaste ca a citit corespondenta adresata acelei firme (cineva trimisese un email ca sa il atentioneze pe proprietar de situatia creata). Norocul lui ca pe proprietarul firmei il doare undeva de site.
    Ultima modificare făcută de Marius Cristian; 4th July 2008 la 10:53.

  5. #45
    Avatarul lui metrix1977
    metrix1977 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    28th September 2006
    Vârstă
    49
    Posturi
    252
    Putere Rep
    37

    Implicit

    nu cumoastem situatia exact ..ca sa stiu ce e si ce nu e moral.
    Daca am avea date de la ei ..atunci am avea ce sa discutam pe subiect.

  6. #46
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38

    Implicit

    In contractul pe care il faci, poti stipula ca in cazul neplatii sa "iti iei jucariile si sa pleci". Pana la urma, site-ul e jucaria lui, pana nu e facut plata 100% e inca in proprietatea lui (daca si-a facut bine contractul). Domeniul insa nu e al lui, deci nu avea dreptul sa isi verse nervii acolo.

    Dar il inteleg. De 4-5 ani lucrez cu clienti straini si din vreo 200 diferiti, unul singur nu mi-a platit la timp. De anul asta lucrez si cu romani si din 5, cu 3 am avut probleme cu plata sau cu avansul.

  7. #47
    Avatarul lui attempt
    attempt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    12th February 2007
    Locaţie
    Satu Mare
    Vârstă
    44
    Posturi
    490
    Putere Rep
    38

    Implicit

    In contractul pe care il faci, poti stipula ca in cazul neplatii sa "iti iei jucariile si sa pleci".
    Clientului o sa ii convina fraza asta.

  8. #48
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Era o metafora Dar de ce sa nu ii convina? Gandeste-te ca esti content writer si clientul iti cere sa ii scrii un articol.

    Tu scrii articolul, il trimiti si clientului nu ii place sau dintr-un motiv sau altul nu te plateste. E corect ca el sa aiba copyright pe textul scris de tine? Eu zic ca nu. La fel si cu un site.

  9. #49
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    51
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Tudi Vezi Post
    Era o metafora Dar de ce sa nu ii convina? Gandeste-te ca esti content writer si clientul iti cere sa ii scrii un articol.

    Tu scrii articolul, il trimiti si clientului nu ii place sau dintr-un motiv sau altul nu te plateste. E corect ca el sa aiba copyright pe textul scris de tine? Eu zic ca nu. La fel si cu un site.
    Eu cred ca o sa iti fure clientul ideile fara pic de rusine si nu ai decat sa umbli dupa aceea prin tribunale ca sa castigi 10 euro !

  10. #50
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Ma rog, de-aia se da avansul, dar eu zic cum ar trebui sa functioneze copyright-ul in cazuri din astea. Practic detii copyright-ul pe ce ai lucrat pana in momentul in care clientul iti vireaza TOTI banii in cont.

Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. google plateste prost?
    De suMMer în forumul Adsense
    Răspunsuri: 95
    Ultimul Post: 10th January 2010, 11:47
  2. Clickbank plateste in Romania?
    De leandrud în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 6th October 2009, 15:43
  3. Cum plateste neogen?
    De Fabius în forumul Google
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 10th April 2008, 20:26
  4. Cu cat se plateste un articol?
    De bogdan985 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 6th November 2007, 20:13
  5. Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 2nd April 2007, 01:09

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •