Vezi Rezultate Sondaj: E o idee buna, incercam sa o implementam? (vot public, va rog justificati raspuns)

Alegători
28. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • DA

    25 89,29%
  • NU

    3 10,71%
Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul
Rezultate 41 la 50 din 64

Subiect: Idee - Sectiune Traderi

  1. #41
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Tony, eu am votat contra, ca nu vreau ca seopedia sa se transforme in bazar mai mult decat acum. In plus, cred ca moderatorii nu merita sa aiba bataie de cap si mai mare decat au acum. Dar ma rog, daca pe Dan il mananca, no ce sa zic... sa se scarpine
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  2. #42
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.319
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Eu zic ca e partial o idee buna, dar traiesc cu speranta ca astfel nu ma mai cauta lumea pe private sa-mi zica "ce-s preturilea astea fratioare" cu accent pe fratioare

    M-ar ingrijora cei care cer la fiecare client un review pozitiv si astfel ar avea multe puncte, bile, stelute in defavoarea mea.

    Imi place sistemul de la themeforest, daca nu-s multumit si le duu un review negativ daca imi dau banii inapoi acesta dispare.

    Cred ca pentru cei noi ar putea ajuta asta, ca eu de exemplu pe nisa de content writting cam stiu care-s buni pe forum si la cine pot sa apelez in caz de nevoie sau sa recomand.

  3. #43
    Avatarul lui Andretti
    Andretti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th October 2007
    Posturi
    125
    Putere Rep
    31

    Implicit

    Sustin ideea si consider ca reputatia, vechimea, numarul de postari si rating-ul/postarile utile pot fi considerate criterii cu greutate(pondere de importanta) mai mare decat numarul de review-uri, job-uri sau clienti multumiti, astfel incat "scorul" final nu va putea fi masluit, iar probabilitatea ca membrii veteranii forumului sa o dea in bara sa fie mult mai mica decat in cazul noilor veniti care activeaza cu preponderenta in /marketplace.
    In acest sens poate fi implementat un algoritm care sa foloseasca o metoda de decizie multiatribut.

  4. #44
    Avatarul lui abfahrtmix
    abfahrtmix este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th March 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    55
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Salutare tuturor,

    Profit de topic pentru a-mi exprima ofurile. Sigur, nu inainte de a aprecia initiativa celor ce vor sa imbunateasca mersul lucrurilor pe Seopedia. Dar daca tot se vorbeste despre impartirea userilor pe categorii (o idee excelenta, de altfel) si despre modul in care se acorda reputatia, poate ar fi momentul sa se schimbe si ceva legat de specificul postarilor obligatorii pentru userii noi si ma refer, in mod special, la redactorii de continut. Concret, exista writeri buni, care activeaza cu mai mult sau mai putin spor aici dar care nu reusesc sa se faca vizibili. Motivul? Majoritatea subiectelor sunt de-a dreptul SF pentru aceia care isi ocupa timpul strict cu scrisul. Ce s-ar schimba daca am reusi sa intram mai repede in market? Ar creste concurenta, s-ar diversifica oferta si toata lumea ar avea de castigat. In plus, s-ar evita discutiile rautacioase la adresa celor care se straduiesc sa para cunoscatori acolo unde nu sunt, doar ca sa-si faca numarul de postari. Zic si eu...

  5. #45
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Salut, abfahrtmix, nice username!

    Data inscrierii 20 Martie 2015. Au trecut doi ani de atunci si tu inca ai ZERO postari. Nasol!
    Cand am venit pe forumul asta multi dintre noi eram nubeti, chiar daca ne credeam mari cunoscatori si aveam "experienta". Totusi, asta nu a fost un impediment pentru a face numarul de postari. Postarile se fac nu numai dand raspunsuri ci si deschizand subiecte interesante sau punand intrebari in subiectele deja existente, celor care par sa stie mai mult. Nu trebuie sa fii profesor pentru a face un numar de postari, trebuie doar sa te pricepi la ceva. La ce te pricepi, acolo participi pentru a da sfaturi. La ce nu te pricepi, participi prin a intreba, daca te intereseaza.

    Acesta e un forum de SEO si tu aduci problema celor care scriu continut. Pai si asta face parte din SEO: "Continutul e rege!"... Probabil stii ca poti sa scrii continut pe care tu il consideri foarte bun dar din punct de vedere SEO sa nu insemne mare lucru sau chiar sa dauneze. Daca ai un client care nu se pricepe, se poate arde publicand!

    Cate subtitluri este bine sa aiba un articol? Este bine ca un articol sa aiba note de subsol? Dar link-uri interne? Cat de mare trebuie sa fie un articol pentru a-i pune un cuprins? Este bine sa pui un rezumat la articole? Este bine sa folosesti cuvintele cheie principale in fiecare subtitlu? Un articol poate fi structurat pe capitole?
    Sunt doar cateva exemple de subiecte de care presupun ca ar putea sa fie interesati creatorii de continut, doar trebuiesc aduse in discutie. Nu cred ca nu ai avut la ce discutii sa participi in acesti doi ani.

  6. #46
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    61

    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Tony, eu am votat contra, ca nu vreau ca seopedia sa se transforme in bazar mai mult decat acum. In plus, cred ca moderatorii nu merita sa aiba bataie de cap si mai mare decat au acum. Dar ma rog, daca pe Dan il mananca, no ce sa zic... sa se scarpine
    Sa stii ca eu n-am agreat niciodata manelele si totusi au evoluat constant si mult mult .. nu te poti pune cu trendurile .. daca se cere mai mult marketplace, atunci aia trebuie sa le dam oamenilor ca sa stea pe forum.

    La tine nu se aplica argumentul meu Din pacate seopedia este deja bazar .. pana la urma si involutia este un "progres"
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

  7. #47
    Avatarul lui I. Laurentiu
    I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    692
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de AntonioTony Vezi Post
    .. pana la urma si involutia este un "progres"
    E nevoie de acest "progres"? Nu se pot tranzactiona servicii fara aceasta implementare? Chiar crezi ca vor fi combatute tepele?

    Mai bine deschidem niste topicuri despre seo mai interesante...zic si eu
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

  8. #48
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    61

    Implicit

    Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    E nevoie de acest "progres"? Nu se pot tranzactiona servicii fara aceasta implementare? Chiar crezi ca vor fi combatute tepele?
    Ma refeream la transformarea seopediei in bazar. Se pot tranzactiona, dar o masura de siguranta in plus nu strica niciodata.

    Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    Mai bine deschidem niste topicuri despre seo mai interesante...zic si eu
    Doamne ajuta!
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

  9. #49
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    Mai bine deschidem niste topicuri despre seo mai interesante...zic si eu
    Daca iti interzice cineva sa deschizi astfel de topicuri ma ocup personal sa-l banez.
    Astept cu interes topicurile, sa am ce sa pazesc! M-ai facut curios, spor la scris.

  10. #50
    Avatarul lui abfahrtmix
    abfahrtmix este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th March 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    55
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Multumesc, Mishu. Si pentru critici, si pentru sugestii.

    Eu sunt de moda veche. Pentru mine, sa scrii bine, inseamna sa ai capacitatea de a aseza armonios si logic cuvintele intr-un text. Pentru problemele legate de cum se foloseste virgula in propozitie, spre exemplu, nu deschizi un topic ci mergi pe site-urile specializate. Faci SEO daca ti se cere si cum ti se cere, respectand formatul impus. In orice caz, nu te apuci sa intrebi p-aici despre cum sa scrii textul omului, cand el e cel mai in masura sa-ti dea indicatii.

    Ce-i drept, altfel stau lucrurile cu clientii care nu stiu cum...dar vor sa vanda...Dar eu ma refeream la un scenariu simplu: imi iau clientii de aici si majoritatea stiu ce vor de la mine. In situatia asta, n-am motive sa deschid subiecte, pentru ca tot ce vreau sa stiu, pot afla de la ei.

Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sectiune VIP pe seopedia
    De inSecure în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 19th November 2012, 20:59
  2. Sectiune portofoliu
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 8th January 2011, 00:47
  3. sectiune CONTACT din site
    De cris în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th July 2007, 18:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •