Am fost saptamana asta la Web Club in Bucuresti, unde era exact acelasi format...veneau oameni cu proiecte si idei in fata unor oameni cu bani si experienta. Adevarul e ca proiectele erau interesante, dar nu aveau nici un viitor pentru ca oamenii care le-au pornit nu aveau bani de investitie (cel putin primele proiecte la care am asistat).
Daca un investitor poate sa te ajute sa iti cresti proiectul, luand o parte de profit, de ce se considera ca "profita" de pe urma unui "idiot"? Decat sa ai un proiect pe care il conduci singur dar care nu face nici un ban, nu mai bine accepti o investitie si stii ca faci ceva calumea, care se si monetizeaza apoi serios?




Răspunde cu citat
).
deci riscul sa fii copiat va fi si mai mare.

