multumesc!
deci nu are nicio legatura cu profitul si salariul minim. eram destul de sigur pentru ca am insistat cand am pus intrebarea la a 3-a persoana la care am ajuns si i-am zis "-sunteti sigur de informatie pentru ca m-am tot plimbat sa aflu acest raspuns? -da.."
Sa nu ma duc sa-i dau in cap si la inspectorul de la ANAF si la cei de la Casa de Pensii...
In orice caz, ma incadrez si am aflat abia dupa un an raspunsul corect![]()




Venitul pe un an de zile. In primul an, este optional. Incepand cu cel de al doilea, te raportezi la declaratia 200. Ai venituri peste 778*12 sau cat naiba o mai fi baza de calcul la momentul ala, trebuie sa depui si declaratia 600. DOAR daca nu esti angajat.
Răspunde cu citat